تصادفی یکماه اخیر

حضور سلبریتی‌ها، انگیزه تئاتری‌ها را می‌کُشد

مشهدتئاتر- بازیگر نمایش «اکوان دیو» گفت: حتی از سوی مردم نیز بازیگران تئاتر در صورتی که سلبریتی نباشند، دیده نمی‌شوند و این اصلاً برای تئاتر ما خوب نیست؛ چرا که انگیزه بازیگران تئاتر را می‌کُشد.
مانلی حسین‌پور یکی از بازیگران فعال تئاتر ایران است که هر ساله در چندین نمایش بازی می‌کند. امسال او جزو کاندیداهای جشن بازیگران خانه تئاتر بود؛ جشنی که به تازگی در هفته تئاتر برگزار شد. وی اخیراً نمایش اکوان دیو به کارگردانی عباس عبدالله زاده را بر صحنه ایرانشهر داشت.

حسین‌پور در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: اجرای نمایش «اکوان دیو» شب گذشته به پایان رسید و پس از آن تصمیم دارم مدتی به خود استراحت بدهم.

حسین پور درباره نقشش در نمایش اکوان دیو نیز گفت: خوشبختانه نمایش خوب و عامه‌پسندی بود و استقبال خوبی هم از آن شد. من هم نقشم را خیلی دوست داشتم. نقش «منیژه» را بازی کردم و اصولا نقش‌های ایرانی با اصالت و فرم کلاسیک را خیلی می‌پسندم و با آن ارتباط برقرار می‌کنم.

وی در ادامه افزود: «اکوان دیو» با وجود اینکه یک قصه قدیمی را روایت می‌کرد، اما فرم و فضای مدرن داشت و امروزی بود. به همین دلیل هم در بخش کمدی و هم عاشقانه و درام تأثیر خود را برجای می‌گذاشت.

حسین‌پور با اشاره به اینکه ادبیات کهن ایران پر است از داستان­‌های جذاب اما در سال­‌های اخیر گروه‌­های تئاتری کمی برای به صحنه بردن نمایش‌­های خود از آنها استفاده کرده‌­اند، توضیح داد: دلیل این امر، زبانِ آرکائیک و نوع روایی است که نمی‌­تواند برای مخاطبِ امروز جذاب باشد و حوصله او را سر می‌­برد. این روزها که کتاب خواندن هم از امری روزانه به عملی فرهنگی تبدیل شده، به صحنه بردن داستان­‌های کهن ایرانی، ریسک خالی بودن سالن را برای گروه اجرا به همراه دارد.

وی در ادامه افزود:‌ در نمایش اکوان دیو از زبان سنگین خبری نیست و دیالوگ‌ها کاملا امروزی شده‌­اند. اضافه شدن چاشنی طنز به نمایش نیز آن را برای مخاطب جذاب کرده است.

حسین‌پور درباره جشن بازیگران و نظرش درباره انتخاب کاندیداها گفت: متأسفانه امسال با تیمی مواجه بودیم که به راحتی مهره‌هایش را در لحظه آخر جابه‌جا و نسل جوان را از دور خارج کرد. این اتفاقات انگیزه بازیگران را از ادامه فعالیت‌های هنری از بین می‌برد؛ چرا که ما پشتوانه قوی نداریم و به راحتی ممکن است با اعمال نفوذ عده‌ای جایگزین شویم.

وی با شرح ناراحتی‌اش از ناحقی در داخل خانه تئاتر گفت: الان حضور بازیگران چهره در تئاتر مُد شده است. دیگر کسی به خودش زحمت نمی‌دهد بازیگر درجه یک تئاتر باشد. حتی از سوی مردم نیز بازیگران تئاتر در صورتی که سلبریتی نباشند، دیده نمی‌شوند و این اصلاً برای تئاتر ما خوب نیست؛ چرا که انگیزه بازیگران تئاتر را می‌کُشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی