تصادفی یکماه اخیر

«دشت خاموش» با هنرنمایی دو هنرمند تئاتر مشهد در اسپانیا رقابت می‌کند

مشهدتئاتر– فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی با حضور دو هنرمند تئاتر مشهد به جشنواره ای در اسپانیا می‌رود.

به گزارش  «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»، فیلم سینمایی «دشت خاموش» با هنرنمایی ناصر علاقه مندان و راضیه ایرانی از هنرمندان مطرح تئاتر مشهد، بعد از حضور و موفقیت در جشنواره ونیز به بخش مسابقه رسمی فیلم های بلند شصت و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وایادولید (سمینسی) اسپانیا راه پیدا کرد.

فیلم سینمایی «دشت خاموش» که در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم بخش افق ها، نشان انجمن منتقدان جهانی و تندیس فای شد در فستیوال وایادولید برای دریافت خوشه طلایی بهترین فیلم، جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلمبردار با فیلم هایی از کشورهای فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، روسیه، رومانی، چک، ایرلند، هند، مجارستان و کانادا به رقابت خواهد پرداخت.

شصت و پنجمین دوره این جشنواره بین المللی از تاریخ سوم تا دهم آبان ماه سال جاری در شهر وایادولید اسپانیا برگزار می‌شود. در این جشنواره عباس کیارستمی ۲ بار موفق به دریافت جایزه خوشه طلایی بهترین فیلم برای فیلم‌های «زیردرختان زیتون» و «کپی برابر اصل» شده است.

«دشت خاموش» در سی و سومین دوره جشنواره فیلم توکیو که از ۱۰ تا ۱۹ آبان ماه برگزار می شود نیز در بخش فوکوس بر جهان پذیرفته شده و به نمایش در می آید. این بخش مخصوص نمایش فیلم های مطرح شده در جشنواره های جهانی بوده که در سال جاری موفق به دریافت جوایز مهمی شده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی