برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ - ۲۱:۰۴

از سوی دبیرخانه بیست و یکمین دوره جشنواره

فراخوان جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر منتشر شد

مشهدتئاتر- فراخوان بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر با بخش‌های تئاتر صحنه ای، نمایش‌های محیطی و میدانی، میهمان منتشر شد. به گزارش ایران تئاتر سازمان منطقه آزاد اروند و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند بامشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی […]

فراخوان جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر منتشر شد

مشهدتئاتر- فراخوان بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر با بخش‌های تئاتر صحنه ای، نمایش‌های محیطی و میدانی، میهمان منتشر شد.

به گزارش ایران تئاتر سازمان منطقه آزاد اروند و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند بامشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی خرمشهر به منظور بزرگداشت یاد و خاطره ی حماسه آفرینان و مدافعان سرافراز میهن اسلامی و تثبیت دلیرمردی ها و سلحشوری های ملت قهرمان ایران و به خصوص شهدای گرانقدرآزادسازی خرمشهر، بیست و یکمین جشنواره ملی تئاترمقاومت – فتح خرمشهر را در سال ۹۷ با هدف معرفی و بازشناخت ارزشهای این حماسه باشکوه و دستیابی به تجربه های نوین و دریچه های تازه در رویکرد هنر نمایش به سالهای دفاع مقدس و لزوم ایجاد نشاط در بطن جامعه  ، در خرمشهر وآبادان برگزار می کنند .

بخش‌های جشنواره:

الف – تئاتر صحنه ای
اولویت  انتخاب در این بخش با نمایش هایی خواهد بود که تا کنون هیچ اجرایی از آنها در جشنواره ها به روی صحنه نرفته باشد .
متقاضیان این بخش می بایست چهار نسخه  لوح فشرده ( ( dvdحاوی فایل تصویری ازاجرای کامل نمایش  به همراه یک نسخه نمایشنامه را در قالب فایل word در مهلت مقرربه دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند .
در این بخش نمایش هایی که بارویکردی هنرمندانه و پرهیزاز نگاه سطحی و شعار گونه، به موضوعات مقاومت و دفاع مقدس پرداخته باشند دراولویت انتخاب خواهند بود.
به آثار راه یافته به این بخش(براساس ضوابط جشنواره) تا سقف ۰۰۰/۰۰۰/۶۰ ریال کمک هزینه تعلق خواهد گرفت.

ب –  نمایشهای محیطی و میدانی
دبیرخانه جشنواره در این بخش صرفا پذیرای نمایش هایی خواهد بود که تا کنون هیچ اجرایی در جشنواره های ملی ورقابتی نداشته باشند.
متقاضیان حضور در این بخش می بایست چهار نسخه لوح فشرده(dvd) حاوی فایل تصویری اجرای کامل نمایش را به همراه سایر مدارک به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
اولویت انتخاب آثار در این بخش با نمایش هایی است که با بهره گیری از انواع گونه های تئاتر بیرونی، با بیانی هنرمندانه،جستجوی راه های نوین در ارتباط درست نمایشی با مخاطب و پرهیز از نگاه سطحی و شعار گونه، به موضوعات مقاومت و دفاع مقدس پرداخته باشند.
به آثار راه یافته در این بخش(براساس ضوابط جشنواره)  تا سقف ۰۰۰/۰۰۰/۳۵ ریال کمک هزینه تعلق خواهد گرفت.
آثار برگزیده این بخش به دبیرخانه جشنواره بین¬المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی خواهندشد.

ج – بخش میهمان :
ج/۱ ستاد برگزاری بر اساس محتوا و تاکید بر کیفیت آثار، چند نمایش از هنرمندان کشور یا سایر ملل را برای حضور در این بخش انتخاب و معرفی خواهد کرد.
ج/۲ ستاد برگزاری به منظورایجادفضای بانشاط درایام جشنواره برای خانواده ها و کودکان و نوجوانان، تعدادی نمایش های عروسکی و کودک و نوجوان را از میان آثار برگزیده رویدادهای معتبر این حوزه برای شرکت در جشنواره دعوت خواهد کرد.

 

شرایط و مقررات :
هر کارگردان صرفا” میتواند بایک نمایش (صحنه¬ای یامیدانی ومحیطی) در جشنواره حضور داشته باشد.
ستاد برگزاری از پذیرش نمایش هایی که در ادوار پیشین جشنواره ملی تئاتر مقاومت – فتح خرمشهر حضور داشته اند ، معذور خواهد بود.
جشنواره تعهدی در قبال تامین دکور ، لباس ، و وسایل صحنه نمایش ها نخواهد داشت و صرفا امکانات معمول تالارهای نمایشی در اختیار گروه ها قرار داده خواهد شد .
مدارک ارسالی می بایست به صورت کامل و در زمان مقرر به دبیرخانه تحویل شود . ستاد برگزاری مسئولیتی در قبال تقاضاهایی که به صورت ناقص یا پس از زمان اعلام شده به دبیرخانه رسیده باشد نخواهد داشت .
تکمیل فرم تقاضا و ارسال اثر ، به منزله پذیرش مقررات جشنواره از سوی کارگردان ( صاحب اثر ) است
میزان کمک هزینه گروه ها بر اساس مقررات موجود ( بعد مسافت از شهر مبدأ، حجم دکور ، تعداد نفرات، تعداداجراو…. ) محاسبه و پرداخت خواهد شد .
فایل تصویری ارسالی می بایست در قالبهای معمول قابل پخش در دستگاههای پخش تصویر ارائه گردد. بدیهی است مسئولیت کیفیت صدا،تصویر وپخش نسخه های تصویری به عهده متقاضی می باشد.

مدارک مورد نیاز( صحنه ای و میدانی)
لوح فشرده حاوی ( یک قطعه عکس پرسنلی اسکن شده از کارگردان در قالب فایل pdf – چکیده اثر در یک صفحه a4و در قالب pdf )

مجوز کتبی نویسنده ( به تقاضاهایی که بدون مجوز نویسنده به دبیرخانه ارائه شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد )

فرم تکمیل شده تقاضای حضور

چهارنسخه لوح فشرده ( ( dvdحاوی فایل تصویری ازاجرای کامل نمایش  به همراه یک نسخه نمایشنامه  در قالب فایلword برای نمایش¬های صحنه¬ای
چهار نسخه لوح فشرده فایل تصویری اثر (نمایش های محیطی و میدانی)

 

گاه شمار جشنواره :
آخرین مهلت دریافت آثار :              ۳۰ بهمن     ۱۳۹۶
اعلام نهایی نتایج انتخاب آثار:        ۲۰ اسفند   ۱۳۹۶
برگزاری جشنواره:                 نیمه اول اردیبهشت ۱۳۹۷

نشانی دبیرخانه (ارسال آثار): خرمشهر- میدان معلم- روبروی بوستان بیان- مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس

تلفن: ۵۳۵۲۱۶۵۵- ۵۳۵۱۳۰۷۰- ۰۶۱

علاقمندان می‌توانند فرم تقاضای حضور دربیست ویکمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر ۱۳۹۷ را از قسمت فایل های ضمیمه نیز دریافت کنند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تازه ترین ها , فراخوان
ارسال دیدگاه

تبلیغات