تصادفی یکماه اخیر

اهدا جوایز جشنواره تئاتر کودک رضوی بعد از ۶ ماه اما به صورت سلیقه‌ای

مشهدتئاتر- جوایز جشنواره تئاتر کودک رضوی بعد از گذشت ۶ ماه از اختتامیه این جشنواره توسط اداره تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به صورت سلیقه ای واریز شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه «فارس من» سوژه‌ای با عنوان «بعد گذشت ۴ ماه هنوز هزینه‌های جشنواره تئاتر کودک رضوی پرداخته نشده است» به ثبت رسانده بودند و درخواست پیگیری این موضوع را داشتند.

در این راستا خبرنگار فارس مصاحبه‌ای با مسؤولان امر انجام  داد که در آن گزارش مسؤولان اعلام کردند جوایز تا مرداد ماه پرداخت می‌شود، همین موضوع باعث شد به سراغ برگزیدگان جشنواره برویم و بببنیم مسؤولان ارشاد خراسان رضوی به قول خود عمل کرده‌اند؟

محمدرضا محمدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: آن‌طور که به من گفته‌اند جایزه همه برگزیدگان به حسابشان واریز شده است.

در فراخوان مبالغ جوایز برگزیدگان به شرح زیر اعلام شده بود.

جوایز برگزیده در بخش‌های نویسندگی و کارگردانی، بازیگری، عروسک گردانی

نفر اول هر بخش: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال

نفر دوم هر بخش: دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵ میلیون ریال

نفر سوم هر بخش: دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال

جوایز برگزیده در بخش‌های طراحی صحنه، طراحی پوستر و بروشور، موسیقی، طراحی لباس و ساخت عروسک
جایزه برگزیده هر بخش: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال

 جایزه تقدیر هر بخش: لوح تقدیر و مبلغ ۵ میلیون ریال

جایزه نمایش برگزیده در هر کدام از بخش‌های نمایش کودک و نوجوان و عروسکی: تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵ میلیون ریال

طبق این فراخوان جوایز به شرح زیر به حساب برگزیدگان واریز شده است:

خبرنگار فارس با همه این برگزیدگان تماس گرفت اما با وجود پیگیری‌های بسیار موفق به تماس با سید وحید حمیدزاده عروسک گردان نمایش «غول بابا» نشد.

سمیه ارقبای که در بخش گریم موفق به دریافت تندیس جشنواره لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ یک میلیون تومان به‌عنوان نفر برگزیده جشنواره انتخاب شده بود  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: برای من مبلغ ۴۵۰ هزار تومان واریز شد وقتی اعتراض کردم چرا این مبلغ برای من واریز شده گفتند مبلغ جایزه شما همین میزان است!

هرمزگانی‌ها در دو بخش طراحی لباس و موسیقی برای نمایش «پینوکیو» موفق به دریافت تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال شده بودند که رضا جوشعاری کارگردان این کار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: مبلغ یک میلیون تومان برای سعیده دهقانی و شکوفه کریما برای بخش طراحی لباس پرداخت شده اما جایزه آرمان سخا و امین سعدی‌پور برای بخش موسیقی هنوز پرداخت نشده است.

کارگردان نمایش پینوکیو افزود: در بخش بازیگری مرد، رضا رمضانپور مقام دوم و رضا ثانی‌زاده مقام سوم را کسب کرده بودند که برای هر کدام به ترتیب یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و یک میلیون تومان پرداخت شد.

وی ادامه داد: من در بخش کارگردانی به‌صورت مشترک با مرضیه اشرافیان مقام سوم «دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال» این دوره را به‌دست آوردم که مبلغ یک میلیون تومان برای این بخش به حساب من واریز شد!

فرشته ابراهیمی از برگزیدگان این جشنواره است که در دو بخش طراحی صحنه و ساخت عروسک به ترتیب مقام دوم و مقام اول را به‌دست آورده بود، در خصوص دریافت جوایز گفت: برای مقام دومی من ۴۵۰ هزار تومان و برای مقام اولی ۹۰۰ هزار تومان واریز شد، اما عنوان شد به اشتباه مالیات برای جوایز کسر شده و دوباره مبلغ کسر شده را برای من واریز کردند.

مهدی فدایی که دیگر برگزیده این جشنواره است، برای نمایش «هویج فزاینده» در سه بخش کارگردانی، طراحی صحنه و نمایش برگزیده توانسته مقام اول را کسب کند، در خصوص جوایز جشنواره گفت: ابتدا برای ما با کسر مالیات، جوایز واریز شده بود که با پیگیری‌های خبرنگار فارس این مبلغ دوباره به حساب ما واریز شد، در بخش برگزیده نیز ابتدا قرار بود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب ما واریز شود که عنوان شد جایزه بین من و مهدی فرشیدی سپهر تقسیم شده است!

معصومه زیوری کارگردان همدانی «پیشونی سفید» با اعلام نارضایتی از پرداخت جوایز اعلام کرد: رضوان مشعریان در بخش عروسک‌گردانی توانست مقام سوم را به‌دست بیاورد اما ما پیگیری‌های بسیاری انجام دادیم حتی به شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی کشور هم این موضوع را اعلام کردیم، اما تا جایی که من اطلاع دارم هنوز مبلغ جوایز برای عروسک‌گردان ما واریز نشده است.

رضوان مشعریان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: مبلغ یک میلیون تومان اواخر شهریور ماه به حساب من واریز شد.

مرضیه اشرفیان کارگردان نمایش «رویای کفش» نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: در بخش کارگردانی من و رضا جوشعاری به‌صورت مشترک مقام سوم این جشنواره را به‌دست آوردیم که مبلغ یک میلیون تومان به حساب من واریز شد البته ابتدا ۹۰۰ هزار تومان و سپس یک صد هزار تومان دیگر به حساب من واریز شد!

وی ادامه داد: این اتفاق برای جایزه نویسندگی صفورا عبدالهی نیز افتاده بود و مبلغ ۹۰۰ هزار تومان واریز شده بود و برای نفر برگزیده بخش ساخت عروسک «مجید شیفعی» نیز مبلغ ۴۵۰ هزار تومان واریز شده بود اما دیگر اطلاعی ندارم که بقیه پولشان به حسابشان واریز شده یا نه.

مهدی فرشیدی‌ سپهر کارگردان و نویسنده نمایش «پدران» در گفت‌وگویی که در یک شهریور ماه با خبرنگار فارس داشت، عنوان کرد: تمامی جوایزی که من در بخش نویسندگی، کارگردانی و نمایش برگزیده کسب کرده بودم با کسر مالیات به حسابم واریز شده و هنوز باقی آن به حساب من واریز نشده است.

وی ادامه داد: در نمایش پدران برای بخش بازیگری زن، «فاطمه باروت چی» مقام دوم را کسب کرده بود که مبلغ جایزه وی نیز با کسر مالیات یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.

اگر در پرداخت‌ها کمی دقت کنید متوجه این موضوع می‌شوید که برای جوایز مشترک، مبلغ به‌طور کامل پرداخت شده است، به طور مثال در بخش بازیگری زن که به‌صورت مشترک مقام سوم را کسب کرده بودند مبلغ یک میلیون واریز شده است اما برای برگزیدگان بخش نمایش جایزه بین دو برگزیده نصف شده است، اینکه ارشاد چگونه مبالغ جوایز را بین برگزیدگان تقسیم کرده جای سؤال است.

خبرگزاری فارس در خصوص نحوه پرداخت جوایز این جشنواره منتظر توضیح اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی است.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشترین بازدید هفته