برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ - ۱۴:۰۴

مردم مشهد با تئاتر کمدی ارتباط بهتری برقرار می‌کنند

مشهدتئاتر- نویسنده و کارگردان بی‌خردان گفت: این نمایش طنز سیاسی است که نظام سلطه بر آمریکا را در قالب طنز بررسی می‌کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، کیوان صباغ اظهار داشت: این نمایش طنز سیاسی است که نظام سلطه بر آمریکا را در قالب طنز بررسی می‌کند. اتفاقات این نمایش در شهر آمریکا روی می‌دهد. وی […]

مردم مشهد با تئاتر کمدی ارتباط بهتری برقرار می‌کنند

مشهدتئاتر- نویسنده و کارگردان بی‌خردان گفت: این نمایش طنز سیاسی است که نظام سلطه بر آمریکا را در قالب طنز بررسی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کیوان صباغ اظهار داشت: این نمایش طنز سیاسی است که نظام سلطه بر آمریکا را در قالب طنز بررسی می‌کند. اتفاقات این نمایش در شهر آمریکا روی می‌دهد.

وی با بیان این که قسمتی از داستان در بین تماشاچیان روی می‌دهد و بعضی از بازیگران در بین تماشاگران هستند که به تدریج به نمایش اضافه می‌شوند، تصریح کرد: این داستان با خوابیدن شخصی در زیر سایه خر آغاز می‌شود و بی‌خردی سبب جنگ داخلی می‌شود و در پایان داستان به‌خاطر سایه خر، آمریکا نابود می‌شود.

نویسنده و کارگردان بی‌خردان با بیان این که این نمایش شرایط کنونی آمریکا را توصیف می‌‍‌کند، گفت: نمایشنامه این اثر ۹ سال پیش نوشته شده و برای ساخت آن از سه ماه پیش کار را آغاز کرده و تمرینات ما در حوزه هنری خراسان رضوی انجام ‌می‌شد.

صباغ خاطرنشان کرد: طنز این داستان به گونه‌ای است که در مخاطب تفکر ایجاد کند و هدف ما از ساخت این نمایش فقط خنداندن مخاطب نبوده است. در این نمایش سعی شده‌ از کیفیت کاسته نشود و در عین حال تمام ملزومات نمایش وجود داشته باشد و انجام هزینه‌های اضافی خودداری کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: در این نمایش از پتانسیل بومی مشهد استفاده کرده و چند تن از هنرمندان ما آماتور هستند. تنها هدف ما از ساخت این اثر پول نبوده بلکه جذب مخاطب و سوق‌دادن مردم مشهد به سمت تئاتر شهر مشهد است.

نویسنده و کارگردان بی‌خردان در رابطه با نصب تابلو برای تئاتر شهر مشهد اظهار داشت: نصب تابلو برای تئاتر شهر وظیفه شهرداری است و این موضوع مطالبه تئاتری‌هاست که هنوز ترتیب اثر داده نشده است.

صباغ با بیان این که مردم مشهد بیشتر با نمایش کمدی ارتباط برقرار می‌کنند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۷۸۰ میلیون تومان بلیط در مشهد فروش رفته و بعد از تهران بیشترین فروش را شهر مشهد داشته‌ایم.


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , گفتگو
ارسال دیدگاه

تبلیغات