برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۸:۰۴

لزوم نیازسنجی ذائقه تماشاگران تئاتر مشهد

مشهدتئاتر– کارگردان نمایش «خانه» به لزوم نیازسنجی ذائقه تماشاگران تئاتر مشهد از طریق مدیریت تئاتر در این شهر تأکید کرد.   به گزارش خبرگزاری فارس، مهران سلیمانی‌پاک ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه نمایشنامه «خانه» توسط نغمه ثمینی در سال ۸۸ نوشته شده است اظهار داشت: این نمایشنامه به […]

لزوم نیازسنجی ذائقه تماشاگران تئاتر مشهد

مشهدتئاتر– کارگردان نمایش «خانه» به لزوم نیازسنجی ذائقه تماشاگران تئاتر مشهد از طریق مدیریت تئاتر در این شهر تأکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، مهران سلیمانی‌پاک ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه نمایشنامه «خانه» توسط نغمه ثمینی در سال ۸۸ نوشته شده است اظهار داشت: این نمایشنامه به مشکلات خانواده از جمله درگیر بودن هرکدام از اعضای آن با چالش‌های روزمره می‌پردازد.

وی افزود: در این نمایش هرکدام از اعضای خانواده نماینده نسلی از جامعه هستند که در هر بخش زندگی و چالش‌های هرکدام از زبان خود آن‌ها روایت می‌شود.

کارگردان نمایش «خانه» با اشاره به اینکه از طریق کتاب با این اثر آشنا شده‌ام بیان کرد: این نمایش در سال ۸۹ به کارگردانی کیومرث مرادی در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا شده است.

سلیمانی پاک با ابراز خرسندی نسبت به حجم بالای اجرای عمومی تئاتر در مشهد بعد از تهران یادآور شد: در حال حاضر تئاتر این شهر بدون کمک یک ریال دولتی ادامه دارد چراکه نه‌تنها دولت حمایتی از تئاتر مشهد نمی‌کند بلکه هنرمندان به ازای هر دوره از اجرای عمومی نمایش‌ها اجاره سالن را نیز می‌پردازند و به این ترتیب امکانات سخت افزاری نیز برای هنر تئاتر در این شهر رایگان نیست.

وی به لزوم نیازسنجی ذائقه تماشاگران تئاتر مشهد از طریق مدیریت تئاتر در این شهر تأکید کرد و گفت: در حال حاضر که تئاتر در سبد فرهنگی خانواده‌های این شهر جای خود را پیدا کرده است، اجرای نمایش با تنوع موضوعات ضروری است.

گفتنی است؛ نمایش «خانه» از امروز تا ۲۲ دی ماه هر شب ساعت ۱۸ در تماشاخانه بهار تئاترشهر واقع در معلم یک، درب سنگی بوستان ملت، مجموعه تئاترشهر اجرا می‌شود.


برچسب ها : ,
دسته بندی : تازه ترین ها , خبر
ارسال دیدگاه

تبلیغات