تصادفی یکماه اخیر

«کلومردگان» بر روی صحنه تئاتر سبزوار

مشهدتئاتر-  نمایش «کلومردگان» این روزها  در سبزوار بروی صحنه است.

به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»؛ نمایش «کلومردگان» به نویسندگی حسن کی قبادی و کارگردانی مصطفی حمیدی فر که اقتباسی آزاد از واقعه تاریخی سلسله سربداران است، از ۵ تا ۲۰ مردادماه ۹۸ (ساعت۲۰:۳۰) در تالار کاشفی سبزوار-  روی صحنه می رود.

در این نمایش بازیگرانی چون حسین غایبی،حسین شمس آبادی، بهروز دادور، وحید مکاری، مهدی جلینی، فرزانه فرهبد، احسان افچنگی، حمید گردشی، مهدی عابدی، مهرداد علوی، محمد رحمتی، مصطفی عامری، مهدی دلبری، آبتین حمیدی فر به ایفای نقش می پردازند و  هنرمندانی چون مصطفی حمیدی فر (طراح صحنه)، مهدی هراتی(طراح پوستر)،  زهره علوی(منشی صحنه)، میلاد محتشم، حسین جلینی، مسعود بینقی(مدیران صحنه)، محبوبه هادی(طراح لباس)، محمد روحانی(ساخت موسیقی)، زهرا تاتار(اجرای موسیقی)، محمد رضی، محمد مقیسه، مهدیه عبداللهی(نور) و هدیه هیراد، امین کمالی(گریم) فعالیت می کنند.

نویسنده اثر حسن کی‌قبادی از فارغ‌التحصیلان ارشد رشته ادبیات نمایشی، برای نگارش این متن حدود شش ماه وقت  صرف کرده است و بعد از  دو سال تحقیق و پژوهش توسط مصطفی حمیدی‌فر به عنوان یک اثر نمایشی آماده اجرا شده است.
کی‌قبادی دربارۀ کلومردگان خاطرنشان می کند: تمرین این تئاتر حدود هشت ماه به طول انجامید و در هفت بازیگر پر سابقه در حوزه هنرهای نمایشی در آن ایفای نقش می کنند. علاوه بر این بازیگران، شش نفر بازی ساز و حدود ده نفر عوامل پشت صحنه حضور دارند.
گفتنی است؛ مصطفی حمیدی‌فر، کارگردان تئاتر «کلومردگان» از هنرمندان باسابقه تئاتر سبزوار می باشد و سابقه حضور و کسب افتخار در چندین مرحله جشنواره‌های مختلف از جمله منطقه‌ای و فجر را در کارنامه خود دارد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی