تصادفی یکماه اخیر

پرداخت جوایز برگزیدگان در تیر و حق‌الزحمه‌های جشنواره تئاتر کودک رضوی در مرداد

مشهدتئاتر- معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: حق الزحمه نیروها را بعد از دهه کرامت که حجم کاری آستان قدس رضوی کمتر است تقریبا از اواخر تیر ماه یا ابتدای مرداد پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه «فارس من» سوژه‌ای با عنوان «بعد گذشت ۴ ماه هنوز هزینه‌های جشنواره تئاتر کودک رضوی پرداخته نشده است» به ثبت رسانده بودند و درخواست پیگیری این موضوع را داشتند.

در ابتدا به سراغ معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی رفتیم تا علت تاخیر پرداخت هزینه‌ها را مطلع شویم.

علت تاخیر دیر ارسال شدن نامه از طرف ارشاد بود

مهدی سیم‌ریز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه در جشنواره هرکسی سهمی داشته است، گفت: مطابق سهم اولیه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی همه سهم خود را که شامل داوری‌ها و سایر موارد بود، پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: بخش دیگری از هزینه‌ها را با توجه به اینکه دبیرخانه جشنواره در مجتمع امام خمینی(ره) وابسته به آستان قدس رضوی برگزارشد، قرار شد حق‌الزحمه‌ها را نیز مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی پرداخت کند.

معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اضافه کرد: بعد از پایان جشنواره مصادف با ۲۵ اسفند ماه ۹۷ لیست حق‌الزحمه‌ها را مشخص کردیم و قرار بود ما بر اساس این لیست حق‌الزحمه‌ها را پرداخت کنیم اما ارشاد اصرار داشت این لیست ابتدا به ارشاد برود و بعد لیست نهایی را که ارشاد تایید کند و مرسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی را پرداخت کند.

کسانی که در جشنواره هیچ کاره بودند در لیست حق‌الزحمه‌های ارشاد بودند

سیم ریز افزود: نامه با دو ماه تاخیر یعنی پانزدهم اردیبهشت ماه از طرف ارشاد به مؤسسه آفرینش‌ها پاسخ داده شد، در لیستی که ارشاد برای مؤسسه آفرینش‌ها فرستاده بود اسامی افرادی بود که هیچ نقشی در جشنواره تئاترکودک رضوی نداشتند اما اسمشان برای دریافت حق‌الزحمه ذکر شده بود.

معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اظهار کرد: این موضوع باعث شد مدیرعامل مؤسسه با پرداخت حق‌الزحمه به این افراد مخالفت کند اما در جلساتی که با اداره کل ارشاد داشتیم قرار شد تمام کسانی که به نحوی در ادارات استخدام رسمی هستند و در این جشنواره به‌عنوان کارمند آن اداره با جشنواره همکاری داشتند، از لیست پرداختی‌ها حذف شود.

اسامی مورد اختلاف حذف و پرداخت‌ها از اواخر تیر یا مرداد انجام می‌شود

وی در رابطه با هزینه باقی‌مانده‌ای که باید به نیروهای جشنواره پرداخت کند، گفت: کل حق الزحمه‌های باقی‌مانده و تعهدات مؤسسه آفرینش‌های هنری به نیروها ۱۴ میلیون تومان است که مطابق لیست مشخص شده برای افرادی که با جشنواره همکاری داشتند و حقوق بگیر نبودند پرداخت می‌شود.

سیم‌ریز با بیان اینکه حدود ۲۰ نفر از لیست ارسالی ارشاد به دلایلی که در بالا ذکر شد از لیست حق الزحمه ها حذف شدند، گفت : حق الزحمه نیروها را بعد از دهه کرامت که حجم کاری آستان قدس رضوی کمتر است تقریبا از اواخر تیر ماه یا ابتدای مرداد پرداخت می‌شود.

معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی عنوان کرد: با وجود اینکه حدود یک میلیون تومان از خودم هزینه کرده‌ام اما دلیلی ندارد که ما با عنوان نیروهای حقوق بگیر از این جشنواره پولی برداشت کنیم.

در ادامه به سراغ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی رفتیم تا جریان افرادی که نقشی در جشنواره نداشتند و قرار بود حق‌الزحمه برایشان پرداخت شود چه بوده است برای مخاطبان مشخص کند.

تعهدات مؤسسه آفرینش‌های هنری و شهرداری هنوز محقق نشده است

جعفر مروارید در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد، بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد هر کدام سهمی برای برگزاری این جشنواره دارند.

وی با بیان اینکه هنوز شهرداری و مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به تعهداتی که دادند عمل نکرده‌اند، عنوان کرد: بحث پرداخت نشدن هزینه‌ها به برگزیدگان در روز اختتامیه با اعتراض عنوان شد که فرشید فلاح معاون اجرایی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و محمدعلی چمی‌گو مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی قول پرداخت جوایز را در چند روز آینده دادند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: با این وجود رئیس اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به‌شدت پیگیر این موضوع است.

مروارید بیان کرد: طبق آخرین پیگیری‌های انجام شده قرار بود شهرداری مشهد ۵۰ میلیون تومان به جشنواره کمک کند که هنوز این مبلغ پرداخت نشده، مؤسسه آفرینش‌ها نیز هنوز به دبیرخانه این جشنواره هزینه‌ای نپرداخته است.

ادعای مؤسسه آفرینش‌ها را می‌توان راست‌آزمایی کرد

وی در خصوص اینکه عده‌ای که در جشنواره هیچ نقشی نداشتن اما نامشان در لیست پرداختی‌های تئاتر کودک رضوی بوده است، عنوان کرد: این افراد قابل شناسایی هستند و می‌توان با راست‌آزمایی این مطلب را مشخص کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در رابطه با پرداخت جوایز به برگزیدگان جشنواره تئاتر کودک رضوی گفت: طی مذاکراتی که با شهرداری داشتیم قرار است این بخش از جشنواره را شهرداری پرداخت کند که درگیر بروکراسی اداری شده است.

بروکراسی اداری و تغییر مدیران علت تاخیر در پرداخت‌های شهرداری مشهد

سرپرست اداره امور هنری سازمان فرهنگی شهرداری مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رابطه با علت تاخیر پرداخت جوایز تئاتر رضوی گفت: از ابتدای برگزاری جشنواره تئاتر کودک رضوی سازمان فرهنگی شهرداری مشهد تلاش داشت تا به این جشنواره کمک کند.

صدرا یوسفی ادامه داد: بخش‌هایی که شهرداری توان کمک به جشنواره را داشت، هزینه ایاب و ذهاب و تبلیغات شهری بود که این بخش‌ها را برعهده گرفت، در روزهای پایانی قرار شد هزینه‌ جوایز را شهرداری پرداخت کند و شهرداری نیز پذیرفت.

وی عنوان کرد: متأسفانه پرونده پرداخت به‌دلیل تغییراتی که در سطح مدیران شهرداری رخ داد علت تاخیر در پرداخت‌ها بوده است.

جوایز جشنواره تئاتر کودک رضوی این هفته تسویه می‌شود

سرپرست اداره امور هنری سازمان فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه در حال حاضر مانعی برای پرداخت جوایز وجود ندارد، گفت: همه امضاها انجام شده و این موضوع در لیست پرداخت گرفته و تغییر مدیر فرهنگی شهرداری مشهد با توجه به اینکه هزینه در نوبت پرداخت قرار دارد، تغییرات مدیریتی در روند پرداخت خلأیی ایجاد نمی‌کند.

یوسفی با اشاره به اینکه مشهد در مجموع ۷۰ میلیون تومان به جشنواره رضوی کمک کرده است، عنوان کرد: بخش جوایز حدوده ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان است که در این هفته به برگزیدگان پرداخت می‌شود.

ارشاد چند برابر تعهداتش برای جشنواره تئاتر کودک رضوی هزینه کرده است

رئیس اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در رابطه با علت دیرکرد پرداخت جوایز برگزیدگان این جشنواره گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی چند برابر تعهداتش برای جشنواره هزینه کرده است اما مؤسسه آفرینش‌های هنری به تعهداتش عمل نکرده‌ است.

محمدرضا باباخانی ادامه داد: اسفند ماه به مؤسسه آفرینش‌های هنری نامه‌ای زده شد و ما بسیار پیگیری کردیم و آن‌ها عنوان کردند که پول نداریم! و مؤسسه آفرینش‌ها از پرداخت حق‌الزحمه شانه خالی کرده است.

وی در خصوص افرادی که هیچ نقشی در جشنواره نداشته‌اند اما در لیست پرداختی‌ حق‌الزحمه بودند، عنوان کرد: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی درست نمی‌گوید، مدیرعامل این مؤسسه ده‌ها مورد دیگر داشته که به تعهداتش عمل نکرده است، ما به جز افرادی که در لیست بودند کس دیگری را اضافه نکردیم.

سرپرست اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی اضافه کرد: مسئولیت این جشنواره برعهده حجت طباطبایی مسؤول امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است، ایشان باید پیگیر حق‌الزحمه‌ها می‌بودند که این کار را انجام ندادند و اکنون من پیگیر این موضوع هستم.

باباخانی در پاسخ به این سوال که افراد مورد اختلاف با مؤسسه آفرینش‌ها چه کسانی بودند، عنوان کرد: اینها کسانی بودند در حاشیه جشنواره کمک می‌کردند، مانند نظافتچی یا دفتردار، معاون و افرادی این چنینی در لیست بودند، البته باید دبیر برگزاری جشنواره حجت طباطبایی پیگیر این موضوع می‌بودند که نیست.

وی گفت: من پیگیر این موضوع هستم، ما ۱۵ اردیبهشت ماه نامه‌ای به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی زدیم و لیست حق‌الزحمه‌ها را برای آن‌ها ارسال کردیم که هنوز پاسخی به این نامه داده نشده است.

سرپرست اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی اظهار کرد: بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) به تعهداتش عمل کرده، شهرداری هم عنوان کرده جوایز را پرداخت می‌کند، اما مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به تعهداتش عمل نکرده است.

هزینه جشنواره را برای اضافه کاری دادیم

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص افرادی که هیچ نقشی در جشنواره نداشتند استخدام ارشاد بوده‌اند اما نامشان در لیست پرداختی‌ها بوده است، گفت: این افراد در زمان غیراداری برای جشنواره کار کردند برای همین ما هزینه‌ای از این جشنواره را برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم.

محمدی در پاسخ به این سوال که چرا برای این افراد اضافه کار رد نشده است، بیان کرد: ارشاد بودجه برای اضافه کاری ندارد و ما مجبوریم از هزینه جشنواره برای این افراد هزینه کنیم.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشترین بازدید هفته