برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ - ۵:۳۱

«روزهایی که به یادت گذشت » در نیشابور اجرا شد

مشهدتئاتر- همزمان با روز ملی فرهنگ عمومی وایام شهادت سید وسالار شهیدان تاتر عاشورایی « روزهایی که به یادت گذشت » به کارگردانی سحر کاهانی در تالار ادیب اداره فرهنگ وارشاداسلامی نیشابوربه روی صحنه رفت . موسی نوکاریزی مسوول کانون بسیج هنرمندان نیشابور وفیروزه با اعلام مطلب فوق اظهار کرد : پرداختن به موضوع فرهنگ […]

«روزهایی که به یادت گذشت » در نیشابور اجرا شد

مشهدتئاتر- همزمان با روز ملی فرهنگ عمومی وایام شهادت سید وسالار شهیدان تاتر عاشورایی « روزهایی که به یادت گذشت » به کارگردانی سحر کاهانی در تالار ادیب اداره فرهنگ وارشاداسلامی نیشابوربه روی صحنه رفت .

موسی نوکاریزی مسوول کانون بسیج هنرمندان نیشابور وفیروزه با اعلام مطلب فوق اظهار کرد : پرداختن به موضوع فرهنگ عاشورایی یکی از مهمترین شاکله های اصلی عرصه فرهنگ و هنر است که هنرمندان متعهد ما با سوژه قرار دادن آن در کارهای خود باعث آشنایی جوانان و اشاعه فرهنگ عاشورایی و ایثار و شهادت در سطح جامعه می گردند که به مراتب رساتر، گویاتر و ماندگارتر است و در این راستا نمایش « روزهایی که به یادت گذشت » از آثاری است که با اهتمام اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودانشگاه پیام نور نیشابور روز ملی فرهنگ عمومی، روز تجلیل از اسرا ومفقودان وایام شهادت سید وسالار شهیدان روی صحنه رفت .
وی گفت : نمایش« روزهایی که به یادت گذشت » را سعید شاپوری به رشته تحریر درآورده است و هنرمند جوان تاتر نیشابور سحر کاهانی آن را طراحی وکارگردانی نموده است و زهره کرمانی، فاطمه فیضی و سحرکاهانی در آن به ایفای نقش پرداخته اند .
نوکاریزی به عوامل این تاتر اشاره کرده و افزود: زهرا کاهانی ، احمد قاینی، سمیرا کاهانی، جلیل حسنی ، هاشم فاضلی ، قلیچی، علی اکبر کاهانی با این کار همکاری داشته اند .
وی به داستان این نمایش پرداخت و گفت : نمایش مضمونی درباره روایت حضرت ام البنین از زندگی با حضرت علی «ع» و از واقعه روز عاشورا وشهادت چهار فرزند خویش به خصوص حضرت ابالفضل العباس « ع» را حکایت می کند .
مسوو ل کانون بسیج هنرمندان نیشابور وفیروزه در خصوص سوابق این کارگردان عنوان داشت : سحرکاهانی هنرمند جوان تاتر نیشابور دارای سابقه بازیگری در تله فیلم راه بی پایان ، کارگردانی فیلم کوتاه امروز بهار است ولی ، کارگردانی فیلم کوتاه در مسیر ،بازیگری تاتر عشق پیر مرد ، یکی از همگنان غار ، گل وقداره ، بازیگر برگزیده تاتر بسیج و…را در کارنامه هنری خویش دارا می باشد .
نو کاریزی تصریح کرد : نمایش« روزهایی که به یادت گذشت » ۱۴ آبان ۹۳ در محل تالار ادیب اداره فرهنگ وارشاداسلامی نیشابور ویژه عموم بانوان نیشابوری به روی صحنه رفت .


برچسب ها : ,
دسته بندی : شهرستان ها , فریمان
ارسال دیدگاه