برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۱ - ۱۶:۳۷

دبیر هنری «چله نمایش ما» خبر داد:

هدف «چله نمایش ما» زنده کردن تئاتر مردمی است

دبیر هنری «چله نمایش ما» گفت: بعد از دهه ۶۰ و ۷۰ کمتر به تئاتر مردمی به معنای واقعی پرداخته شده است و هدف از «چله نمایش ما» زنده کردن تئاتر مردمی است. محمد ملتجی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، عنوان کرد: مدت‌ها بود به دنبال یک فرصت مناسب برای داشتن یک رویکرد تئاتر مردمی […]

هدف «چله نمایش ما» زنده کردن تئاتر مردمی است
دبیر هنری «چله نمایش ما» گفت: بعد از دهه ۶۰ و ۷۰ کمتر به تئاتر مردمی به معنای واقعی پرداخته شده است و هدف از «چله نمایش ما» زنده کردن تئاتر مردمی است.
محمد ملتجی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، عنوان کرد: مدت‌ها بود به دنبال یک فرصت مناسب برای داشتن یک رویکرد تئاتر مردمی بودیم تا در مشهد زمینه اجرای گروه‌های مردمی، مسجد، محله، مدرسه و نمایش‌های خیابانی برای جذب جوان‌های علاقه‌مند به تئاتر فراهم شود.
وی اظهار کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حوزه هنری پیشنهاد داد برنامه‌ای در این زمینه اجرا و منجر به اجرای چله نمایش شود یعنی چهل روز اجرای تئاتر در مسجد، مدرسه و محله.
دبیر هنری «چله نمایش ما» افزود: برای دو مرحله فراخوان دادیم و در مرحله اول استقبال شد، موضوع و محورهای پیشنهادی دادیم و در حول این محورها متن‌ها و نمایش‌های خوبی برای ما ارسال شد، در مرحله اول ۸۳ نمایشنامه ارسال شد و ۳۰ نمایش به اجرا درآمد، در مرحله دوم ۵۷نمایشنامه ارسال شد و ۲۸ نمایش به اجرا درخواهد آمد.
ملتجی خاطرنشان کرد: موضوعات نمایش‌ها از جمله وقایع و شخصیت‌های انقلاب در مشهد، حماسه‌ها و قهرمانان مدافع حرم، استکبارستیزی با تاکید بر سابقه جنایت‌های آمریکا، خانواده ایرانی، جایگاه و پیشرفت‌های ایران امروز در منطقه و جهان، تولید و مصرف کالاهای ایرانی، تولید ملی و استناد حماسه‌های ایرانی از شاهنامه تا امروز بود و یادمان شهید مسعود سهیلی، هنرمند مشهدی متبرک این چله است.
وی بیان کرد: استقبال بسیار خوبی از این نمایش‌ها شده است و گروه‌ها در سطح بالایی از لحاظ کیفی و محتوایی قرار داشتند و گستره اجرا در مناطق مختلف مشهد مانند مساجد، مدرسه‌ها و محله بود.
دبیر هنری «چله نمایش ما» ادامه داد: از۵بهمن شروع مرحله اول و تا ۷ بهمن اعلام نتایج طرح‌های ارسالی، ۹ بهمن بازبینی و در ۱۰ بهمن اعلام نمایش برگزیده و از ۱۲ بهمن اجرای گروه‌های منتخب شروع شد و از ۲۵ بهمن مهلت ثبت‌نام و شرکت در مرحله دوم و در نهایت تا ۲۲ اسفندماه گروه‌ها اجرا دارند.
محمد ملتجی گفت: اختتامیه چله نمایش ما در فروردین ۱۳۹۷ همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی است و در ضمن اجرا رقابت سالمی هم در بین گروه‌ها است، ۱۰ گروه انتخاب می‌شوند و۳ گروه کارگردانی، ۳ گروه بازیگری، بهترین مربی فعال در مدارس و نواحی‌ای از آموزش‌وپرورش که در زمینه تئاتر فعال اند معرفی و از آن‌ها تقدیر خواهد شد.

 

 


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , گفتگو
ارسال دیدگاه