تصادفی یکماه اخیر

بازجویی‌ها / علی حاتمی‌‍‌نژاد

 

علی حاتمی‌نژاد:

«بازجویی‌ها» روایتی اجتماعی را دنبال می‌کند

علی حاتمی‌نژاد گفت: نمایش «بازجویی‌ها» یک مضمون و موضوع اجتماعی را پیرامون بازجویی کردن آدم‌ها از یکدیگر دنبال می‌کند.

این نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اجرای نمایش خود با عنوان «بازجویی‌ها» اظهار کرد: در «بازجویی‌ها» بر روی یک موضوع اجتماعی در مورد بازجویی کردن آدم‌ها از یکدیگر دست گذاشته‌ایم و در آن به زندگی چند زوج نگاه می‌کنیم که هریک یک‌سری مشکلات، دغدغه‌ها، آرزوها و ترس‌هایی را در خود دارند.

وی ضمن بیان این که این نمایش با نگاهی اجتماعی قصد در کاوش رابطه بین انسان‌ها دارد، ادامه داد: می‌توان گفت «بازجویی‌ها» نمایشی پیرامون چند زوج است که روابط، آرزوها و رویاها، عقده‌ها، ترس‌ها و ضعف‌هایشان مانند سایه‌ای هولناک بر در و دیوار زندگی‌شان سنگینی می‌کند. در واقع «بازجویی‌ها» خود ما در برابر خودمان هستیم.

حاتمی‌نژاد تصریح کرد: همواره نگاه اجتماعی خود را در همه نمایشنامه‌هایم حفظ کردم و این نمایش هم جدا از این نگاه نبوده است؛ لذا از اطراف خود و از همان جامعه و آدم‌های دور و برم ایده می‌گیرم و این در همه نمایش‌های من وجود دارد.

این کارگردان و نمایش‌نامه‌نویس در مورد بازیگران نمایش خود عنوان کرد: در «بازجویی‌ها» علیرضا روان‌دل، محمد جهان‌پا، ندا محمدی، مسعود میرنیک‌زاد، فائزه علی‌آبادی، محبوبه راد، پریا هروی و شهریار برزگر به ایفای نقش می‌پردازند.

وی در مورد پروسه تمرین این نمایش بیان کرد: برای پروژه «بازجویی‌ها» سه ماه تمرین کردیم و فعلا قرار است به مدت یک ماه در سالن بهار تئاتر شهر مشهد و از ساعت ۱۹ هرشب اجرا داشته باشیم. ضمن این که خوشبختانه در این سه روز ابتدایی اجرا سالن کاملا پر شده و تمام بلیت‌ها به فروش رسید.

نمایش «بازجویی‌ها» از ۲۷ شهریورماه در سالن بهار مجموعه تئاتر شهر مشهد به روی صحنه رفته است.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشترین بازدید هفته