تصادفی یکماه اخیر

شهرداری مشهد و تولید تئاتر مجازی

مشهدتئاتر- این روزها شیوع بیماری کرونا، باعث شده است تمام رویدادهای فرهنگی و هنری در کشور به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار شود. شهرداری مشهد نیز که همواره برگزاری رویدادهای فرهنگی را در دستور کاردارد، این رسالت خود را به‌صورت مجازی نیز پیگیری کرده‌ است.

انتشار اولین قسمت از مجموعه داستانی «سایه-روشن» تولید خانه هنرمندان شهرداری مشهد نمونه‌ای از تازه‌ترین فعالیت‌های شهرداری مشهد به‌صورت مجازی است. این مجموعه پانزده قسمتی با حضور بازیگران و گروه‌های مختلف تئاتر مشهد ضبط شده‌ و قرار است یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه ساعت ۲۲ از طریق فضای مجازی در دسترس مخاطبان قرار گیرد.

صدرا یوسفی، معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد درباره این پروژه به شهرآرا توضیح داد: «شیوع ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار داده‌است، به ویژه بررسی‌های ما در سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری نشان می‌دهد این ویروس بر حوزه خانواده و ارتباطات نیز تأثیرات منفی بسیاری داشته‌است، به همین خاطر با انجام پژوهش‌هایی درباره بعد روان‌شناسی این اتفاقات و با مشارکت هنرمندان مجموعه‌ای با عنوان «سایه روشن» تولیدکردیم.» به گفته مدیرعامل خانه هنرمندان این مجموعه به موضوعات خانواده، ارتباط میان زن و شوهر و ارتباط بین مردم در ایامی که تحت‌تأثیر کرونا قرار گرفته‌اند می‌پردازد و عمده مطالبش براساس تحقیق و پژوهش‌های روان‌شناسی و جامعه‌شناسی درباره کرونا و پس از کروناست.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی