تصادفی یکماه اخیر

دکترصالح پور دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر ۹۳ شد

ارشیر صالحپور

حسین طاهری مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی طی حکمی دکتر اردشیر صالح پور را به عنوان دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منصوب کرد.
به گزارش دریافتی از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، متن این حکم به شرح زیر است:

«برادر گرامی جناب آقای دکتر اردشیر صالح‌پور
جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر جریان پویای زندگی است و نمایش حیات و سبزینه‌هایش در گستره تئاتر این مرز وبوم؛ و جایگاه‌اش را صد البته مرهون تلاش و خلاقیت یکایک هنرمندان ایران‌ِ اسلامی و همه دست‌اندرکاران و مجریان امر است.
با امعان نظر به مرتبت والای جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سپهر هنرهای نمایشی، و عنایت به تخصص و تجربیات ارزنده جناب‌عالی در این حوزه، شما را به عنوان «دبیر سی‌وسومین دبیر جشن‌واره بین‌المللی تئاتر فجر» منصوب می‌نمایم.
برگزاری هرچه باشکوه‌تر این رویداد هنر نمایش با مؤلفه‌های سال اقتصاد و فرهنگ، و در طراز انقلاب اسلامی ایران، با بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت تئاتر کشور و عرصه‌های بین‌المللی، و استفاده از توان و مشارکت همه هنرمندانِ گران‌سنگ و فرهیخته با گونه‌گونی سلایق و علایق، و نیز دست‌اندرکاران اجرایی، میسور است، که ان‌شاالله با مشاوره همه‌سویه، مداقه تام و برنامه‌ریزی هدف‌مند شما محقق شود. توفیق‌تان را درتصدی مسئولیت پیش‌رو، از حضرت حق خواستارم.»

دکتر اردشیر صالح پور نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و مدرس تئاتر متولد ۱۳۳۶ ایذه و صاحب مدرک دکترای تخصصی پژوهش هنر از دانشگاه هنر است.

از او آثاری چون «گرامافون ونمایش»، «بنفشه‌های سوگوار»، «پیکرک ها»، «عروسک‌ها و صورتک‌های ایران باستان»، «پیش پرده خوانی در تئاتر ایران»، «تردید زرد»، «پیش خوانی در تعزیه»، «تفنگ نه دال» و «باز بازک» به چاپ رسیده است. صالح پور همچنین بیش از ده عنوان نمایشنامه نوشته، چند نمایش را کارگردانی کرده است و سابقه بازیگری در تئاتر را نیز دارد.

سخنرانی و پژوهش در کنفرانس‌های داخلی و خارجی، ساخت ۱۱ فیلم مستند پژوهشی درعرصه مردم شناسی و تاریخ ایران و کارشناسی برنامه‌های رادیو و تلویزیونی از دیگر فعالیت‌های فرهنگی این استاد دانشگاه به شمار می‌آید.

همچنین مدیریت تئاتر استان‌های کشور، عضویت در کانون ملی منتقدان تئاتر، مدیریت اجرایی جشنواره‌های تئاتر، مدیریت پخش هنری انجمن موزه‌های جهانی(ایکوم ایران) و دبیری جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی نیز در کارنامه صالح پور دیده می شود.

دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سابقه ۲۱ سال تدریس در دانشکده‌های مختلف هنری را هم دارد و عضو هیات علمی فرهنگ و هنر است

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی