برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۳

مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

مالک قطعی آمفی‌تئاتر هاشمی‌نژاد دانشگاه علوم پزشکی است

مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مالکیت آمفی‌تئاتر مجتمع هاشمی‌نژاد کاملاً در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. سید مرتضی احتشام‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، بیان کرد: تالار در مالکیت دانشگاه علوم پزشکی است و به مدت ۱۵ سال در اجاره و اختیار اداره‌کل ارشاد بوده است و باید بعد […]

مالک قطعی آمفی‌تئاتر هاشمی‌نژاد دانشگاه علوم پزشکی است
مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مالکیت آمفی‌تئاتر مجتمع هاشمی‌نژاد کاملاً در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.
سید مرتضی احتشام‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، بیان کرد: تالار در مالکیت دانشگاه علوم پزشکی است و به مدت ۱۵ سال در اجاره و اختیار اداره‌کل ارشاد بوده است و باید بعد از این ۱۵ سال و در سال ۹۰، این مکان تخلیه می‌شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گرفته است که الان ۶ سال است که از آن تاریخ گذشته و اقدامی صورت نگرفته است.
وی افزود: بیمارستان در منطقه‌ای بسیار محروم و با شرایطی بسیار خاص است. ما برای توسعه خدمات در آن‌جا سال‌هاست که در حال برنامه‌ریزی هستیم. آن‌جا یک گودالی کنده شده و هفت سال به‌خاطر نبود اعتبار کافی، نتوانستیم کارهای عمرانی را در آن‌جا شروع کنیم.
احتشام‌فر با بیان اینکه «توسعه و بهبود بیمارستان هاشمی‌نژاد برای مردم آن منطقه است و ما به دنبال ایجاد شرایطی هستیم تا هیئت‌علمی‌ها و دانشگاهیان ما بتوانند به آن‌جا بروند و خدمات بیش‌تری را ارائه دهند»، اظهار کرد: درنهایت به این نتیجه رسیده شد که آن تالار باید به ما تحویل داده شود تا بتوانیم مباحث آموزشی و ارتقای کیفی بیمارستان را برای ارائه بهتر خدمات در آن‌جا پی بگیریم.‌
مدیر سلامت زائران استان با اشاره به اینکه «اختلافات بین دو دستگاه باید توسط نهاد اجرایی دولتی حل شود»، تصریح کرد: خوشبختانه با درایتی که فرمانداری مشهد نشان داد، امروز در بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد با حضور تمام ذی‌ربطان ازجمله، معاون امنیتی اجتماعی فرماندار، رئیس اداره‌کل ارشاد مشهد و مسئولان دانشگاه، جلسه‌ای بسیار خوبی داشتیم و اختلافات به‌خوبی حل و صورت‌جلسه شد.
احتشام‌فر با بیان اینکه «نتیجه این شد که آن فضا در اختیار دانشگاه قرار داده شود»، تشریح کرد: متن صورت‌جلسه به شرح ذیل است: «در تاریخ ۲۲ آبان ۹۶ در مورد تحویل ساختمان آمفی‌تئاتر هاشمی‌نژاد، موضوع قرارداد تکمیل و تجهیز و اجازه بهره‌برداری از سالن آمفی‌تئاتر، با حضور امضاءکنندگان ذیل و با محوریت جناب آقای خوش‌نیت، معاون محترم سیاسی امنیتی فرماندار مشهد برگزار و موارد ذیل به تصویب رسید:
۱٫ تالار با توجه به قرارداد ۱ اسفند ۱۳۷۵، فی‌مابین دانشگاه و اداره ارشاد که در سال ۸۹ به پایان رسیده است، در اختیار دانشگاه قرار داده شد و کلیه واحدهای وابسته بایستی مکان را تخلیه نمایند.
۲٫ کتابخانه بیمارستان و کتابخانه با توافق دانشگاه و با هماهنگی امور کتابخانه‌ها به‌طور مشترک اداره خواهد شد.
۳٫ سالن نمایش در صورت نیاز و با درخواست اداره ارشاد، طبق توافق فی‌مابین و با اعلام قبلی، در اختیار اداره ارشاد قرار داده خواهد شد. متناسب با سنوات قبل به صورت رایگان و ارشاد فعالیت انتفاعی نخواهد داشت.
۴٫ بیمارستان واحدهای متجانس و با فعالیت‌های فرهنگی را در مکان مجتمع فرهنگی (آمفی‌تئاتر) مستقر نماید تا تداخل برای فعالیت‌های فرهنگی به وجود نیاید.
۵٫ زمین مورد ادعای اداره ارشاد که از انجمن جذامیان خریداری گردیده، با حضور هیاتی متشکل از نمایندگان فرمانداری، دانشگاه علوم پزشکی و اداره ارشاد مورد بررسی و نتیجه حاصله باید مورد پذیرش قرار گیرد.
۶٫ نظارت بر حسن اجرای مفاد تفاهم‌نامه با فرمانداری مشهد مقدس است».
مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: با توجه به اینکه ما جلسه‌ای هم با امور حقوقی اداره‌کل ارشاد داشتیم، آن‌ها اذعان داشتند که داعیه‌ای برای مالکیت این تالار ندارند.
احتشام‌فر با بیان اینکه «ممکن است به برخی مسئولان خدای‌ناکرده اطلاعات غلط داده شود و همه از این قضیه آسیب ببینیم»، تاکید کرد: آن تالار وقف دانشگاه است و کاملاً در مالکیت آن است. اگر تا الان هم کاری صورت نگرفته، به این خاطر بوده که آن‌ها فرصت تخلیه و جابه‌جایی می‌خواستند.
وی با اشاره به اینکه «با توسعه شهر نیازها و ضرورت‌های ما نیز گسترش می‌یابد»، افزود: فوق‌تخصص و دکتران ما در شرایطی نامناسب و در زیرزمین، بیماران را ویزیت می‌کنند و گاهی بیماران مجبور می‌شوند پله‌های زیادی را پایین بروند تا به مطب برسند.
احتشام‌فر بیان کرد: آقای دبیری در جلسه، به‌خاطر حفظ حرمت هنرمندان و فعالان فرهنگی، پیش‌نهاد دادند که اگر این تالار را ما نیاز داشتیم، در اختیار ما قرار دهند و دانشگاه هم با توجه به حرمتی که برای اهل هنر قائل است، با این نظر موافقت کرد.
وی با بیان اینکه «امیدواریم که در دو سال آینده بتوانیم تحولی را در آن‌جا انجام دهیم تا برای مراجعان و مردم آن منطقه قابل لمس باشد»، گفت: درخواست من از رسانه‌ها این است که از درمانگاه آن‌جا بازدید کنید تا ببینید با چه محدودیت و مشکلاتی روبه‌رو هستیم. درحالی‌که بیماران و پزشکان باید در دخمه‌هایی در زیر زمین قرار بگیرند، اتاق‌ها و طبقاتی است که کاملاً خالی است. ما مجبور شدیم که برای بهبود این شرایط این تصمیم را اتخاذ کنیم.
احتشام‌فر اظهار کرد: امیدواریم نیازها و ضرورت‌های همدیگر را درک کنیم و با همدلی این فضا را تلطیف کنیم تا انشالله برای همکاری‌های آینده بسترسازی‌های بهتری انجام شود.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تازه ترین ها , گفتگو
ارسال دیدگاه