برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ - ۱۷:۱۹

فراخوان نخستین مسابقه سراسری نمایشنامه نویسی مهر کاشان اعلام شد

مشهدتئاتر- مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، از اعلام فراخوان نخستین مسابقه سراسری نمایشنامه نویسی مهر کاشان خبر داد. به گزارش دریافتی «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»، مجتبی رضازاده گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان پس از برگزاری موفق در یازده دوره جشنواره سراسری تئاترمهر و در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره این جشنواره و […]

فراخوان نخستین مسابقه سراسری نمایشنامه نویسی مهر کاشان اعلام شد
مشهدتئاتر- مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، از اعلام فراخوان نخستین مسابقه سراسری نمایشنامه نویسی مهر کاشان خبر داد.

به گزارش دریافتی «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»، مجتبی رضازاده گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان پس از برگزاری موفق در یازده دوره جشنواره سراسری تئاترمهر و در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره این جشنواره و نظر به اهمیت رکن اصلی هنر تئاتر که  متن و محتوای یک اثرفاخر نمایشی است اقدام به برگزاری مسابقه نمایشنامه نویسی مهر کرده است.

وی، هدفمند کردن موضوعات جشنواره تئاتر مهردر راستای اولویت­های سازمان فرهنگی ورزشی به منظور ارتقاء سطح فرهنگ عمومی شهروندان کاشانی را حائز اهمیت دانست واظهار داشت: وجود نمایش نامه هایی که با محتوای قوی و تاثیرگذار است می تواند بستری مناسب برای کارگردان ها و اساتید حوزه تئاتر محسوب شود.

به گفته وی، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی –ایرانی و ارتقاء فرهنگ و حقوق شهروندی ویژه در حوزه معضلات اجتماعی از موضوعات مسابقه سراسری نمایشنامه نویسی مهراست.

دبیر دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، اصلاح الگوی مصرف، فرهنگ استفاده از  کالای ایرانی، فرهنگ صحیح کار و وجدان کاری و نقش زنان در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی را از جمله مضامین موضوع اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

رضازاد اظهار داشت: ترویج ساده زیستی و پرهیز از تجمل گرایی، ترویج ازدواج آسان و آگاهانه، تبیین فرصت ها و چالش های فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و ماهواره، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، عفاف و حجاب و معضلات و آسیب های اجتماعی نیز از موضوعات سبک زندگی اسلامی –ایرانی است.

وی، فرهنگ و آئین همسایه داری با رویکرد آپارتمان نشینی، تقویت حس احترام متقابل، هم نوع دوستی، مسئولیت پذیری و انضباط اجتماعی، فرهنگ تعامل با گردشگر و جذب توریسم و ارتقاء فرهنگ رانندگی و احترام به قوانین و مقررات رانندگی را از محتویات موضوع ارتقاء فرهنگ و حقوق شهروندی ذکر کرد.

مشاور شهردار کاشان، با اشاره به اینکه مهلت ارسال متون ۲۰ شهریور ماه است گفت: داوری آثار۲۵ شهریور لغایت ۱۰مهرماه واعلام نتایج نیز تا ۱۵مهرماه اعلام شده است.

رضازاده خاطر نشان کرد: جوایز نمایشنامه برگزیده اول ۳سکه بهارآزادی، نمایشنامه برگزیده دوم ۲سکه بهارآزادی و نمایشنامه برگزیده سوم یک سکه بهارآزادی خواهد بود و  بنا به تشخیص هیئت داوران حداکثر به هفت اثردیگر نیز جوایز ارزنده اهداء خواهد شد.

وی افزود: دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان مقارن با هفته وحدت در آذر ماه امسال برگزار خواهد شد.

گفتنی است: به دلیل همزمان شدن ایام محرم در ماه مهر برگزاری این جشنواره به آذر ماه موکول شده است.


برچسب ها :
دسته بندی : تازه ترین ها , فراخوان
ارسال دیدگاه

تبلیغات