برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۴ - ۱۵:۲۴

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

کمبود سالن تئاتر مشکل همه شهرستان‌های خراسان رضوی است

مشهدتئاتر- رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه از سال ۹۵ تا ۹۷ سال‌های خوبی برای تئاتر خراسان بود، گفت: کمبود سالن تئاتر مشکل کل استان و کشور است.   به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، سید جواد اشکذری ظهر امروز در دومین جشنواره نمایشنامه‌خوانی این شهرستان که در محل سالن اداره فرهنگ […]

کمبود سالن تئاتر مشکل همه شهرستان‌های خراسان رضوی است

مشهدتئاتر- رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه از سال ۹۵ تا ۹۷ سال‌های خوبی برای تئاتر خراسان بود، گفت: کمبود سالن تئاتر مشکل کل استان و کشور است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، سید جواد اشکذری ظهر امروز در دومین جشنواره نمایشنامه‌خوانی این شهرستان که در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برگزار شد، اظهار کرد:ممنونم از کسانی که تئاتر را حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: تئاتر نیشابور پس از درخشش اثر بی‌نظیر بهزاد آقاجانی شکوفا شد، نه تنها در سطح خراسان رضوی، بلکه در سطح کشور حساب ویژه‌ای می‌توان روی این شهرستان باز کرد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه از سال ۹۵ تا ۹۷ سال‌های خوبی برای تئاتر خراسان بود، تصریح کرد: مشکل سالن مشکل کل استان و کشور است.

اشکذری با بیان اینکه تئاتر دنیا در دست شهرداری‌ها است، افزود: شهردار نیشابور کمک کند تا ۲ سالن بلک‌باکس خوب در این شهر داشته باشیم، قول می‌دهم خیلی از تئاترهای معتبر را در نیشابور اجرا کنیم، حضور ۲۵ اثر در جشنواره نمایشنامه‌خوانی نیشابور نشان می‌دهد، نیشابور شهر پویایی است.

وی خاطرنشان کرد: برای اولین‌بار مشهد در فروش تئاتر بعد از تهران یک میلیاردی می‌شود، اینجاست که آن مثلث تماشاگر، نمایشگر و بازیگر شکل می‌گیرد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه شنیدم یک نمایش در نیشابور بالای ۱۷ میلیون فروش داشته است، افزود: در ۳۶ سال گذشته اتفاقی همچون حضور ۱۸ تئاتر از این استان در فجر در طی دو سال را نداشتیم.

اشکذری با بیان اینکه از سال ۸۹، تئاتر خیابانی به فراموشی سپرده شد، تصریح کرد: با این وجود سال گذشته، سبزوار رتبه اول کارگردانی تئاتر خیابانی در جشنواره تئاتر فجر را به خود اختصاص داد که این اتفاق خوبی در حوزه تئاتر در  دو سال گذشته است.


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , خبر , شهرستان ها
ارسال دیدگاه