برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۲۰:۲۶

در پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به «نخستین همایش علمی نمایش درمانی» مطرح شد:

نمایش درمانی روشی منحصربه‌فرد در ارتقاء سلامت انسان و جامعه است

مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به «نخستین همایش علمی نمایش درمانی» پیام داد و نمایش درمانی را روشی منحصربه‌فرد در ارتقاء سلامت انسان و جامعه خواند. به گزارش ایران تئاتر در متن پیام مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاداسلامی آمده است: نمایش درمانی بهره گیری هدفمند از هنر نمایش […]

نمایش درمانی روشی منحصربه‌فرد در ارتقاء سلامت انسان و جامعه است
مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به «نخستین همایش علمی نمایش درمانی» پیام داد و نمایش درمانی را روشی منحصربه‌فرد در ارتقاء سلامت انسان و جامعه خواند.

به گزارش ایران تئاتر در متن پیام مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاداسلامی آمده است:
نمایش درمانی بهره گیری هدفمند از هنر نمایش در رفع مسائل رفتاری، ادراکی و احساسی انسان ها است، روشی از درمان غیردارویی و کمکی که امروزه در گسترش جنبه های خلاقانه، ارتقاء قوه تخیل، افزایش توان یادگیری، گسترش بینش و آگاهی و رشد عاطفی و احساسی انسان ها بکار گرفته می شود.
نمایش درمانی روشی منحصربه‌فرد در ارتقاء سلامت انسان و جامعه است، شیوه ای که با تکیه بر بازی بداهه، حرکت، صدا، روایت داستانی و دیگر عناصر هنرهای نمایشی، بربسترتکنیک های روانشناسی زندگی بهتری را برای انسان (درمان پذیر) به ارمغان می آورد. نمایش درمانی به بازآفرینی مجدد زندگی اقدام می کند و راهکارهای رفع مسائل بین فردی و اجتماعی را تجربه می نماید واین به راستی از شگفتی های هنر نمایش است و قابلیت های گوناگون این هنر ارزشمند.
ازهمت و کوشش دست اندرکاران، هنرمندان و اساتید و صاحبنظران نخستین همایش علمی تئاتر درمانی صمیمانه قدردانی می نمایم و امیدوارم این حرکت، پایه و بنیان مبارکی باشد برای بهتر و روشن تر شدن فردای مردمان ایران عزیزبه یاری هنرشریف تئاتر.
درسایه مهر ایزدیکتا همواره پیروز وسربلندباشید.
گفتنی است نخستین همایش علمی نمایش درمانی ایران ۱۹ اسفندماه با دبیری مجید امرایی در مشهد برگزار می شود.

 


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , خبر
ارسال دیدگاه