برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۸:۳۶

سایت «مشهدتئاتر» یک الگو در تئاتر کشور می باشد

مشهدتئاتر- مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر فجر استان خراسان رضوی در شهر مشهد و با حضور هنرمندان، مدیران فرهنگی و هنری استان، مدیرکل هنرهای نمایشی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و مدیر امور استان‌های این اداره کل برگزار شد. به گزارش ایران تئاتر مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی در این مراسم ضمن تشکر از مدیران پیشین […]

سایت «مشهدتئاتر» یک الگو در تئاتر کشور می باشد

مشهدتئاتر- مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر فجر استان خراسان رضوی در شهر مشهد و با حضور هنرمندان، مدیران فرهنگی و هنری استان، مدیرکل هنرهای نمایشی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و مدیر امور استان‌های این اداره کل برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی در این مراسم ضمن تشکر از مدیران پیشین و فعلی انجمن هنرهای نمایشی استان و دیگر مسئولان هنری شهر مشهد گفت: حضور گروه‌های نمایشی استان در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اتفاق بسیار خوبی است که ناشی از اجراهای مستمر نمایش در این شهر است. ۶ و ۷ سالن نمایشی در این شهر فعال است همین نکته تفاوت مشهد با دیگر شهرها و استان‌های کشور را در کیفیت آثار این شهر ایجاد کرده است که از دید هیچ‌یک از داوران نادیده گرفته نمی‌شود. آثاری که به جشنواره فجر فرستادید بسیار کیفی هستند و امیدوارم همه مخاطبان از آن بهره ببرند.

وی افزود: جواد اشکذری که از بخش خصوصی تئاتر خراسان رضوی به عنوان رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان انتخاب شده است،  در سال هاست که در تئاتر مشهد زحمات بسیاری کشیده و  درسایت «مشهدتئاتر» ایده های خوبی داشته است. این سایت خیلی خوب عمل کرده است وما همیشه به عنوان یک الگو از آن در تئاتر کشور نام می بریم.

تئاتر مذهبی، ارزشی و دینی برای مردم تولید شود
شفیعی در ادامه با اشاره به حضور تئاتر مشهد در جشنواره‌های رضوی و خمسه گفت: امروزه تئاتر مذهبی، ارزشی و دینی ما باید جذابیت‌های خودش را داشته باشد برای مردم تولید شود و صرفاً خواستگاه آن ناشی از سلیقه مدیران نباشد و در جدول آثار حرفه‌ای قرار بگیرد و همه مردم بتوانند از آن بهره‌مند شوند. این ویژگی را در آثار ارزشی تئاتر مشهد دیده‌ام و این الگوی بسیار خوبی برای تمام نقاط کشور ماست.
وی با اشاره به ظرفیت خوب مخاطبان تئاتر در مشهد و ایجاد بانک مخاطب در این شهر که مدام در حال افزایش نیز هست تصریح کرد: همه این ظرفیت‌ها قابلیت این را دارد که مدیران شهری و مدیران استان توجه ویژه‌ای را به تئاتر داشته باشند. خوشبختانه امسال پایتخت فرهنگی جهان اسلام مشهد مقدس است. تئاتر این قابلیت را دارد که نقش محوری را در فعالیت‌های فرهنگی پایتخت جهان اسلام ایفا کند و لازمه آن این است که موردحمایت مسئولان شهری و استانی قرار بگیرد.
وی ادامه داد: تئاتر ظرفیت عظیمی برای ارتقا فرهنگ شهروندی دارد. مدیران شهرهای بزرگ آرزوی داشتن این ظرفیت دارند. مدیریت شهری مشهد باید قدر این اتفاق را بداند که هنرمندان و جوانان مشهد این تولیدات را دارند. مدیران شهری باید در ایجاد تالارهای نمایشی و واگذاری تالارهایی که در مشهد هست همراهی کنند. حتی مجتمع‌های تجاری که در حال ساخت است می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت پلاتو
مهدی شفیعی با اشاره به گفت‌وگویی که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته گفت: وزیر محترم نگاه ویژه‌ای به تئاتر خراسان دارند و از اتفاقات و ظرفیت‌هایی که در تئاتر مشهد و خراسان وجود دارند بسیار خرسند هستند. حضور استان دار خراسان هم که چهره‌ای فرهنگی و علاقه‌مند به این حوزه هستند دست‌به‌دست هم داده تا اتفاقات بهتری در این حوزه بیافتد.
وی ابراز امیدواری کرد که تفاهم‌نامه‌ای با استانداری و شهرداری مشهد برای ساخت پلاتوهای بیشتر در این استان منعقد شود و تصریح کرد که با این تفاهم‌نامه مانند دیگر استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای تجهیز پلاتوهای ساخته‌شده اقدام خواهد کرد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : تازه ترین ها , جشنواره تئاتر فجر , خبر
ارسال دیدگاه