برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ - ۱۸:۱۲

هفتمین سوگواره تعزیه در گناباد برگزار شد

مشهدتئاتر- هفتمین سوگواره تعزیه در شهرستان گناباد به کار خود پایان داد. به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»؛ هفتمین سوگواره تعزیه از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۹ آبان ماه به مدت ۴ شب در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گفت :هدف از […]

هفتمین سوگواره تعزیه در گناباد برگزار شد

مشهدتئاتر- هفتمین سوگواره تعزیه در شهرستان گناباد به کار خود پایان داد.
به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»؛ هفتمین سوگواره تعزیه از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۹ آبان ماه به مدت ۴ شب در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد گفت :هدف از برگزاری این سوگواره ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) بود.
حمیدرضا مهدوی مقدم گفت: این سوگواره به همت انجمن هنرهای نمایشی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری موسسه فرهنگی هنری نینوا و کانون بسیج هنرمندان اجرا شد. در این سوگواره چهار گروه تعزیه خوانی روستاهای خیبری، زیبد، قوژد و باغسیاه اجرا داشتند. وی ادامه داد: هفتمین سوگواره تعزیه راویان نینوا بصورت غیررقابتی برگزار و گروهها برای ادای دین به فرهنگ عاشورا در این سوگواره حضور یافتند.
مسئول انجمن هنرهای نمایشی شهرستان گفت: شهرستان گناباد با سابقه طولانی که در زمینه تعزیه دارد بالغ بر ۳۰ گروه تعزیه فعال دارد.
آذرین فر افزود: گروه هایی که قابلیت اجرا در سالن را داشتند تحت عنوان سوگواره برنامه اجرا کردند.روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد


برچسب ها : ,
دسته بندی : تازه ترین ها , شهرستان ها , گناباد
ارسال دیدگاه