برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۹:۳۴

موازی کاری‌ها ایجاد اخلال در کار انجمن نمایش می‌کنند

مشهدتئاتر-  احمدرضا افشاری، عضو هیئت مدیره انجمن نمایش خراسان رضوی، در مورد تشکیل انجمن نمایش و حوزه اختیارات آن گفت: تشکیل انجمن هنرهای نمایشی در اصل اتفاق خوبی است اما ایرادی که در انجمن نمایش و حتی دیگر انجمن‌ها وجود دارد، این است که یکسری موازی کاری‌ با فعالیت‌های انجمن‌ها انجام می‌شود. این هنرمند افزود: […]

موازی کاری‌ها ایجاد اخلال در کار انجمن نمایش می‌کنند

مشهدتئاتر-  احمدرضا افشاری، عضو هیئت مدیره انجمن نمایش خراسان رضوی، در مورد تشکیل انجمن نمایش و حوزه اختیارات آن گفت: تشکیل انجمن هنرهای نمایشی در اصل اتفاق خوبی است اما ایرادی که در انجمن نمایش و حتی دیگر انجمن‌ها وجود دارد، این است که یکسری موازی کاری‌ با فعالیت‌های انجمن‌ها انجام می‌شود.

این هنرمند افزود: در واقع اختیاراتی به انجمن نمایش داده شده‌ است که دقیقا به موازات همین اختیارات، سازمان‌ها و تشکلات غیردولتی دیگر هم در حال فعالیت هستند. مثلا خانه تئاتر، خانه تئاتر شهرداری، خانه تئاتر حوزه هنری و سازمان‌های فرهنگی و هنری مستقل، در یک راستا فعالیت می‌کنند. درنتیجه، این موازی کاری‌ها باعث ایجاد اخلال در کار انجمن نمایش می‌شوند و به تئاتر شهر لطمه وارد می‌کنند.

او ادامه داد: به نظر من هنوز اختیارات انجمن نمایش کم است، باید اختیارات بیشتری به انجمن داده شود و یک سر فصل بودجه مختص انجمن از وزارت ارشاد تعریف شود تا انجمن بتواند فعالیت‌های نمایشی را مدیریت کند. الان اعتبارات لازم به انجمن تخصیص داده نمی‌شود. مثلا از جشنواره‌ای که امسال برگزار کردیم هنوز مقداری از حق و حقوقات و اعتباراتی که ارشاد باید به ما تخصیص می‌داد، پرداخت نشده‌است و ما از فروش نمایش‌های سطح مشهد مخارج را تأمین می‌کنیم.


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , خبر
ارسال دیدگاه