تصادفی یکماه اخیر

برگزاری جشنواره جیگی جیگی نشانه وجود ظرفیت و استعداد بین‌المللی در مشهد است

مشهدتئاتر- پدر تئاتر خراسان رضوی گفت: برگزاری جشنواره جیگی جیگی در مشهد نشانه وجود ظرفیت و استعداد بین‌المللی این شهر است.

محمد علی لطفی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص جشنواره تئاتر کودک جیگی جیگی اظهار داشت: برگزاری این جشنواره یک حرکت مثبت و مبارک است و این نشان می‌دهد، ما ظرفیت و استعداد بین‌المللی شدن را داریم، چراکه این استعداد در خون ایرانیان وجود دارد.

وی ادامه داد: نمایش کودک در ایران مدیون داود کیانیان است و نمایش “بچه‌ها و سگ‌ها” که کار وی بود، بیش از یک ماه روی صحنه اجرا می‌شد و حتی بزرگسالان هم به تماشای آن می‌نشستند و جزو کارهای تاریخی ایران است، این‌ها همه نشانه این است که ما استعداد بی‌نظیری در زمینه تئاتر داریم.

پدر تئاتر خراسان رضوی در خصوص تبدیل قصه‌های شاهنامه به نمایشنامه تئاتر بیان کرد: یکی از مشکلات تبدیل شاهنامه به تئاتر این است که شخصیت‌هایی که فردوسی آفریده است، به قدری فاخر هستند که هر فرد جسیم و قویی را که بیاوریم، مخاطب نمی‌تواند با آن ارتباط بگیرد.

لطفی‌مقدم اضافه کرد: به دلیل مشکلات موجود، من داستان “بیژن ومنیژه” را به نمایشنامه تبدیل کردم، چراکه در آن داستان شاعر “رستم” با لباس مبدل ظاهر کرده است.

وی یادآور شد: این توانایی خوبی است و امیدوارم ارگان‌های دولتی به حمایت از این اثر بپردازند، چراکه این کار دربرگیرنده فرهنگ کشور ما است.

پدر تئاتر خراسان رضوی متذکر شد: وقتی به کودکان کاری با سابقه هنری داده نشود، به دنبال مسائلی می‌روند که ذهنش را منحرف می‌کند، بنابراین وقتی کودک از سنین پایین با این کار آشنا شود این کارهم منسجم می‌شود و تئاتر بزرگسال هم به همین نسبت ارتقا پیدا می‌کند.

قبلی «
بعدی »

بدون دیدگاه

  1. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

    Here is my web blog :: berna.ir

  2. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

    my web-site :: سئو ارزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشترین بازدید هفته