تصادفی یکماه اخیر

نامه سرگشاده اهالی تئاتر مشهد به رئیس حوزه هنری خراسان رضوی

جواد رفایی

مشهدتئاتر– اهالی تئاتر مشهد به رئیس حوزه هنری خراسان رضوی طی نامه سرگشاده ای از تاخیر افتتاح بلک باکس تئاتر حوزه هنری استان گلایه کردند.

به گزارش پایگاه تخصصی اطلاع‌رسانی مشهدتئاتر، سالن بلک‌باکس حوزه‌ی هنری در مشهد به زودی افتتاح خواهد گشت. با این همه، طبق برخی از شنیده‌ها احتمال تغییر کاربری این سالن می‌رود. از این رو، جمعی از هنرمندان تآتر خراسان، طی نامه‌ای خطاب به ریاست حوزه‌ی هنری خراسان رضوی دغدغه‌های خویش را مطرح نموده‌اند. متن کامل نامه به شرح ذیل است:

« به نام خدا
ریاست محترم حوزه هنری خراسان رضوی
جناب آقای رفائی
با سلام
ما هنرمندان تاتر مشهد امروز خبری شنیدیم که بس ما را آشفته، حیران و متحیر کرد. شما خود به عنوان یکی از دل‌سوزان عرصه‌ی فرهنگ و هنر این شهر، چهره شناخته شده‌ای هستید. شما بهتر از ما می‌دانید امروز جایگاه تآتر مشهد در کشور ستودنی است و این در حالی‌ست که هنرمندان تاتر این شهر از کمبود سالن‌های نمایش رنج می‌برند.
چند سال پیش با درایت حضرت‌عالی کلنگ تأسیس یکی از بزرگ‌ترین بلک‌باکس‌های شرق کشور در زیرزمین حوزه‌ی هنری بر زمین خورد و ما شاهدیم شما چه‌قدر تلاش نمودید تا این سالن به بهره‌برداری برسد. بارها در مصاحبه‌های‌تان قول دادید این سالن به زودی افتتاح خواهد شد که آخرین آن همین دو ماه پیش بود و ما هنرمندان تاتر مشهد دل‌خوش به این قول شما و برای افتتاح این سالن لحظه شماری می‌کردیم.
اما امروز شنیدیم بودجه‌ای که می‌تواند این نیاز مردم و هنرمندان یعنی بهره‌برداری از سالن بلک‌باکس حوزه‌ی هنری را قرار است صرف ساختن استودیوی صوت و موزیک کنید. حال خود شما به جای ما، آیا مطالبه‌ی مردم این شهر سالن تاتر است یا استودیو ضبط صوت و موزیک؟ آیا هنر تآتر بیش‌تر می‌تواند آرمان‌های انقلاب و دین و دفاع مقدس را تأمین کند یا استودیو ضبط موسیقی؟
با تمامی احترامی که برای اهالی مظلوم موسیقی این شهر قائل‌ایم باید خاطر نشان کنیم موسیقی در مشهد فقط در حد کلاس‌های آموزشی زنده است و هنرمندان آن فرصت ارائه‌ی هنر خود را متاسفانه ندارند و این در حالی‌ست که هنر تأتر در جذب مخاطب و انتقال مفاهیم ایرانی اسلامی وظیفه خود را به درستی به انجام رسانیده است.
لذا ما جمعی از اهالی تاتر مشهد از شما مدیر لایق و دل‌سوز فرهنگ و هنر این شهر خواهشمندیم طبق قولی که به دفعات داده‌اید سالن تاتر زیر زمین حوزه‌ی هنری راتکمیل نموده تا این‌گونه هم به مطالبه مردمی این هنر هم به آرمان‌های نظام و هم به نیازهای خیل عظیمی از هنرمندان تاتر این شهر پاسخ مناسبی داده باشید.
باشد خداوند به شما طول عمر با عزت. توفیق روز افزون و آرامش روح اعطا نماید.
جمعی از هنرمندان تاتر مشهد»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی