تصادفی یکماه اخیر

وضعیت بودجه گروه‌های نمایشی برای اعزام به جشنواره ها مناسب نیست

محمد حسن زاده

مشهدتئاتر- نویسنده و کارگردان تئاتر گفت: نمایش«جاده کناره» از تربت حیدریه به عنوان تنها نماینده تئاتر خراسان رضوی به سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی راه یافت.

محمد حسن‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: نمایش «جاده کناره» ۴ قصه را همزمان روایت می‌کند، قصه اول داستان زوج جوانی است که با موتور راهی مشهد می‌شوند.

وی افزود: قصه دوم نمایش داستان یک مسافرخانه در مشهد به اسم سلام است و داستان زنی را روایت می‌کند که ده سال است منتظر بازگشت فرزندش است. قصه سوم نمایش، پدری با پسرش به مشکل خورده است و آن را از خانه بیرون کرده است و چهارمین قصه نمایش هم داستان مرد تنهایی را روایت می‌کند که تسبیح و زیارت‌نامه می‌فروشد.

نویسنده و کارگردان تئاتر «جاده کناره» خاطرنشان کرد: تربت حیدریه از شهرستان‌های فعال در حوزه تئاتر است و گروه‌های نمایشی در این شهرستان در جشنواره‌های مختلف شرکت می‌کنند.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه گروه‌های نمایشی شهرستان‌ها با کمبود بودجه مواجه هستند، گفت: متاسفانه وضعیت بودجه گروه‌های نمایشی برای اعزام به جشنواره خیلی مناسب نیست و تنها همان بودجه‌ای حداقلی است که جشنواره‌ها در اختیار گروه‌های نمایشی قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در شهرستان تربت‌حیدریه با کمبود سالن برای اجرا مواجه نیستیم و سالن اختصاصی برای تمرین گروه‌های نمایشی وجود دارد.

نویسنده و کارگردان تئاتر «جاده کناره» با اشاره انتخابات اخیر انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان رضوی، بیان کرد: متاسفانه در تئاتر استان در دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار مشکلات زیربنایی زیادی داریم و همه دغدغه‌های اعضای انجمن هنرهای نمایش برای تئاتر شهرستان‌ها در حد حرف باقی ‌می‌ماند.

حسن‌زاده در ادامه گفت:  خروجی برگزاری جشنواره‌‌ها باید به گونه‌ایی باشد همه چیز به جشنواره ختم نشود و باید تدبیری بیاندیشند که نمایش‌ها برای همه مردم به نمایش دربیاید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشترین بازدید هفته