تصادفی یکماه اخیر

سعید تشکری: اتفاق بزرگی در تئاتر کشور در حال روی دادن است

مشهدتئاتر- سعید تشکری گفت: اتفاق بزرگی در تئاتر کشور در حال روی دادن است

به گزارش ایسنا، نادر برهانی مرند، در نشست رسانه‌ای اولین جشنواره نمایشنامه‌نویسی اقتباسی گام دوم که در نگارخانه رضوان برگزار شد، سعید تشکری، اظهار کرد: اتفاق بزرگی در حوزه ادبیات نمایشی کشور در حال افتادن است. این اتفاق نه در حوزه شهر مشهد که با حضور نمایشنامه‌نویسان کل کشور رغم خورده‌است.
این نویسنده افزود: معمولا در جشنواره‌های اجرایی بیشتر با کارگردان‌هایی روبرو هستیم که متون را به صحنه می‌برند اما در اینجا با محور اقتباس در مورد نمایشنامه به گفت‌وگو می‌پردازیم.
تشکری با اشاره به اینکه《صحنه‌های ما در حال حاضر به شدت آسیب‌پذیر شده》، عنوان کرد: علاوه‌بر آن رابطه جزیره‌ای پیدا کرده‌است. حقیقتی در حوزه ادبیات نمایشی در کشور باید می‌افتاد که افتاده‌است و آن هم اتفاق نظر برای انتخاب آثار برای این جشنواره است.
عضو هیات داوران این جشنواره تصریح کرد: مایه مباهات برای تمام نویسندگانی است که از فیلتر این جشنواره عبور کرده‌اند. به شخصه دوست داشتم در روزگار جوانی چنین اتفاقی برای من می‌افتاد و می‌توانستم در چنین جشنواره‌ای شرکت کنم. این اتفاق و حرکت، نمایش‌‌نامه‌نویسی ما را تضمین خواهد کرد.
تشکری عنوان کرد: در جشنواره‌‌ها باید بتوانیم ماهیت علمی‌ را بالا ببریم. جشنواره‌هایی که سنت بومی و یا اداری دارند به جواب‌های منفی رسیده‌اند. خوشحالم که در این جشنواره، پای طرح‌هایی را امضا می‌کنم که اصلی‌ترین مقاله آن جنس دراماتیک دارد.
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشترین بازدید هفته