تصادفی یکماه اخیر

اندر حوالات تئاتر آنلاین

یاداشت احسان روحی، هنرمند مطرح تئاتر مشهد درباره تئاتر آنلاین

مشهدتئاتر- مسؤلین تضمین پخش بدهند تا هنرمندان آثارشان را ضبط شده ارائه دهند. با توجه به شرایط فعلی و عدم قطعیت در راه انداری دوباره سالن‌های تئاتر به نظر بنده پلن ضبط آثار نمایشی و پخش آنلاین حتی غیرآنلاین آن با ایجاد ساز و کار سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌تواند هم به شرایط روحی هنرمندان ومخاطبان کمک کند و هم به شرایط اقتصادی آنان.
ازین‌رو با حمایت مسؤلین امر در ایجاد شرایط تبلیغی اطلاع‌رسانی و در اختیار گذاشتن سالن‌های نمایشی برای ضبط آثار صحنه‌ای می توان امیدوار بود که تا رسیدن به روزهای آرام و بدون استرس برای حضور در سالن ها مخاطبین از دیدن تاتر محروم نشوند.
چون نگارنده اذعان دارد ورای بحث‌های مالی و معیشتی بار روانی زیادی بر هنرمندان وارد شده و آنهم به دلیل عدم تولید آثار نمایشی است. چون فی نفسه هنرمند با تولید و نمایش اثرش ارضای حسی و اِغنای روانی می‌شود و غیر از آن شرایط سخت در دراز مزت تبعات جبران‌ناپذیری بر هنرمنزان خواهد داشت و با توجه به همه مسائل قبلتر بحث شده این روند می‌تواند کمک شایانی به ایجاد انگیزه و نشاط در میان هنرمندان کند.
چون تمهیدات فعلی و قبلی اساسا نتوانسته باری از دوش هنرمند بردارد و او همچنان در مخمصه‌ای به نام عدم ثبات شغلی درگیر است. این اتفاق می‌تواند محصول هم اندیشی مسولین و هنرمندان صاحب نظر بوده تا بتواند در شرایط فعلی حداقل به عنوان یک برنامه کوتاه مدت مورد استفاده قرار گیرد .هر چند بستر سازی و ایجاد زیر ساخت‌های آن نیاز به وجود متخصصین امر دارد اما با آنچه بنده به آن مدیریت شرایط می گویم قابل اجرا در بازه زمانی کوتاه مدت است.
در پایان بنده آماده ارائه نظراتم در باب این اتفاق به مدیران محترم هستم تا بتوانیم در این شرایط بحرانی قدمی برای احیای اوضاع پیچیده تئاتر بر داشته باشیم و امید که مسولان امر نسبت به پیشنهادات این‌چنینی با نگاهی مدبرانه برای عبور از شرایط،فعلی تصمیم‌گیری نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی