برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۸:۲۵

گروه مشهدی؛ تنها نماینده ایران در جشنواره ترکیه

مشهدتئاتر- اثر گروه سیمرغ با حضور هنرمندان مشهدی در بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ونوجوان بورسای ترکیه روی صحنه رفت. این نمایش که اثری از محمد برومند، کارگردان مشهدی تئاتر است، بعد از حضور در جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر در کشورهای هند، اوکراین، بوسنی، تونس و نپال، این‌بار در روز اول جشنواره بورسای ترکیه با هنرمندی داریوش […]

گروه مشهدی؛ تنها نماینده ایران در جشنواره ترکیه

مشهدتئاتر- اثر گروه سیمرغ با حضور هنرمندان مشهدی در بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ونوجوان بورسای ترکیه روی صحنه رفت.

این نمایش که اثری از محمد برومند، کارگردان مشهدی تئاتر است، بعد از حضور در جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر در کشورهای هند، اوکراین، بوسنی، تونس و نپال، این‌بار در روز اول جشنواره بورسای ترکیه با هنرمندی داریوش نظافت‌غازانی، دلارام کفاش‌زاده، عسل اکبری‌نسب، بهار رنجبر، ملیکا یوسفی، هلیا شاکری، تارا عابدی و مریم خوشدل به اجرا درآمده است. در این جشنواره، ۲۱نمایش از کشورهای ایران، ترکیه، اوکراین، اوگاندا، ژاپن، مجارستان، انگلستان، دانمارک، ایتالیا و بلغارستان حضور داشتند. جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بورسا با حمایت مالی شهرداری این شهر و حمایت معنوی اسیتژ ترکیه برگزار شد و یکی از ویژگی‌های آن، حضور آثار قدرتمند خارجی، اکثرا بی‌کلام و با ترکیبی از حرکت و موسیقی بود. «معجزه دوستی» که تئاتری برپایه حرکت و موسیقی و روایتی از دوستی پرنده و مترسک است، به‌عنوان تنها گروه از میان ۲۰گروه متقاضی از ایران برای حضور در این رویداد بین‌المللی، پذیرفته شده‌ بود و حضورش را در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بورسا با دو اجرا، یکی ویژه دانش‌آموزان و دیگری برای خانواده‌ها و هنرمندان شرکت‌کننده در جشنواره، به پایان برد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : برگزیده , تازه ترین ها , خبر
ارسال دیدگاه