برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۸:۰۱

مجمع عمومی انجمن نمایش قوچان برگزار شد

مشهدتئاتر- مجمع عمومی و جلسه هم اندیشی انجمن نمایش قوچان ، با حضور فعالان عرصه نمایش و هنرمندان تئاتر، ششم اردیبهشت ماه در تالار هنر برگزار گردید. انجمن هنرهای نمایشی قوچان، اولین جلسه و مجمع عمومی خود رابر گزارکرد. در این جلسه که با حضور اکثریتی هنرمندان انجمن نمایش ، هنرجویان و علاقمند به تئاتر […]

مجمع عمومی انجمن نمایش قوچان برگزار شد

مشهدتئاتر- مجمع عمومی و جلسه هم اندیشی انجمن نمایش قوچان ، با حضور فعالان عرصه نمایش و هنرمندان تئاتر، ششم اردیبهشت ماه در تالار هنر برگزار گردید.

انجمن هنرهای نمایشی قوچان، اولین جلسه و مجمع عمومی خود رابر گزارکرد. در این جلسه که با حضور اکثریتی هنرمندان انجمن نمایش ، هنرجویان و علاقمند به تئاتر در سالن تالار هنر اداره ارشاد برگزار گردید ، ضمن تبریک به ریاست جدید انجمن نمایش قوچان حمایت خود را از آقای امیر رستگار اعلام نمودند. در ابتدای جلسه آقای غلامرضا قربانی بااذعان و یاد آوری جایگاه و زحمات امیر رستگار در تئاتر قوچان ، نسبت به انتخاب شایسته ایشان بعنوان رییس انجمن نمایش ابراز خرسندی کرد و افقی روشن را برای تئاتر قوچان پیشبینی نمود. پس از آن اقای مهدی بومی با چند جمله کوتاه برای انجمن و اهالی تئاتر قوچان آرزوی موفقیت و بهروزی داشت. در ادامه آقای علی گلستانی بعنوان عضو شورای نظارت بر تئاتر با اعلام پرهیز از تند روی و تکیه بر همدلی ،خانواده تئاتر قوچان را به قدر دانی از بزرگان و پیشکسوتان تئاتر دعوت نمود و بعنوان نمونه خواستار برگزاری بزرگداشت برای فرشید تمری هنرمند سرشناس تئاتر خراسان شد . عباس کاظمیان ضمن حمایت از انجمن جدید بر تعالی جایگاه هنر و مخصوصا تئاتر تاکید داشت . قهرمان حسنزاده خواستار توجه بیشتر مسئولین به تئاتر بود و از حمایت مالی از هنرمندان تئاتر سخن گفت . عباس رستگار به حفظ پتانسیلها و نیروهای فعال تاکید کرد و نگران از اینکه بی اعتنایی به هنرمندان تئاتر ،که هنوز دراین شهر زندگی میکنند ، ممکن است موجب مهاجرت و یا گوشه نشینی آنها گردد. محمد بهاگیر بر ایجاد اتحاد و همدلی در تئاتر تاکید کرد . امیر حسینی از هنرمندان تئاتر قوچان خواست تا برای ارتقای وضعیت هنر نمایش از خودسازی شروع کنیم .حمید عابدی از حمایت و اتحاد میان هنرمندان و انجمن سخن گفت .  علی سعیدیان با تکیه بر تولید تئاتر خوب و نتیجه درآمد زایی از آن پیشنهاداتی را عنوان کرد. حسن سلطانی بر ضرورت امر آموزش در تئاتر تاکید داشت ناصر بنایی به امید روند بهتر در مراحل تولید تئاتر و شرایط مسائلی را عنوان کرد و نهایتا علی دلفراز و پروین زندلاف از پرداخت به گونه های متفاوت تری در تئاتر شهر سخن گفتند . پس از نقطه نظرات هنرمندان ، امیر رستگار رییس انجمن نمایش قوچان با تایید بر خواسته های بر حق هنرمندان و تاکید بر ثبت گروههای نمایشی از اولویتهای مدیریتی و سیاستگزاری انجمن که آموزش ، اقتصاد تئاتر و رابطه نزدیک و اعتماد سازی و آشتی میان هنر نمایش و مردم و مسئولین بود سخن گفت . رستگار در پایان با روند مدیریتی مشارکتی با معرفی شورای تصمیم گیری اهم از هنرمندان پیشکسوت و تقسیم بندی کمیته های اجرایی روند اجرای سیاستهای انجمن نمایش را به شرح ذیل اعلام نمود .

کمیته آموزش به مسئولیت آقای غلامرضا قربانی و آموزشگاه هنرهای نمایشی گلشن .

کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی : با مسئولیت آقای سعید شادکام

کمیته اجرایی با مسئولیت آقای حمید عابدی

کمیته انظباطی و صیانت از حقوق هنرمندان با مسئولیت آقای عباس کاظمیان

و کمیته مالی به مسئولیت آقای پوریا قصابی

و نهایتا ضمن معرفی آقای حسن سلطانی بعنوان دبیر نشستهای تخصصی شنبه های خوانش ، خواستار مشارک همه جانبه اعضای انجمن نمایش شد . در پایان هنرمند قدیمی و محبوب تئاتر و ادبیات و موسیقی قوچان آقای قاسم نعمت پناه که بعد از مدتی به دیدار هنرمندان در جمع نشست هم اندیشی و مجمع هنرمندان تئاتر حاضر شده بود با آرزوی توفیق برای تئاتر و هنرنمایش پایان جلسه اعلام و پس از چند عکس یادگاری بعنوان کم حاشیه ترین جلسه انجمن نمایش قوچان بکار خود پایان داد .

با آرزوی افقی روشن و توفیق صد چندان برای تئاتر قوچان.🌹


برچسب ها : ,
دسته بندی : تازه ترین ها , خبر , شهرستان ها , قوچان
ارسال دیدگاه