تصادفی یکماه اخیر

در انتخاب آثار به کیفیت اهمیت بسیاری قائلیم

مشهدتئاتر- دبیر اولین جشنواره نمایش خیابانی «تئاتر کنار مردم» با بیان اینکه همواره مردم، سرمایه اصلی تئاتر مشهد بوده و هستند، گفت: در حال حاظر که مردم با محدودیت‌های فراوانی برای حضور در تماشاخانه‌های مشهد دارند، بر این هدف هستیم که تئاتر را به سمت مردم ببریم.
سید جواد اشکذری در گفتگو با روابط عمومی معاونت فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد مقدس عنوان کرد: «ایجاد شور و نشاط در میان شهروندان»، «احیای دوباره اجراهای تئاتر در سطح مشهد» و «حمایت از هنرمندان تئاتر مشهد» از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد است.
وی افزود: با توجه به کیفیت بالای طرح‌های ارائه شده، تعداد آثار جشنواره را مشخص می‌کنیم و تمام تلاش خود را خواهیم داشت که اجرای تئاترهای خیابانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت بگیرد.
این هنرمند مطرح تئاتر مشهد در اهمیت تئاتر خیابانی مشهد عنوان کرد: این شهر از دیرباز یکی از قطب‌های تئاتر خیابانی در کشور بوده و در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی، افتخارات بسیاری کسب کرده است و برگزاری چنین جشنواره‌هایی که فقط به تئاتر خیابانی می‌پردازد، می‌تواند دوباره مشهد را در راس این نوع تئاتر تاثیرگذار در سطح کشور قرار دهد.
دبیر جشنواره نمایش خیابانی «تئاتر کنار مردم» یکی از مهم‌ترین کارکردهای تئاتر خیابانی را علاوه بر نقد مسائل و مشکلات اجتماعی، انتشار مضامین ناب فرهنگی و دینی دانست.
اشکذری در پایان تاکید کرد: ارائه طرح های و ایده‌های نمایش‌های تقاطعی با موضوع ترافیک-خط عابر، خط زندگی در اولویت هیئت انتخاب قرار خواهند گرفت.
گفتنی است؛ متقاضیان شرکت در اولین جشنواره نمایش خیابانی «تئاتر کنار مردم» می‌توانند تا دهم تیرماه سال جاری با مراجعه به سایت www.khanebahar.ir و تکمیل فرم، در جشنواره شرکت نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی