تصادفی یکماه اخیر

هنرمندان تئاتر در کنار مردم مشهد قرار خواهند گرفت

مشهدتئاتر- معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد از برگزاری اولین جشنواره نمایش خیابانی «تئاتر کنار مردم» در مردادماه ۹۹ خبر داد و گفت: فراخوان این جشنواره منتشر شده است و آثار منتخب آن را همزمان با دهه کرامت اعلام خواهیم کرد و جشنواره در مردادماه و در دهه ولایت برگزار خواهد شد.

صدرا یوسفی در گفتگو با «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر» با بیان اینکه جشنواره خانه بهار به دلیل کرونا متوقف شد و جشنواره «تئاتر کنار مردم» به‌خاطر کرونا برگزار می‌گردد، عنوان کرد: تئاتر مشهد همواره رشد خود را مدیون تماشاگرش می‌داند. وقتی مردم به دلیل شیوع ویروس کرونا و نیمه تعطیلی تماشاخانه‌ها از فضاهای تئاتری دور هستند و با حضور در این جشنواره‌ در کنار مردم شهرشان قرار خواهد گرفت.

وی یکی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی «تئاتر کنار مردم» را ایجاد فضای مناسب و با نشاط شهری و آمیخته با آموزه‌ها و فرهنگ دینی مشهد عنوان کرد و در ادامه گفت: در این رویداد رویکردهای محتوایی چون «آموزه‌ها و فرهنگ رضوی»، «ترویج اخلاق و فرهنگ شهروندی»، «ویژگی‌های شهر دوست داشتنی مشهد»، «نقش مردم در موفقیت شعار سال، جهش تولید»، «کرونا و نقش مردم در شکست این ویروس»، «مفاخر شهر مشهد به‌خصوص حکیم ابوالقاسم فردوسی» و «معرفی آئین‌ها و آداب و رسوم خراسان» را مدنظر فعالیت‌های هنرمندان قرار دادیم.

وی گستره جشنواره «تئاتر کنار مردم» را در سطح مشهد دانست و گفت: آثاری که در جذب مخاطب موفق باشند و در ایجاد فضای با نشاط موثرواقع شوند و نیز در تحرک فکری و روحی مخاطب خود اندیشیده باشند، در اولویت اتنتخاب هیئت بازبینی جشنواره قرار خواهند گرفت.

یوسفی ادامه داد: نمایش‌های محیطی، شورایی، خیابانی و میدانی می‌تواند در این رویداد مورد بررسی قرار گیرند و به انتخاب هیئت بازبینی  تا ۲۰ اثر می‌توانیم اعلام نماییم.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، آخرین مهلت ثبت‌نام در سایت جشنواره و ارسال طرح و یا ایده به دبیرخانه را تا ۱۰ تیرماه ۱۳۹۹ اعلام کرد و گفت: آثار منتخب را طبق فراخوان در آخر تیرماه اعلام و جشنواره از یکم مردادماه در سطح شهر مشهد برگزار خواهیم کرد.

گفتنی است؛ متقاضیان شرکت در اولین جشنواره نمایش خیابانی «تئاتر کنار مردم» می‌توانند تا دهم تیرماه سال جاری با مراجعه به سایت www.khanebahar.ir و تکمیل فرم، در جشنواره شرکت نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی