تصادفی یکماه اخیر

فراخوان بیست و هشتمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی منتشر می‌شود

جواد اشکذری

مشهدتئاتر- رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: فراخوان بیست و هشتمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی منتشر می‌شود.

جواد اشکذری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: امسال اجراهای تئاتر در مشهد جلوتر آمده و برای نخستین بار است که از ۷ فروردین ماه، اجراها آغاز شده؛ در سال‌های گذشته اجراها بعد از تعطیلات آغاز می‌شد اما امسال به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی از ۷ فروردین با کار رستم و سهراب آغاز شد و از ۱۹ فروردین نیز، نمایش “ماموران اعدام” به کارگردانی داریوش یزدان پناه اجرا می‌شود.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با اشاره به تقویم نمایشی امسال گفت: در بهار، جشنواره “نمایشنامه‌خوانی” را خواهیم داشت که جزو برنامه‌های مهم ما است که با همکاری و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد خواهد بود. برگزاری این جشنواره در ماه رمضان است و فراخوان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

اشکذری افزود: مجمع عمومی متشکل از سرپرست گروه‌های نمایشی را تشکیل خواهیم داد و این مهم در فروردین یا اردیبهشت رخ خواهد داد، همچنین تشکیل شورای صیانت از حقوق هنرمندان را خواهیم داشت که در فصل بهار آغاز به کار خواهد کرد.

وی با اشاره به تسهیل حضور خبرنگاران در اجراها اظهار داشت: برنامه ریزی لازم برای خبرنگاران شده تا خبرنگاران زبده تئاتر مشهد، کارت حضور در سالن‌های تئاتر را داشته باشند و فعلا این برنامه‌ریزی برای دو سالن تئاتر مشهد در دستور کار است.

اشکذری گفت: جشنواره بین‌المللی “جیگی جیگی” نیز در برخی از سالن های تئاتر مشهد اجرا می‌شود و از دوم اردیبهشت ماه این جشنواره آغاز خواهد شد و این جشنواره برای نخستین بار است که به صورت بین‌المللی در مشهد برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: فراخوان بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی نیز به زودی منتشر می‌شود که معتبرترین جشنواره استانی است؛ همچنین در خرداد یا تیر امسال انتخابات انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی است که هیئت مدیره و رئیس انجمن جدید نیز مشخص می‌شود.جشنواره میثاق که هر سال در اردیبهشت برگزار می‌شود، امسال برای نخستین بار منطقه‌ای برگزار خواهد شد و میزبان آن نیز کاشمر است.

اشکذری افزود: انتخابات انجمن نمایش قوچان نیز برگزار شد، گروه نمایشی تا یک سال گذشته در قوچان فعال نبود اما اکنون، ۶ گروه نمایشی در شهرستان فعال شدند و نخستین شهرستانی بودند که انتخابات برگزار کردند و امیدواریم این اتفاق در سایر شهرستان‌های استان نیز رخ دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی