تصادفی یکماه اخیر

برگزاری آیین سوگواره تعزیه علوی در نیشابور

مشهدتئاتر- آیین سوگواره تعزیه علوی با اهتمام کانون نمایش‌های آیینی انجمن هنرهای نمایشی نیشابور به مدت چهار شب در محل هیات فداییان ابوالفضلی این شهر ، برگزارمی شود.
غلامرضا سلامتی مسوول هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق اظهار کرد : خراسان بزرگ از برجسته‌ترین مکان‌هایی است که تعزیه، رابطه‌ای نزدیک با مردم آن دارد و نیشابور باقدمت ترین وتاریخی ترین مرکز تعزیه در خراسان رضوی محسوب می شودو نمایش‌های تعزیه باید بر مبنای نسخه‌های معتبر باشد و داستان نیست بلکه مستندات تاریخی است که حتماً باید صحت و سقم آن مورد تایید قرار گیرد.
وی گفت : شهرستان نیشابور با داشتن تعزیه خوانان و مرثیه سرایان مطرح استان و کشور توانسته است استقبال چشمگیر و بی نظیر مردم ولایت مدار و عاشقان اهل بیت عصمت وطهارت نیشابور را همراه داشته باشد به صورتی که مردم در گرد تعزیه ایستاده اند و در سوگ حضرت مولی الموحدین امام علی «ع» و اهل بیت ایشان اشک ماتم ریخته اند .
سلامتی خاطرنشان کرد :سوگواره تعزیه علوی از ۲۱ الی ۲۴ تیر۹۴ از ساعت ۳۰/ ۲۱ الی ۲۳ بعد از افطار در محل هیات فداییان ابوالفضلی واقع در خیابان کشتارگاه نیشابور برای عموم به اجرا در می آید.
سلامتی: این مراسم تعزیه با اهتمام گروه های تعزیه خوان و معین البکائی : مهدی نجفی و با اهتمام انجمن هنرهای نمایشی نیشابور و همکاری نیروی انتظامی وهیات امنای هیات فداییان ابوالفضلی نیشابور برگزارمی گردد.
مسوول هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور افزود :مجالس این گروه های تعزیه در خصوص مصائب زندگی اهل بیت عصمت وطهارت «ع» می باشد.
سلامتی تصریح کرد: استقبال شایان وصف مردم نیشابور وظیفه مسئولان را سنگین تر نموده واین شهر نیاز به احداث یک مکان ویژه تعزیه دارد که باید مسوولین شهری اهتمام ویژه در این خصوص نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *