تصادفی یکماه اخیر

افتتاح تماشاخانه «استاد حسین نوری» در حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی

مشهدتئاتر- سالن نمایش حوزه هنری خراسان رضوی به نام تماشاخانه «استاد حسین نوری» افتتاح می‌شود.
به گزارش ایسنا، حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی به‌منظور تعالی هنر نمایش با مضامین دینی و انقلابی، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری و ارائه خدمات شایسته‌تر به مردم و هنرمندان استان، اقدام به ساخت تماشاخانه‌ای مجهز و درخور شان هنرمندان و مخاطبان تئاتر کرده که مزیّن به نام «استاد حسین نوری» از از جانبازان انقلاب اسلامی و از هنرمندان پیشکسوت هنرهای نمایشی و تجسمی کشور است.
استاد حسین نوری، متولد سال ۱۳۳۳ در مشهد است.  وی در سال ۱۳۵۱ نمایشنامه‌ای با مضمون حقوق بشر و نقض آن در رژیم طاغوت نوشت که پس از اجرا در هنرستان توسط ساواک دستگیر و در اثر شکنجه‌ فراوان، به افتخار جانبازی نایل آمد. با پیروزی انقلاب اسلامی دوباره به هنرهای نمایشی روی آورد و در کنار نقاشی طی سال‌های دهه ۶۰، ۶ نمایش را روی صحنه برد و موفق به کسب جوایز متعددی شد.
به تصویر کشیدن شمایلی نورانی از مریم مقدس در واکنشی متفاوت به نشر کاریکاتوری موهن از پیامبر اکرم(ص) که مورد توجه رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت و ورود به عرصه نویسندگی و کارگردانی فیلم‌های سینمایی و درخشش در جشنواره‌های بین‌المللی، از دیگر فعالیت‌های این هنرمند پیشکسوت است.
تماشاخانه جدید و مجهز حوزه هنری خراسان رضوی با عنوان «استاد حسین نوری» سالن بلک‌باکس دوسویه و با ظرفیت ۱۲۳ نفر دارای سیستم نور و صدای تخصصی و سایر امکانات لازم برای اجرای گروه‌های نمایشی از جمله اتاق بازیگران، اتاق گریم و لباس و سالن انتظار مناسب تماشاگران است.
آیین افتتاحیه این تماشاخانه ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز پنجشنبه هفتم شهریورماه با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی و هنری در حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی (واقع در حد فاصل هاشمیه ۲۰ و ۲۲) برگزار می‌شود.

 

 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشترین بازدید هفته