برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۱۹:۴۰

میزبانی کاشمر از ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق در اردیبهشت سال آینده

مشهدتئاتر- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر از برگزاری ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق به میزبانی این شهرستان در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، جواد روشندل ظهر امروز در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی جشنواره استانی تئاتر میثاق که با حضور فرماندار و مسؤولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در […]

میزبانی کاشمر از ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق در اردیبهشت سال آینده
مشهدتئاتر- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر از برگزاری ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق به میزبانی این شهرستان در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، جواد روشندل ظهر امروز در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی جشنواره استانی تئاتر میثاق که با حضور فرماندار و مسؤولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این زمینه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در این راستا تاکنون جلسات متعددی به‌منظور هماهنگی با مجموعه هنرمندان شهرستان و نیز معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه خوشحالیم جشنواره تئاتر میثاق که توسط هنرمندان کاشمری راه اندازی شده امروز بعد از ۶ سال از فعالیت به‌خوبی مورد توجه مسؤولان و هنرمندان قرار گرفته است، افزود: جشنواره تئاتر میثاق که طی ۵ دوره و در پنج سال اخیر به همت انجمن هنرهای نمایشی و با همراهی و مشارکت دستگاه‌های دولتی و خصوصی کاشمر در این شهرستان برگزار شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر با بیان اینکه دو دوره اول این جشنواره به‌صورت شهرستانی و دوره سوم نیز به‌صورت منطقه‌ای و با حضور هنرمندان شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن برگزار شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت و ماهیت جشنواره با پی‌گیری‌های انجام شده تا کنون دو دوره از این جشنواره به‌صورت استانی و با حضور هنرمندان خراسانی به میزبانی کاشمر برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه در جلسه اخیر با معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان به اهمیت و جایگاه این جشنواره به‌خوبی اشاره شد، تصریح کرد: خوشبختانه با گذشت ۵ دوره، این جشنواره جایگاه خودش را به‌خوبی پیدا کرده است به‌طوری که مسؤولان استانی علاوه بر پرداخت هزینه‌های مربوط به داوری و هیأت بازبینی وعده دادند که نمایش منتخب این جشنواره به‌طور مستقیم به جشنواره تئاتر استان راه یابد.

روشندل با تأکید بر اینکه امیدواریم با همراهی و تعامل با دستگاه‌های مختلف سطح شهرستان بتوانیم جشنواره ششم را در نیمه اول اردیبهشت سال آینده همچون پنج دوره گذشته به‌خوبی میزبانی کنیم یادآور شد: شناسایی و تبادل اندیشه‌های هنری، شناسایی هنرمندان نخبه و تلاش برای شکوفایی استعداد آنها و فراهم کردن زمینه نشاط اجتماعی و ترویج عناصر فرهنگ دینی توسط زبان هنر به جامعه از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است.

در ادامه مسؤول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر نیز با اشاره به تلاش و پشتکار هنرمندان کاشمری در امر راه‌اندازی و برگزاری جشنواره تئاتر میثاق گفت: اگر چه در این راستا مسؤولان در سال‌های برگزاری این جشنواره وعده‌هایی برای تأمین هزینه‌ها دادند، اما متأسفانه در بسیاری از موارد موفق به دریافت این کمک‌ها نشدیم.

محمد ناصری با تأکید بر اینکه جشنواره ششم برای سومین سال متوالی با پیگیری شهرستان و نظر مساعد مسؤولان مربوطه در استان با حضور هنرمندان از شهرستان‌های مختلف خراسان رضوی به‌صورت استانی برگزار می‌شود ابراز داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده نیمه اول اردیبهشت زمان برگزاری این جشنواره خواهد بود و به‌زودی فراخوان آن منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه موضوعات ارزشی و دینی، اجتماعی، دفاع مقدس، ایثار و شهادت و آزاد از محورهای این جشنواره است، تأکید کرد: امیدواریم خروجی این جشنواره گسترش مخاطبین، توجه جوانان هنرمند و تولید آثار فاخر و ارزشمندی در راستای رشد و اعتلای فرهنگ هنر نمایش و تئاتر در شهرستان باشد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : برگزیده , تازه ترین ها , شهرستان ها , کاشمر
ارسال دیدگاه

تبلیغات