برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۱۹:۴۴

صحنه‌های پررونق تئاتر مشهد

نگاهی به اجراهای این روزهای تئاتر مشهد ترکیبی از مفاهیم عمیق و مسائل روز جامعه، ویژگی نمایش‌های جدیدی است که قرار است در هفته پیش‌رو تماشاگران تئاتر را درگیر خود کند؛ نمایش‌هایی که با شروع اجراهایشان حال‌وهوای سالن‌های تئاتر مشهد را عوض خواهند کرد، این درحالی است که متنوع بودن نمایش‌ها انتخاب تماشاگران مشهدی را […]

صحنه‌های پررونق تئاتر مشهد

نگاهی به اجراهای این روزهای تئاتر مشهد

ترکیبی از مفاهیم عمیق و مسائل روز جامعه، ویژگی نمایش‌های جدیدی است که قرار است در هفته پیش‌رو تماشاگران تئاتر را درگیر خود کند؛ نمایش‌هایی که با شروع اجراهایشان حال‌وهوای سالن‌های تئاتر مشهد را عوض خواهند کرد، این درحالی است که متنوع بودن نمایش‌ها انتخاب تماشاگران مشهدی را راحت‌تر کرده است و این امکان را به آن‌ها می‌دهد تا نمایشی را که به فضای ذهنی‌شان نزدیک‌تر است، انتخاب کنند. «راز درخت مقدس»، «روز شیشه‌ای»، «هزار فرسنگ»، «دریاچه قو» و همچنین نمایشنامه «بوبوک» که  قرار است به‌صورت خوانش اجرا شود، پنج نمایشی هستند که در هفته‌های آینده به سالن‌های تئاتر شهرمان، رونق خواهند بخشید. در گزارش زیر این نمایش‌ها را معرفی می‌کنیم و زمان و مکان اجرای آن‌ها را به اطلاع می‌رسانیم.

 

*خوانش «بوبوک» در پردیس تئاتر مستقل

در روزهایی که خوانش نمایشنامه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته‌ است و مردم نیز از آن استقبال کرده‌اند، خوانش نمایشنامه «بوبوک» در مشهد اجرا می‌شود. این خوانش به‌کارگردانی سینا کیان از امروز اجراهایش را در پردیس تئاتر مستقل آغاز می‌کند. محسن نورمحمدی، بهنام پارسی، زهرا تقی‌پور، سجاد علی‌آبادی، معین مدیریان، صبا صفار، امیر نجاتی و محمد سویزی، نقش‌خوانان خوانش نمایشنامه «بوبوک» هستند.

 

*موزیکالی از بچه‌های باران

موزیکال «راز درخت مقدس» نمایشی است که حمید کیانیان، پیش‌کسوت تئاتر مشهد، آن را  آماده اجرا کرده‌ است. نمایش موزیکال راز درخت مقدس، کاری از گروه تئاتر موسسه خیریه توانمندسازی بچه‌های باران است که در فرهنگ‌سرای آریو مصلی‌نژاد روی صحنه می‌‌رود. این نمایش به نویسندگی داوود کیانیان از امروز اجراهایش را آغاز کرده است و تا جمعه ۲۶مرداد روی صحنه خواهد ماند.

شهاب مهدی‌زاده، مریم سلیمان‌خواه، مریم شمس، ملیحه همایونی، مرتضی جوانشیر، زهرا باباجانی، ریحانه دشتکی، طیبه صداقت، شیما اسکافی و زهرا چاهی، بازیگران این نمایش هستند.

 

*اجرای «روز شیشه‌ای» با یک بازیگر

نمایش «روز شیشه‌ای» به‌کارگردانی یاسر عودی از دوشنبه ۲۲مرداد در پردیس تئاتر مستقل روی صحنه خواهد رفت. نمایش روز شیشه‌ای با بازی عادل توکلی، تنها بازیگر این نمایش، اجرا می‌شود.

 

*بازگشت رضا صابری به صحنه با «دریاچه قو»

رضا صابری که سال گذشته نمایش «شنا در آتش» را در سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر روی صحنه برده‌ بود، با نمایش «دریاچه قو» از سه‌شنبه ۲۳مرداد به صحنه تئاتر بازخواهد گشت. به این ترتیب سالن اصلی تئاتر شهر بعد از وقفه‌ای دو هفته‌ای، میزبان یک نمایش خواهد بود.

این نمایش با بازی علیرضا ضیاءچمنی، ستایش رجایی‌نیا، ارسیا صنعتی، محبوبه سلطانی، عاطفه پوربهرام، نیلوفر کاظمی و شهره مکری و به نویسندگی و کارگردانی رضا صابری از سه‌شنبه ۲۳مرداد، هر شب ساعت۲۰:۳۰ روی صحنه خواهد رفت.

 

*«هزار فرسنگ زیر دریا» در تماشاخانه اشراق

نمایش «هزار فرسنگ زیر دریا» به نویسندگی و کارگردانی شادی غفوریان، اثر جدید دیگری است که در هفته جاری اجرا می‌شود. این نمایش با بازی رضا حسینی، فاطمه توانا و ساجد اندرون و با صدای محمدرضا صولتی و منا بارانی از دوشنبه ۲۲مرداد، اجراهایش را در تماشاخانه اشراق واقع در هاشمیه۲۲ آغاز خواهد کرد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : برگزیده , تازه ترین ها , گزارش
ارسال دیدگاه