برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۷:۳۰

5 جایزه رهاورد حضور تئاتر شهر ما در سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

شب درخشان تئاتر مشهد + تصاویر

امسال بی‌تردید برای تئاتر مشهد، سالی پربار و پررونق بوده است؛ از اجراهای عمومی پرتعداد نمایش‌ها که در برخی روزها ۱۲ اجرای هم‌زمان را شاهد بودیم بگیرید تا آمار فروش خیره‌کننده برخی نمایش‌ها که نشان از رشد تئاتر شهرمان و استقبال مردم از این هنر داشت. گل سر سبد این اتفاقات اما بی‌تردید حضور ۱۰ […]

شب درخشان تئاتر مشهد + تصاویر

امسال بی‌تردید برای تئاتر مشهد، سالی پربار و پررونق بوده است؛ از اجراهای عمومی پرتعداد نمایش‌ها که در برخی روزها ۱۲ اجرای هم‌زمان را شاهد بودیم بگیرید تا آمار فروش خیره‌کننده برخی نمایش‌ها که نشان از رشد تئاتر شهرمان و استقبال مردم از این هنر داشت. گل سر سبد این اتفاقات اما بی‌تردید حضور ۱۰ نمایش از مشهد در بخش‌های مختلف سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بود. نمایش‌های «شنا در آتش»، «پیانیستولوژی»، «سندرم پای بی‌قرار»، «نسخه آزمایشی»، «اتاق ورونیکا»، «حذفیات» و «سورنا» و نمایش‌های خیابانی «مرگ»، «نادیدنی» و «بوکس» آثاری بودند که به نمایندگی از شهر ما در این رویداد بین‌المللی حضور یافتند. اتفاقات خوش ولی به اینجا ختم نمی‌شد.

 

۱۰ نمایش، ۸ نامزد

روز گذشته اسامی نامزدهای بخش‌های مختلف سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام شد. هشت نامزد در بخش‌های مختلف جشنواره‌ای که حتی نامزد شدن در آن می‌تواند امتیاز ویژه‌ای باشد، نشان از قدرت تئاتر مشهد داشت. هنرمندان شهرمان اما به این مقدار راضی نبودند. شامگاه دوشنبه هنوز خبرهای خوش دیگری در راه داشت.

در مراسم اختتامیه، تئاتر مشهد درخشید، درخششی که نشان داد ادعای شایستگی اهالی این هنر در شهرمان، ادعایی گزاف نیست. از میان هشت نامزد نمایش‌های مشهدی، پنج نفر موفق به کسب جایزه شدند.

میلاد قنبری، آهنگ‌ساز نمایش «پیانیستولوژی»، تندیس برترین آهنگ‌سازی را از سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش مسابقه ایران کسب کرد. بعد از او، شهاب افتخاری، طراح صحنه‌ همین نمایش، تندیس برترین طراحی صحنه را به دست آورد. در ادامه، مهسا غفوریان موفق شد عنوان تقدیر بهترین بازیگر زن جشنواره را به دست آورد و مهدی ضیاچمنی نیز تندیس بهترین نویسندگی بخش بین‌الملل را از آن خود کرد. محمدحسن نیازی نیز موفق به کسب عنوان تقدیر بهترین کارگردانی شد. تئاتر موزیکال «پیانیستولوژی» هم توانست با کسب چهار جایزه، عنوان اثر برگزیده مسابقه ایران سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را از آن خود کند تا کام اهالی تئاتر مشهد بیش‌ازپیش از این‌همه افتخار و بزرگی شیرین شود. تئاتر شهرمان شبی درخشان را پشت سر گذاشت و حالا چشم‌انتظار روزهای درخشانی است که پیش رو خواهد داشت.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تازه ترین ها , خبر
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
ارسال دیدگاه