مشهدتئاتر- آرش خیر‌آبادی در مورد برنامه‌های انجمن نمایشی استان اظهار کرد: ابتدا ۴ برنامه در دستور کار داریم که این برنامه‌ها در عرض هم قرار دارند و اولویت‌بندی نخواهند شد و هم‌زمان با هم صورت می‌گیرند. ابتدا تنظیم قانون و منظم کردن قوانین فعلی انجمن تاتر است، سپس رسیدگی به امور تاتر شهرستان‌ها و توجه به‌مسائل آنان است، از دوستان شهرستان‌ها درخواست کردیم مشکلاتشان را به‌صورت مکتوب ارسال و یا نماینده ای  را در داخل مشهد معرفی کنند تا پیگیری حل مشکلاتشان باشد. مورد بعدی بحث آموزش در تاتر است که به‌شدت دنبال آن هستیم تا آموزش‌ها را قانونمند کنیم، امیدواریم انجمن بتواند تاتر را به‌عنوان یک رشته دانشگاهی در دانشگاه‌های مشهد را راه‌اندازی کند و به‌عنوان حامی نه مجری عمل کند و تمام سعی و تلاشمان را انجام خواهیم داد. آخرین نکته  اقتصاد تاتر و پیشرفت و پیشبرد تاتر است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی بیان کرد: شورای شهر مشهد چند ماه قبل یک سری تسهیلاتی را برای انجمن قرار داد تا به‌صورت رایگان آثار نمایشی بتوانند در بیلبورد‌های مخصوص شهرداری تبلیغ کنند، این طرح به‌علت اینکه به شرکت‌های خصوصی واگذار شد، مدتی انجام نگرفت ولی بعد از مدتی  به‌صورت یک مصوبه‌ دیگری توسط خود شورای شهر حدود ۱۰۶ تابلو در سطح شهر مجددا به تاتر واگذار شد. اکنون این تابلوها وجود دارد و با تقاضا از شورای شهر مشهد تبلیغات را انجام دهد که بعضی مکان‌ها رایگان و بعضی جاها مبلغ اندکی را دریافت می‌کنند.

منتقد و مدرس تاتر دربار وضعیت استانداردسازی سالن‌ها عنوان کرد: تجهیزات سالن‌ها و استانداردسازی آن‌ها‌ بحث خیلی بزرگی است، ولی تجهیز کردن سالن‌ها در اولویت کار است.آماده کردن نور، درست کردن صندلی‌ها، عایق صوتی کردن فضا و مخصوصا برای مجهز کردن سالن‌ها به سیستم‌های اطفای حریق موارد خیلی مهم و در اولویت قرار دارند. وی بیان کرد:  ابتدا باید سالن‌ها را تجهیز کنیم تا به سطح نرمال برسند و تماشاگران با اطمینان وارد سالن‌ها بشوند، بعد از آن به‌سمت استاندارد کردن سالن‌ها می‌رویم که کاری خیلی مشکل است، قوانین، امکانات و تجهیزات زیادی را می‌خواهد و تا زمانی بخش خصوصی وارد نشود و پشتیبانی نکند با بودجه‌های بخش دولتی نمی‌توان این سالن‌ها را به حد استاندارد برسانیم. در مشهد یک یا دو سالن استاندارد در سطح کشوری نه بین‌المللی داریم.

خیرآبادی در زمینه همکاری با ادارات دولتی و استفاده از سالن‌های ادرات گفت: یکی از طرح‌های آینده ما خواهد بود و طبق آماری که داریم نزدیک به ۴۰ سالن در مشهد وجود دارد و این سالن‌ها می‌توانند با رایزنی با انجمن وارد یک‌سری معاملاتی بشوند. وی افزود: انجمن گروه‌های نمایشی را به‌آن‌ها معرفی می‌کند و با همکاری همدیگر، سالانه در آن سالن‌ها تولید اثر کنند. این راه‌اندازی و استفاده از سالن‌های بلااستفاده در سطح شهر یک طرح خیلی بزرگی است که اجرائی است و سریع‌تر به سمت این طرح می‌رویم که هرکدام از گرو‌ه‌های نمایشی فعلا در مشهد هستند را صاحب یک سالن کنیم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان رضوی گفت: قرار است با شهرداری واردگفت‌و‌گو شویم و آن‌ها به‌صورت منطقه‌ای سالن‌ها را برای ما نشانه گذاری کنند، سالن‌ها را به گروه‌ها معرفی نمائیم و هرکدام از گروه‌ها تمایل برای حضور در سالن است به ما اعلام کنند وخودشان به‌صورت موسسات تک منظوره وارد قراداد با صاحبان سالن‌ها بشوند.