برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۱ - ۱۶:۲۶

می‌خواهیم تئاتر شهرستان را از رکود خارج کنیم

مشهدتئاتر- یک بازیگر گنابادی گفت: می‌خواهیم تئاتر شهرستان را از رکود خارج کنیم. علیرضا کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، در جریان تور خبری «گناباد به روایت ایسنا» اظهار کرد: تئاتر شهرستان از سال ۸۴ وارد رکود شد و ما تصمیم گرفتیم که تئاتر استان را از این وضعیت خارج کنیم و در همین راستا کار […]

می‌خواهیم تئاتر شهرستان را از رکود خارج کنیم

مشهدتئاتر- یک بازیگر گنابادی گفت: می‌خواهیم تئاتر شهرستان را از رکود خارج کنیم.

علیرضا کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، در جریان تور خبری «گناباد به روایت ایسنا» اظهار کرد: تئاتر شهرستان از سال ۸۴ وارد رکود شد و ما تصمیم گرفتیم که تئاتر استان را از این وضعیت خارج کنیم و در همین راستا کار را برای حضور در جشنواره تئاتر استانی آغاز کردیم.

وی ادامه داد: سال ۶۶ کار تئاتر را در مدرسه راهنمایی آغاز کردم و با استقبال معلمم جرقه ورود من به تئاتر زده شد و از سال ۷۳ همکاری خودم را با انجمن نمایش استان آغاز کردم.

این بازیگر تئاتر تصریح کرد: مدتی از تئاتر دور بودم ولی سال ۹۲ و جریان برگزاری جشنواره تئاتر استانی در گناباد سبب شد که من مجددا به تئاتر برگردم که این موضوع با بازگشت دوست و همکار قدیمی ما جناب آقای مهدوی به تئاتر سرعت گرفت.

کاظمی تصریح کرد: امیدواریم تئاتر شهرستان را از این وضعیت خارج کنیم و ما این رسالت را بر عهده خود احساس می‌کنیم که باید در این مسیر فعال باشیم.

وی با بیان اینکه هنرمند علاوه بر رسالت هنری، رسالت اجتماعی هم دارد، افزود: شهرستان‌هایی مثل گناباد سابقه طولانی در زمینه تئاتر دارد و جشنواره تئاتر میلاد در این شهرستان به صورت بومی برگزار می‌شد و جشنواره‌های کشوری نیز به این شهرستان می‌آمد اما ناگهان این مشکل به وجود آمد.

این بازیگر تئاتر گفت: یکی از دلایل مربوط به این رکود مهاجرت گسترده از این شهرستان است که به دلیل خشکسالی پیش آمد.

گناباد زیرساخت‌های هنری لازم را دارد

کاظمی خاطرنشان کرد: گناباد از نظر سخت افزار هنر وضعیت خیلی خوبی دارد و ما دو سالن آمفی‌تئاتر داریم و یکی هم در حال ساخت است و در کاخک، بیدخت و بجستان نیز سالن‌هایی وجود دارد که نشان از وضعیت خوبی است که ما در اختیار داریم.

وی افزود: حمایت دستگاه‌ها و نهادها هم از تئاتر وجود دارد و تغییراتی که به وجود آمده باعث شده که شرایط برای رونق فراهم شده باشد.

۸۰ این بازیگر تئاتر در پاسخ به سوالی در خصوص میزان استقبال جوانان از هنر تئاتر عنوان کرد: درصد گروه ما جوان هستند و توجه خوبی در بین جوانان به تئاتر وجود دارد و کلاس‌های آموزشی ما نیز با استقبال بسیار خوبی رو به رو شده است.

کاظمی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای رشد تئاتر صورت گرفته و افق مشخص است و تنها فعالیت است که می‌تواند ما را به هدفمان برساند البته فعالیت‌هایی را برای آموزش تئاتر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نظر داریم که حتما منتج به نتیجه خواهد شد.

وی با اشاره به سابقه کهن شهرستان گناباد در هنر تئاتر تصریح کرد: تعزیه نوقاب بسیار معروف است و تعزیه دلویی نیز جایگاه بالایی دارد و ما چندین سال است که سوگواره تعزیه را برگزار می‌کنیم و حقیقت این است که گناباد حق خود را از تعزیه‌خوانی نگرفته است و شایسته است که فعالیت‌های خوبی در این زمینه صورت بگیرد.


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , شهرستان ها , گناباد
ارسال دیدگاه