تصادفی یکماه اخیر

«میهمان غار» میهمان جدید «تئاترشهر» مشهد

میهمان غار

مشهدتئاتر- نمایش عروسکی «میهمان غار» از ۱۹ تا ۳۱ مرداد ۹۳ ساعت ۱۷:۳۰ در تالار عروسکی تئاتر شهر مشهد روی صحنه می رود.

به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»، نمایش عروسکی دینی میهمان غار ویژه خردسالان و کودکان برگزیده فراخوان نمایشنامه نویسی پیامبر اعظم(ص) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۱۳۸۶ است که در سال ۱۳۹۰ منتشر و در سال های ۹۱ و ۹۲ تولید  شد.

این نمایشنامه نوشته مشترک فروغ افشاریان زاده و علی اکبر حلیمی است که در زمستان سال ۱۳۹۱ توسط مرکز آفرینش های هنری و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری استان خراسان رضوی تولید وبا کارگردانی علی اکبر حلیمی به اجرا در آمده است.
این نمایش تا کنون برای کودکان و خردسالان مشهدی در مراکز فرهنگی هنری کانون و فرهنگسراها بیش از ۲۵۰ اجرا ی ویژه و۲۵۰۰۰تماشاگر خاص کودک داشته واکنون برای دیدار خانواده ها به همراه فرزندان در تالار عروسکی تئاتر شهر مشهد واقع در پارک ملت مجتمع امام رضا (ع) به اجرا در می آید.

این نمایش برگزیده جشنواره های قرانی نور الخضراء، دو سالانه تئاتر کودک و نوجوان آهوانه و نهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد بوده است.
نمایش داستان نجات معجزه آسای پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد(ص) از شر کافران مکه با کمک سپاه نامرئی عنکبوتها و کبوتر در غار ثور نزدیک مکه با نگاهی فانتزی و کودکانه است.
علی اکبر حلیمی در کارنامه هنر های نمایشی خود، تولید و اجرای نمایشهای عروسکی دینی موفق دیگری همچون معجزه نزول باران و شیران پرده از معجزات امام رضا (ع)، نمایش سایه ای از ولادت تا ولایت امام علی (ع) و نمایشهای عروسکی قرآنی کشتی نوح ، نهنگ یونس، ابراهیم در گلستان و… در نمایشگاه های بین المللی قرآن کریم، جشنواره های داخلی و بین المللی عروسکی، صدا و سیما و… دارد.
این نمایشنامه نوشته مشترک فروغ افشاریان زاده و علی اکبر حلیمی است که به کارگردانی حلیمی با دستیاری و غلامرضا محمدی و همکاری هنرمندانی چون استاد رضا رضاپور( صدا پیشه)، فرشته ابراهیمی (طراح عروسک و صحنه) ، حسین انفرادی ، امیر و ارش بیات ( آهنگساز و تنظیم موسیقی)، مژگان علیپور، میترا ظریف، اکرم و پریا عباسی، شکوفه علیزاده، فاطمه یعقوبی، سحر دستمرد، دریا شریف احمدی، کاظم یزدی زاده (بازیگران و بازی دهندگان عروسکی) و… به صحنه زیبای نمایش عروسکی رفته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی