برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۷ - ۱۷:۴۵

«کالیپسو» سوگ‌نامه‌ای برای مرگ انسانیت است

یک بازیگر تئاتر گفت: «کالیپسو» بیان درد مشترک بشریت قرن ۲۱ است، اتفاق بدی در این قرن افتاده و آن رخت بربستن مهربانی از قلب‌ها است و شاید متن «کالیپسو» سوگ‌نامه‌ای برای مرگ انسانیت باشد.   به گزارش ایسنا، محبوبه راد در نشست نمایش کالیپسو که در محل این خبرگزاری برگزار شد، اظهار کرد: من […]

«کالیپسو» سوگ‌نامه‌ای برای مرگ انسانیت است

یک بازیگر تئاتر گفت: «کالیپسو» بیان درد مشترک بشریت قرن ۲۱ است، اتفاق بدی در این قرن افتاده و آن رخت بربستن مهربانی از قلب‌ها است و شاید متن «کالیپسو» سوگ‌نامه‌ای برای مرگ انسانیت باشد.

 

به گزارش ایسنا، محبوبه راد در نشست نمایش کالیپسو که در محل این خبرگزاری برگزار شد، اظهار کرد: من چون تجربه کار تئاتر حرفه‌ای پیش از این نداشتم و این نقش از شخصیت واقعی من کاملا دور است برایم رسیدن به این نقش(تروریست) و خودی کردن آن بسیار سخت بود، در این خصوص خیلی از دوستان به من در بازپروری نقش و دراماتورژی متن کمک‌های بزرگی کردند.

وی عنوان کرد: به طور کلی یک مساله برای نزدیک شدن به نقش این است که تمام انسان‌ها تمام عواطف را در درون خودشان دارند و در واقع همه در طول زندگی روزانه‌شان مشغول نقش بازی کردن هستند.

این بازیگر تئاتر ادامه داد: وقتی در محل کار هستیم شخصیتی جدی داریم، در منزل شخصیت مهربان داریم و … اما این به عهده خودمان است که چه قسمتی از شخصیتمان را پررنگ کنیم، این که ویژگی‌های مثبت را پررنگ کنیم و ویژگی‌هایی مانند حسادت، کینه، خشم، دورویی و … چون اجتماع به ما یاد می‌دهد که این‌ها منفی است این ویژگی‌ها را در شخصیتمان کم‌رنگ می‌کنیم.

وی بیان کرد: کاری که بازیگر انجام می‌دهد این است که باید ببینید به نسبت نقش چه چیزهایی را در شخصیت خودش نیاز دارد سطحش را پایین بیاورد یا سطحش را بالا ببرد.

محبوبه راد افزود: برای من این نکته‌ای که عرض کردم اتفاق افتاد، مثلا صدایم برای این نقش بسیار مشکل داشت؛ لحن صحبتم شاعرانه بود و باید این لحن تبدیل به لحنی خشن می‌شد، نمی‌دانم چقدر در این امر موفق شدم و در این راستا متبلور شدم، پروسه سختی بود اما در کنار دوستان و تیم کارگردانی محقق شد و قضاوت را هم به مخاطب واگذار می‌کنم.


برچسب ها : ,
دسته بندی : تازه ترین ها , گفتگو
ارسال دیدگاه

تبلیغات