تصادفی یکماه اخیر

اجرای تئاتر «جان و جو » در نیشابور

مشهدتئاتر– تئاتر« جان و جو » به نویسندگی اگوتا کریستوف و کارگردانی «جعفر پوینده» در تماشاخانه بابک نیشابور به روی صحنه رفت.

به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»؛ مسئول دبیرخانه شورای نظارت برنمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: هنرمندان با ذوق و خوش قریحه ی تئاتر نیشابور با تکیه بر فرهنگ و ادبیات غنی توانسته اند آثاری در خورشان و فاخر را تولید و عرضه نمایندکه درخشش داشته است تا گواه این مدعا باشد که هنرتئاتر نیشابور در کشور دارای جایگاه و شأن والایی است و تئاتر «جان و جو » نیز کاری است که هنرمندان تئاتر با همکاری انجمن هنرهای نمایشی نیشابور به روی صحنه تئاتر آورده اند.

حمید رضا آتشی افزود: در تئاتر« جان و جو » به نویسندگی اگوتا کریستوف، ترجمه تینوش نظم جو و کارگردانی هنرمند نام آشنای تئاترنیشابور«جعفر پوینده» هنرمندان نام آشنای تئاتر نیشابور: سحر دولت آبادی، سحر زعفرانیه و جواد یزدی به ایفای نقش پرداخته و هاشم کرانی به عنوان عوامل بااین کار همکاری دارد.

وی به داستان این نمایش پرداخت و خاطر نشان کرد: جان و جو دو ولگرد هستند که برای گذراندن روزها، هر روز در کافه های شهر قرار می گذارند. برای جان و جو اهمیتی ندارد که پول دارند یا ندارند آنها هر چیزی را که بخواهند سفارش می دهند تا اینکه در یکی از کافه ها اتفاقی می افتد…

آتشی در خصوص کارگردان این نمایش یادآورشد: جعفر پوینده تجربیات خوبی در اجرای نمایش داشته است دانش آموخته ادبیات نمایشی دانشگاه تهران که نمایش کافه پولشری را در نیشابوربه روی صحنه برده است.

مسئول دبیرخانه شورای نظارت برنمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: تئاتر« جان و جو » از۲۷ الی ۳۱ تیر۹۸ هر روز از ساعت ۲۰:۳۰ شب ویژه عموم علاقمندان به روی صحنه تماشاخانه بابک واقع درخیابان ۱۷شهریور تقاطع امیرکبیر نیشابور می رود

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشترین بازدید هفته