تصادفی یکماه اخیر

نشانی­ های تئاتر مشهد ؛ «مشهدتئاتر» و «تئاتر شهر»

یاداشت حسین وحدتی، نمایشنامه نویس، منتقد و کارگردان تئاتر مشهد برای تاسیس سایت «مشهدتئاتر»

جواد اشکذری دوست دارد تئاتر از طریق اینترنت و رسانه های دیجیتالی از شکل نامرئی و پراکنده در جغرافیای نیازهای روزمره خارج شده و به پدیده ای آنلاین در ذهن مردم تبدیل شود. ترکیب مشهد تئاتر به همت این روزنامه نگار، منتقد و هنرمند تئاتر چه آن روزها که وبلاگ بود چه اکنون که به سایت گسترش داده سطح جدیدی از ارتباط مردم با هنر نمایش را فراهم ساخته است و این به عنوان یک توان رسانه ای است که می تواند فعالیت محض فرهنگی هنری از حوزه هنر نمایش را در باز تولید خود به یک امر اجتماعی فراگیر تبدیل کند.

ساختار «مشهدتئاتر» باید نمادی از خانواده تئاتر خراسان باشد فضایی گسترده برای گفتگو در همه عرصه های هنر نمایش را برای همه  اعضا این خانواده فراهم و بستر سازی کند. به نظر من پس از سال ها اصرار و سماجت آگاهانه برای داشتن سایت و وبلاگ اختصاصی تئاتری در خراسان اینک می توان ادعا کرد که «مشهدتئاتر» می تواند جزوی از ساختار تئاتر باشد همچون ابزاری هوشمند برای آسیب شناسی. تولید دانش و پیشبرد اهداف هنرمندان تئاتر و مهمتر برای رفتارهای تمرین نشده همگرایی و همزیستی و آشنایی میان نسلی و نیز آنلاین کردن تمام فعالیت های تئاتری خراسان و مشهد. رسانه در ذات خود و خاصا سایت «مشهد تئاتر» شایسته است که ضمن حفظ عدالت و انصاف رسانه ای در تولید و ارائه خبر، در شکوفایی اعضا و افراد خانواده تئاتر بستر سازی و هدف گذاری داشته باشد. یکی از ایده هایی که می تواند این فضا را فرا روی سایت «مشهد تئاتر» و هنرمندان تئاتر قرار دهد را اینگونه مطرح می کنم که جواد اشکذری به عنوان مدیر «مشهدتئاتر» این فرصت و فضا را برای تولید کردن یک خبر در حوزه تئاتر توسط هنرمندان استان را فراهم سازد. «یعنی هر تئاتری یک خبر». این ایده می­ تواند در بستر یک تقویم روزانه یا هفته ای طراحی و اجرا شود با انجام این ایده سایت مشهد تئاتر برای هنرمندان و حتی در آینده می تواند به یک قانون همکاری و شهروندی تبدیل شود . این رویکرد سایت تئاتر مشهد می تواند به شهروندان و مسولان وحتی خود هنرمندان تئاتر فکر کردن به تئاتر را برای ارتقا آن تمرین و آموزش دهد .

سایت تئاتر مشهد باید حواس مردم را پرت کند به سمت تئاتر. همان گونه که اکنون به عنوان دومین و مهمترین آدرس تئاتری بعد از افتتاح تئاتر شهر مشهد، سایت تئاتر مشهد در ذهن دوستداران تئاتر این شهر در حال نقش بستن است .

عکس: نرجس نادری نژاد

قبلی «
بعدی »

۴ دیدگاه ها

 1. maryam1392_16@yahoo.com

  سلام ببخشید ازتون می خوام برای بازیگری کمکم کنید خواهش میکنم ازتون من خیلی زیاد به بازیگری علاقه دارم میخوام برای بازیگری تست بدم ولی باید پارتی داشته باشم شما بگید چیکار کنم خواهش میکنم ازتون

 2. سلام و درود.
  من هم نسبت به این حرفه علاقه فوق العاده ای دارم.
  بقیه هم وقتی استعداد منو توی این زمینه دیدن خیلی تشویقم میکنن که به سمت این حرفه شیرین بیام.
  هرروز علاقه من بیشترو حتی خودم باخودم توی اتاق خودم؛تمرین های زیادی میکنم.
  چنباری هم بازی کردم.
  اگه حتی یک روز از عمرم باقی بمونه به سمت این استعدادم میام.
  اما الان دیگه دوسدارم حرفه ای بازی کنم.
  نه برای پول و تجارت ونه برای شهرت…حتی برام مهم نیست بهشون برسم.
  فقط و فقط به خاطر عشقی که به این کار دارم ادامش میدم.
  (((از کسانی که حرفه ای کار میکنن تقاضای کمک دارم.)))
  به امید اینکه هرکی به هرچی دوسداره و به صلاحشه برسه.
  دوست کوچیک شما…حسین.

 3. من به کار هنری و کارگردانی و فیلم نامه نویسی علاقه زیاد دارم. لطفا راهنمایی کنید و بگین چطوری و کجا میشه به این مهم دست پیدا کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نسخه چاپی