تصادفی یکماه اخیر

انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی در کما/ تئاتر استان در انتظار یک انتصاب تاریخی

مشهدتئاتر-در حالی که ده روز از ماموریت دو ساله هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی به پایان رسیده است که نه خبری از برگزاری انتخابات است و نه خبری از انتصاب سرپرست و رئیسی انتصابی برای این انجمن از سوی معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منتشر شده است.

انتخابات انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی در هفتم تیرماه ۹۷ در مشهد برگزار شد و طبق قوانین مرکز هنرهای نمایشی، این انجمن فقط دو سال می‌تواند فعالیت داشته باشد و  حتی یک روز بعد از این تاریخ رسمیت خود را از دست می‌دهد. حمید نیلی، رئیس سابق انجمن هنرهای نمایشی کشور در حالی که ۵ ماه قبل از برگزاری نشست تودیع خود، در سمت مدیرعاملی انجمن هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی منصوب شده بود، یک هفته قبل از انتصاب مدیرعامل جدید، نامه‌ای را به تمام دفاتر انجمن های استان ها ارسال کرد و به صورت غیرقانونی و به بهانه شیوع بیماری کرونا انتخایات را تا اسفند سال ۹۹ به تعویق انداخت. در حالی که بسیاری از انجمن‌ها و تشکل‌های هنری در کشور و استان به دلیل شیوع همین بیماری انتخابات را به‌صورت اینترنتی برگزار کردند.

از سوی دیگر اجراهای تئاتر در مشهد آغاز شده است و دفتر انجمن مانند ماه‌های گذشته بسته است و اکنون متولی برای پاسخگویی هنرمندان تئاتر در مشهد وجود ندارد و از سمتی دیگر صدای اعتراض بسیاری از هنرمندان شهرستان‌ها  در ناکارآمدی انجمن‌های خود بسیار به گوش می‌رسد.

امیدواریم دکتر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در زمان غیررسمی و ناکارآمدی انجمن، دست به یک انتصاب تاریخی در ریاست انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی بزند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی