برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۲ - ۱۲:۵۱

راه تئاتر شهر مشهد مسدود شد

مشهدتئاتر – مسیر اصلی رفت و آمد تماشاگران تئاتر به مرکز تئاتر شهر مشهد مسدود شد. به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»؛ مجموعه تئاتر شهر مشهد در پارک ملت و در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا (ع) قرار دارد که مسیر اصلی و نزدیک به درب سالن اصلی تئاتر شهر، ورودی پارک از […]

راه تئاتر شهر مشهد مسدود شد

مشهدتئاتر – مسیر اصلی رفت و آمد تماشاگران تئاتر به مرکز تئاتر شهر مشهد مسدود شد.

به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»؛ مجموعه تئاتر شهر مشهد در پارک ملت و در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا (ع) قرار دارد که مسیر اصلی و نزدیک به درب سالن اصلی تئاتر شهر، ورودی پارک از ابتدای خیابان معلم است. اما این مسیر به تازگی مسدود شده است.

اگر کسی در انتهای مسیر بخواهد خیلی محترمانه عبور کند حتما باید پا بر روی قانون چمن بگذارد. چون مسیر مستقیم مسدود است. اینکه چرا مسیر بسته شده را نمی دانیم! اما این را خوب می دانیم که اردیبهشت و خرداد و تیر، فصل پاییزی برای مجموعه تئاتر شهر بوده و هست و شاید دیگر یاد کسی  نباشد که آخرین تئاتری که در سالن اصلی اجرا رفت کی و نامش چه بوده است؟ در این ایام بخش خصوصی تئاتر توانست جای خالی تئاتر شهر را پر کند تا هر کسی از ما پرسید تئاتر هست، جوابی داشته باشیم.

این روزها دیوار های تئاتر شهر از آفتاب سوزان داغ داغ است.

امیدوارم رونق به این سالن بازگردد (به خصوص در ماه مبارک رمضان) تا باعث نشود به راحتی مسیر آن مسدود شود.

تصاویر ظهر ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ تهیه شده که حال و روز این روزهای تئاترشهر مشهد را به خوبی نشان می دهد.

IMG_7056.jpg (800×534)

IMG_7054.jpg (800×534)

IMG_7055.jpg (400×600)

IMG_7053.jpg (800×534)


برچسب ها : ,
دسته بندی : خبر
دیدگاه کاربران کل نظرات :51
 • محمد جهانپا

  تاریخ : ۲۲ - خرداد - ۱۳۹۴

  با سلام احتراما از مشهد تاتر بعید است که بدون تحقیق خبر تولید کند ، همه ساله در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه ی تلاوت قرآن در این فضا بر گزار میگردد ، در طول سال مدیریت پارک با مجموعه ی تاتر شهر هماهنگ است و تاتر شهر فقط یک ماه یکی از چندین مسیر ورودیش در اختیار این برنامه ی مذهبی است
  —————–
  سلام… از روابط عمومی انجمن نمایش هم بعید است که آنچه در عکس کاملا مشخص است کتمان کند… بله می دانیم هرسال برنامه تلاوت قرآن به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار می شود اما تا سال گذشته داربست را به شکلی می بستند که یک راهی برای تماشاگران و عابران پیاده می گذاشتند ولی امسال ظاهرا به این نتیجه رسیدن که تئاتری وجود ندارد که راه را بسته اند.
  آیا به این موضوع فکر کردید که اگر انجمن، نمایشی را در ایام روی صحنه برد تکلیف چیست باید تماشاگران از روی چمن، سطل آشغال و یا نیمکت عبور کنند؟
  همه باید از تئاتر دفاع کنیم نه از چیز دیگر….


  پاسخ دادن

 • محمد جهانپا

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  ابتدا یک تحقیق کنید از انجمن نمایش بعد مانیفست تعطیلی تاتر شهر رو رسانه ای کنید هیچ کارگردانی امروز حاضر به احرای عمومی نیست به دلیلی اینکه بسیاری خانواده و طیف گسترده ای از دانشجویان به دلیل دل مشغلی درسی و امتحانی از اجراهای عمومی استقبال نمیکنند دوم اینکه بر چه اساسی این حرف رو میزنید پارسال هم دکور مجموعه شهرداری با همین ابعاد بوده به هر حال چندین راه ورودی دیگر به مجموعه تاتر شهر وجود دارد سفسطه نکنید لطفا
  ————-
  هیچ سالی راه رو کامل نمی بستند… امسال با خودشان چه فکری کردند که راه را کامل بستند…. ما ظاهرا از هر نهاد و هر جایی هم انتقاد کنیم انجمن نمایش یا بهتر بگوییم شما ناراحت می شوید و جواب گویید… قرار نیست که ما چشم به همه ناهنجاری ای اطراف تئاتر ببنیدیم و اگر می نویسیم محکوم به عدم تحقیق بشویم… عکس ها گویایند چه سفسطه ای… آنچه گفته شد انتقاد از انجمن نیست که انجمن بخواهد در این رابطه جواب بدهد….راه اصلی به تئاترشهر یکی است… بهرحال مدیریت انجمن نمایش برای عدم تعطیلی که شما بگویید باید برنامه ای داشته باشد…. چرا برخی از شهرهای کشور مثل تبریز و تهران و خیلی از شهرهای دیگر تئاترشهرشان در همین زمان تئاتر دارد، شاید بر این نظرید که در انجا مدرسه ای و یا دانش آموزی وجود ندارد…. جشنواره نمایشنامه خوانی هر سال به عیر از سال گذشته،در همین تئاترشهر انجام می شد. ما صحبت از تعطیلی تئاترشهر مشهد نکردیم گفتیم حتما انهایی که داربست می گذارند اینگونه فکر می کنند که راه اصلی تئاترشهر رو می بندند… شما خودتان اینو بهتر می دانید….
  قضاوت با مخاطبان این کامنت ها که چه کسی مانیفست صادر می کند و چه کسی اهل سفسطه است….
  شما در انجمن و همچنین مشهدتئاتر فقط باید از تئاتر این شهر دفاع کنیم و واقعیت ها را فدای مصلحت نکنند…
  هر چند به نظر ما، کیوان صباغ هم مخالف بستن کامل راه اصلی تئاتر شهر هست.


  پاسخ دادن

 • غبار

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  کاری به این ندارم که برگزاری مراسم قرآنی و پخش شدن صدای قرآن در محیط تفریحی عمومی درست است یا خیر، اما مسدود کردن راه عبور هنرمندان و قشر هنردوست جامعه، آن هم به بهانه ی برگزاری این مراسم، بدون تردید نادرست و حتی بر خلاف خود دستورات قرآنی است. این روزها سوالی که خیلی ذهنم رو به خودش مشغول کرده اینه: داریم به کجا می ریم؟؟؟
  افسوس…


  پاسخ دادن

 • عظیمی

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  آقا جهانپا این همه سفسطه گری و توجیه گری برای چیست . چی را میخوای کتما ن کنی ؟ من تعجبم با کدام مصداقهای موجود ایشان سخنگوی انجمن شدند . به جای گیر دادن به سایت مشهد تئاتر به رویه هرساله تعطیل کردن تئاتر با بستن کامل داربست های مراسم مبارک قران در راهروی اصلی تئاتر شهر یا الزام به تولید تئاتر مذهبی در این ایام اعتراض کن هر چند بعید میدونم چنین جراتی داشته باشید مگر تلوزیون برنامه هایش را تعطیل میکند مگر قرار است در ایامپماه مبارک رمضان اندیشیدن تعطیل شود که راه تئاتر را مسدود می کنن؟


  پاسخ دادن

 • تئاتر مشهد

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  به نظرم تعطیلی تئاتر شهر باعث شده دیگه اینجا فراموش بشه ربطی به قرآن و ماه رمضان ندارد. وقتی سالنی بسته باشه همه فکر می کنن دیگه خبری نیست.

  از اول اردیبهشت هی میگفتن ما تا شش ماه اول سال سالن هامون رو بستیم.

  کسی اجرا نمیره به خاطر چی اجرا نمیره ؟ به خاطر اینکه می ترسه یک شب درمون بره اجرا! یا بزنن رو پوستر یکم تا بیستم اما ده تا ۱۹ بره اجرا…

  مستر جهانپا روابط عمومی تئاتر شهر اتفاقا شما باید اطلاع می دادی. که چرا جلوی تئاتر شهر رو بستید. البته شاید مسیر شما از آن طرف دیگر مجتمع باشد.


  پاسخ دادن

 • فرشته فارغ

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  اگر نمایشی دلچسب در تئاترشهر بر روی صحنه باشد مردم از هر راهی که باشد خودشونو به سالن می رسانند مخصوصا با تلاش وهمکاری زیادی که آقای جهانپا در تئاتر بسیج دارند می توانند راههای ورودی را با نصب تابلوهای راهنما تماشاچیان را به سالن بکشانند.وآقای جهانپا باهمکاری تئاتربسیج که در مجتمع امام رضا(ع)می باشد می توانند نگذارند در ایام ماه رمضان ،سالنها بی نمایش بماند.


  پاسخ دادن

 • محمد مهدی

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  آقایان مسئول تئاتر بس کنید این سفسطه ها رو. تئاتر رو به تعطیلی کشوندید با این مدیریت عجیب و غریبتون. باعث شدید همه نخبه های شهر برن. لطفا کمی جسور روبروی کارهای فراقانونی وایستید.


  پاسخ دادن

 • اعظم مرادی

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  تنها کسی که می تونه از حق تئاتریهای خراسان با قلم خوبش و بیان شیوا و صدای گرمش دفاع کنه حامد سلیمان زاده است. ضمن اینکه ایشون تو جلسه مکری بازهم از تئاتر حمایت کرد و رسانه های مخالف رو محکوم کرد . اما ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….


  پاسخ دادن

 • بهناز

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  خیلی وقته منتظر اجرای یک تیاتر خوب در مشهد هستم اما چند وقتی است که در سالن اصلی شهر تیاتری اجرا نشده و باعث ایجاد سوال های زیادی در ذهن من شد اما الان کم کم دارم میفهمم علتش چیه و خیلی خیلی خیلی زیاد برای هنر و تیاتر شهرمون افسوس میخورم … 🙁


  پاسخ دادن

 • یونس

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  محمد جهانپای عزیز
  ازینکه نظردادید درین مورد بسیار متشکریم..
  همینکه میبینیم سخنگوی انجمن دغدغه اینو داره که پاسخگو باشه خودش بسیار عالیه..
  دوستانی هم که از هرفرصتی استفاده میکنن تا به تخریب انجمن واعضای اون بپردازن خواهش میکنم لطفا قدری تفکر کنند بعد حرف بزنند..
  متاسفانه بعضیانمیدونم چرااینقدر بی فکر حرف میزنن آخه؟
  این قضیه یه موضوع کاملا سادس که ایرادش فقط وفقط وفقط به مدیریت پارک مربوط میشه وهیچ ارتباطی به انجمن نداره..

  ممنون از مشهد تئاتر برای انعکاس خبریش وممنون از محمد جهانپا برای پاسخگو بودنش..
  دیگر دوستانی هم که فقط به فکر فرصت طلبین برای زدن حرفشون وتخریب بقیه پیشنهاد میکنم دیگ کلا وارد این سایت نشن..


  پاسخ دادن

 • محمد جهانپا

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  آقای عظیمی بنده شما رو نمیشناسم و لزومی هم نداره که به شما توضیح بدم که بر چه مصداقی سخنگو ی انجمن نمایش شدم هر کسی این روزها به سمت سالن اصلی بیاید حتما متوجه میشود که مسیر راه باز است و برای عبور افراد مسیر مشخصی وجود دارد و راه کامل بسته نشده عکاس عزیزتان که این خبر رو داده بگید خوب دقت کنه ؟ بنده خودم امروز از همین مسیر عبور کردم .


  پاسخ دادن

 • anahita

  تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  چند مطلب در این ماجرا قابل تعمق است :
  ۱- زدن داربست الان چند سالیه که داره انجام می شه اما هر سال میاد جلوتر که احتمالا دلایلی داره از جمله نفوذ شهرداری که میخواد از طریق غیر افلاطونی !! کم کم مجموعه تاتر شهر رو تسخیر کنه ( موضوعی که سالها به دنبالشه و این دوستانیکه از این طرح حمایت میکنن و به مشهد تاتر حمله میکنند و بشدت وابسته به ناندانی شهرداری هستن هم مشخصه ( عجیبه دوستان دیگر هنوز وارد معرکه نشدن )
  ۲- برخی از دوستان به ظاهر معتقد تاتر بهتر است به جای اینکه وقتشان را صرف پرونده سازی و عکس گرفتن از بچه های تاتر و ضبط پیامهای گوشی های همراه و ارسال گذارشات درست و نادرست از مهمانیها و کافه رفتن های هنرمندان رشته های مختلف و…. به جهت پرونده سازی برای هنرمندان مظلوم این شهر ، بویژه هنرمندان تاتر کمی هم به همان دنیایی که ازش دم میزدند فکر میکردند … بچه های تاتر مگه چی دارند که شما همین نداشته هایشان رو هم میخوائین با پرونده سازی بگیرین حالا هم که نوبت سایت مشهد تاتر شده احتمالا … !!
  ۳- انجمن نمایش بهتره خودش رو از این ماجراهای زشت که گریبانگیر تاترمشهد شده دور کرده و سریعا نقطه نظرات شفاف و عاری از مصلحت اندیشی اش رو اعلام کنه تا اعلام برائت بشه .
  ۴- بعنوان یک زن از اینهمه مشکلات که همه اش توسط مردان ( چه اینطرفی و چه آنطرفی )بوجود میآید نمیدانم باید شاد
  باشم یا ناشادحداقل خداروشکر که ما از تمامی اشان دوریم ، درسته خانم فارغ ؟؟؟؟


  پاسخ دادن

 • مهدی حسینی نسب

  تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  فقط کسانی دفاع میکنن که منافع شخصیشان در خطر است وبادی به هرجهت هستند. قران و ماه رمضان رسالتی دارد و هنر و تاتر هم رسالتی … حال چه شده که چنین راه را بر ما میبندند مگر ما روی صحنه چیزی جزدرد مردم میگوییم که دوستان را چنان خشمگین کرده که به بهانه قران راه بر هنرمندان میبندند. بدانید و بدانند تا ابد بر این کرسی ها نخواهید بود و این قدرت را نخواهید داشت .


  پاسخ دادن

 • مهدی وحیدی

  تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  متاسفم که عده ای که فقط منافع شخصیشون واسشون مهمه شدن سرپرستای تاتر شهر. انقد بادی به هر جهت نباشید بستن راه اصلی هنرمندان و تماشاگران اصیل ترین هنر دنیا ایا درسته . ایا رد کردن کارها و نمایش ها به بهانه های مختلف درسته . ایا تاتر جز درد مردم روی صحنه چیز دیگه ای گفته لطفا چشمانتان را باز کنید .


  پاسخ دادن

 • غبار

  تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  پیشنهاد می کنم همه ی هنرمندان عزیز در مراسم ختم تئاتر مشهد که شب های ماه مبارک رمضان مقابل درب اصلی تئاتر شهر برگزار می شه شرکت کنند!!!


  پاسخ دادن

 • مجتبی

  تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  جناب یونس

  گفتن حقیقت و انعکاس اون اسمش تخریب نیست. باید همه بدونن چی داره می گذره و سایت مشهد تئاتر مثل همیشه به موقع کارشو انجام داد. ادبیات مدیر روابط عمومی یک انحجمن رو ببینید که چقدر خشنه. این خیلی برای تئاتر بده.خیلی


  پاسخ دادن

  • یونس

   تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

   مجتبی عزیز
   شما هم اگر روزی مرتبه ای در انجمن یا هرجای دیگه ای داشتین و امثال دوست خوبمون آقای عظیمی میومدن میگفتن که تو برچه مبنایی سر این پستی،قطعا ادبیاتت باحالت عادی تفاوت پیدا میکرد..
   محمد جهانپارو هرکسی دراین شهر میشناسه وهمه هم میدونن که حتی لیاقتش بالاتر ازین حرفاس..
   از نظر من همینکه ایشون اومد وزیر این پست نظری گذاشت خودش جای بسیارامیده که لااقل دغدغه ای درعمق وجودشون واسه پاسخگوبودن هست..
   گفتن حقیقت وانعکاس اون هم بنده نگفتم تخریبه..اما پیگیری مسائلی این چنینی به نظر من اصلا در شان تئاتر ومجموعه تئاتریهای این شهر نیست..
   بهتره برخی دوستان ابتدای امرخودشان را اصلاح کنند..


   پاسخ دادن

   • مبیناanahita

    تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۳۹۴

    یونس محترم
    برادر عزیزمون آقای جهانپا کلا آدم خشن و بی ملاحضه ایی هستن چند وقت قبل شاهد بودم .
    ایشون خیلی اهل گفتگو نیستن و لازم بشه از ابزارهای دیگر فرهنگی ورزشی هم استفاده میکنن


    پاسخ دادن

   • مهدی وحیدی

    تاریخ : ۲۶ - خرداد - ۱۳۹۴

    اقایونی که خودشون مجوز برای اجرای یه نمایش میدن نمایشی که از چند فیلتر ایشون رد شده و بعد به اجرا رفته و تازه یادشون میاد که امریکایی بوده و بعدشم تمام تاتر رو پای همون اشتباه خودشون میسوزونن و راهشم سد میکنن و مس جشنواره ها که جایزه ها نصیب خود و دوستانشون میشه . اینجا هم فقط کارهای اقایون قبول میشه و همه رد میشن. وانگار فقط ایشون بازیگرن و بقیه هیچ . دوستان اگه اشتباهی کردید مردونه قبول کنید . کات کنید و درستش رد اجرا کنید با ارزوی موقفیت


    پاسخ دادن

 • محسن1

  تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  جناب جهان پا پرچمت پایدار
  شجاعت ستودنی


  پاسخ دادن

 • معتمدی

  تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  به نظر می آد بعضیها گمان میکنند گرفتن پستهای مختلف اونم از راه چاپلوسی و پاچه خواری تنها راه بقایشان در این هنر مقدس است …بزرگوارانی که فکر میکنید با سد سازی و ایجاد انواع و اقسام بهانه جهت تعطیلی تاتر چند روزی بیشتر می مانید …والله اگر تاتر نباشه، این شهر احتیاج به انجمن نداره و … و مثال ” آفتابه لگت هفت دست …” اینجاست که معنا پیدا میکنه.باشد که روزی واقعیت بیش از پیش آشکار شود…


  پاسخ دادن

 • مهدی وحیدی

  تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  دوستان دقت کنید که امروز راه باز شد و تا یک شنبه ۲۴ خرداد بسته بود خوبه که دوستان به اشتباهشون پی بردند


  پاسخ دادن

 • محمد جهانپا

  تاریخ : ۲۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  چند اسم مستعار بدون هیچ فامیلی یا مشخصاتی این نشان میده که چقدر جرات حرف زدن دارید و معلوم میشه که آبشخور این حرفهای بی اساس چیه فقط این رو بدونید که هستن بزرگتر از شما و متعهدتر از شما که جوانی خودشان رو برای اعتلای تئاتر این شهر گذاشتن لزومی نداره شما گریبان بدرانید . بازهم میگم مشهد تئاتر نباید از مسیر اصلی خودش خارج بشه نقد منصفانه و راهگشا آقایان
  —————
  امیدواریم روابط عمومی انجمن هم از مسیر خودش خارج نشده باشد… امیدواریم تحمل نقد با این خصوصیاتی که گفتید را داشته باشید…
  برادر خوب اگر انتقاد نمی شد که راه به تئاتر شهر باز نمی شد… پس حتما راهگشا بوده….


  پاسخ دادن

 • نمی خوام اسمم رو بگم

  تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۳۹۴

  آقای جهانپا شما بهتره بگی تبریز تئاتر…چیکار داری با مشهد و مشهدیا؟ مطمئنن اگه خون خراسانی تو رگات بود اینجوری حرف نمی زدی


  پاسخ دادن

  • یونس

   تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۳۹۴

   دوست عزیز فکر میکنید که اینکه نمیخوای اسمتو بگی خیلی شجاعت محسوب میشه؟
   بابا تورو بقرآن ول کنید..دست بردارین ازین حواشی بچگانه..
   اگر هرکس دیگه ای خارج از تئاتر مشهد بیاد وکامنتای مسخره بعضی از دوستان رو ببینه واقعا تاسف خواهد خورد به حال تئاتر شهری که دومین قطب تئاتر کشور محسوب میشه…


   پاسخ دادن

 • غبار

  تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۳۹۴

  خدارو شکر که این اقدام مشهد تآتر و البته اعتراض تعدادی از هنر دوستان، علیرغم توجیهات کاسه های از آش داغ تر، نتیجه داد و مسئولین متوجه نتایج این اقدام نابخردانه شدند و راه رو باز کردند…
  واقعاً اگه تآتر شهر هم اونجا نبود، بستن راه با هیچ توجیهی قابل قبول نبود…
  اما این اتفاق باعث شد که ما با شخصیت برخی دوستان بهتر آشنا بشیم…چه اونایی که صداشون دراومد و چه اونایی که سکوت کردن و شاید با خوندن این نظرها لبخند زدن…
  عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد…


  پاسخ دادن

 • یونس بیگی

  تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۳۹۴

  از روزی که استاد صباغ بزرگوار شد رئیس انجمن نمایشی خیلی ازون هایی که میخواستن جای ایشون باشن در این مرتبه..وهمچنین خیلی ازدوستانی که بعد اعطای پست هیچ پست ومقامی بهشون داده نشد..شروع کردن به خراب کردن استاد صباغ وهمچنین دیگر اعضای انجمن..
  کاش برخی دوستان متوجه بشوند وبفهمندوبفهمند وبفهمند وبفهمند…
  و کاش بفهمند………………………..ک


  پاسخ دادن

 • سحر رضوانی

  تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۳۹۴

  آقای جهانپای عزیز خودتون رو برای کی دارید به آب و آتیش می زنید… برای عده ای جوان تازه ز راه رسیده که حتی از گفتن نام خود هم هراس دارند؟ همه مون می دونیم که اگه تئاتر خوب روی صحنه بره، اگه تماشاچی تئاتر بخواد تئاتر ببینه هزار و یک راه رو می تونه پیدا کنه برای اینکه روی صندلی های خالی تئاتر شهر بشینه… مشکل تئاتر مشهد فقط یه داربسته؟! روزهایی که تماشاچی می اومد سالن هاشمی نژاد هیچکدوم ازین دوستان نبودن که ببین تماشاچی به عشق تئاتر چه مسافتی رو طی می کرد حالا هم اگه بخواد می تونه قانون چمن! رو زیر پا بذاره و یا اگه خیلی سهراب دوست باشه یه دوره کوچیک بزنه و از روی پل کناری بگذره… دوستان به مسائل مهم تر تئاتر فکر کنیم… به راحتی حرمت ها رو زیر پا نگذاریم… دنبال کوچیک ترین فرصت نباشیم تا دست به تخریب هم بزنیم…


  پاسخ دادن

  • هاشم قادری

   تاریخ : ۲۶ - خرداد - ۱۳۹۴

   سلام خانم رضوانی. خانم رضوانی یک طوری در مورد سالن هاشمی نژاد حرف می زنید که هر کی ندونه فکر می کنه نزدیک به دو دهه تو تئاتر مشهد فعالیت دارید! نخیر خانم رضوانی! زمانی که تئاتر تو سالن هاشمی نژاد اجرا می شد مخاطب زیادی نداشت , همون تعداد مخاطبی هم که میومدن تئاتر می دیدن یا خود از خانواده ی تئاتر بودن , یا مهمان و یا فک و فامیل اجرا کننده ی اون تئاتر! که قطعا رایگان بودن نمایش ها تاثیر مهمی بر حضور همون تعداد حداقل رو داشت…… و به طور مثال اگر نمایش شاخص و معروفی مثل اپرای رستم و سهراب به کارگردانی بهروز غریب پور که در سالن هاشمی نژاد با استقبال فراوان روی صحنه رفت ( البته فکر نمی کنم به سن تئاتری شما قد بده) فاقد بلیط فروشی بود. حالا اگر اواخر عمر سالن هاشمی نژاد مصادف شده با شروع فعالیت سرکار خانم و این قضیه باعث و بانی شده تا کسب تجربه ی بازی در یک نمایش بر روی سن هاشمی نژاد را برای اولین بار ( به طور حرفه ای ) داشته باشید , دلیل بر این نمی شه که دچار توهم شوید و طوری وانمود کنید تا دوستان تازه واردتر و جوان تر ( یا به قول خودتان تازه ز راه رسیده ) احساس کنند شما چه تجربه ی طویل و تاثیر ژرفی در رقم زدن تاریخ تئاتر مشهد داشته اید!!! کاملن از سوابق شما مشخص است پنج یا دست پر شش سال سابقه ی فعالیت دارید که دو سوم آن هم صرف شناساندن خودتان به اهالی تئاتر مشهد بوده است. پیشنهاد می کنم اگر خودتان به مسائل مهم تر تئاتر فکر می کنید به راحتی حرمت رسانه ها و خبر گزاری هایی که با دلسوزی برای ئاتر این شهر با حفظ تمام حرمت های دینی و ارزشی زحمت می کشند را زیر پا نگزارید و دنبال کوچیک ترین فرصت نباشید تا دست به تخریب دیگران بزنید … موفق باشید


   پاسخ دادن

  • مبیناanahita

   تاریخ : ۲۶ - خرداد - ۱۳۹۴

   سحر عزیز ضمن یادآوری این مطلب که من و شما هنوز جزئی از تازه واردان هستیم و یادآوری اینکه روابط دوستانه آفت این تاتر هستن و نباید ما، مخصوصا نباید من و شما (بعنوان بانوان محدود تاتر)برای این آفت خوراک باشیم عرض میکنم ( مشهد تاتر) اقدام شایسته ، سریع و به موقعی انجام داد که باید میداد که اگر بقیه متولیان هم موقع (نمایشگاه لودلو) انجام میدادن تاترهای دیگه رو به بهانه (طوفان و باران و …..) تعطیل نمیکردن… همین روابط عمومی انجمن اون موقع چکار کرد ؟ بهتره فقط به صرف روابط دوستانه الکی از کسی حمایت نکرده و دیگری رو نفی نکنیم .. میبخشید سحرعزیز من شما رو همیشه هنرمندی با اخلاق و مهربان و با ادب میشناسم


   پاسخ دادن

  • آرش

   تاریخ : ۳۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   سرکار خانم رضوانی گرامی … همه چیز کاملن آشکار و مبرهن است , هر کس از همان چیزی دفاع می کند که برایش حائز اهمیت است , برایش زحمت کشیده , دل سوزانده و در آن مفید و مهم و تاثیر گذار واقع شده است. اگر شما هم تئاتر را مهم و تماشاچی را محترم و لازم می دانستید این طور راحت از قانون چمن و غیره دم نمی زدید. کسی که در مشهد نیست و یا فقط در شلوغی جشنواره کار به روی صحنه برده و در اجرای عمومی ای هم که تجربه کرده با تعداد کم و معمولی تماشاچی همراه بوده , معلوم است برایش فرقی نمی کند که مردم از کجا به سالن تئاتر می روند.!!( از قدیم گفتند دیگی که برای من نمی جوشد …. ) اگر نمی توانید سنگی بردارید , سنگی هم نیاندازید خانم!! من حضور شما را در تئاتر مشهد کتمان نمی کنم. بله شما حضور دارید , مانند تک تک کسانی که حضور دارند. حال مهم است که این حضور به چه درد تئاتر مشهدمان می خورد؟ بعضی هستند که فقط می آیند و می روند , بعضی گهگاهی کاری انجام می دهند , بعضی همیشه هستند , بعضی به جز برگزاری جلسات مهم در جلوی در بلوار معلم هیچ کار نمی کنند , بعضی ادعا می کنند , بعضی توهین می کنند , بعضی کپی می کنند , و خدا را شکر بعضی هم دل می سوزانند و به آب و آتش می زنند و آبرو می خرند برای تئاتر ( نه برای خود). این که شما جزء کدام دسته هستید را من تشخیص نمی دهم. اما قدری فکر کنید و ببینید که مگر شما از کجا آمده اید که این جوانان تازه ز راه رسیده نیامده اند؟ مگر جز این است که آینده ی تئاتر این شهر همین جوانان تازه ز راه رسیده اند؟ قدری با جوانان تازه ز راه رسیده مهربان تر باشید بانوی پیشکسوت!! ( چرا که این جوانان تازه ز راه رسیده ادب و هنر را از پیشکسوتان درس خوانده و دوره دیده ای چون شما می آموزند) در این شرایط که خانم جوانی چون شما به جوان تر ها توهین می کند و این چنین که گویی از بالا به پایین پایش چشم می اندازد با دیگران سخن می گوید , وجود کسانی چون خانم غفوریان که در کنار تازه ز راه رسیده ها می نشیند و همیشه گرم و صمیمی و با همان لبخند مهربان آن ها را از خودش می داند و به جای سرکوب کردن کمک می رساند( در حالی که خود در همین چند سال بسیار مفید و موثر بوده اند و جزء معدود بانوان و حتی اشخاصی هستند که تماشاچی را با کار خوب به سالن می آورند) ستودنیست. و همین طور آقای ضیاء چمنی که از خوبان است و اقایان رئوف دشتی , عبدالله برجسته , فرشید تمری , امیر نجفی و و و و….
   در پایان از نظر منِ کمترین , مهم ترین اصل برای یک هنرمند این است که خودش باشد و خودش بماند.


   پاسخ دادن

 • تئاتر مشهد

  تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۳۹۴

  تشکر از مشهد تئاتر به دلیل تاثیر گذاریش.


  پاسخ دادن

 • تئاتر مشهد

  تاریخ : ۲۶ - خرداد - ۱۳۹۴

  خانم رضوانی، خانم رضوانی آخرین کاری که مشهد اجرا کردید در جشنواره «دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد!» بود اونم به اسم تهران.

  تماشاچی از هر راهی بخواد میتونه بیاد اگر نمایش خوب باشه اما به نظر شما تئاتر شهر مشهد باید مسیرش این باشه!؟ اگر رسانه نبود معلوم نبود چه بر سر این راه می یومد.


  پاسخ دادن

 • محمد مهدی کیانی

  تاریخ : ۲۶ - خرداد - ۱۳۹۴

  خانم رضوانی عزیز؟!!!!!!

  تازه از راه رسیده؟!!!! شما کی از راه رسیدید که ما بی خبریم. متاسفانه شما و امثال شما باعث شکل گرفتن این نوع صحبت بین تئاتریها شدید و با حمایتهای نابجا از همدیگه قضایا رو به اینجا رسوندید. ضمنا به رسانه مشهد تئاتر احترام بذارید که بسیار زحمت کشیده و موثر است.


  پاسخ دادن

 • محسن1

  تاریخ : ۲۶ - خرداد - ۱۳۹۴

  خجالت بکشید
  لحن کامنت ها با ادعای هنرمندی دوستان تعارض آشکار داره
  بس کنید این همه …


  پاسخ دادن

 • سیندرلا

  تاریخ : ۲۶ - خرداد - ۱۳۹۴

  بسه دیگه بیاین با هم همدل باشیم دیگه.بیاین با هم دوست باشیم دیگه.بیاین زیراب نزنیم دیگه.بیاین پشت سر هم حرف نزنیم دیگه.


  پاسخ دادن

 • قربانی

  تاریخ : ۲۶ - خرداد - ۱۳۹۴

  اظهارات بعضیها آدم و یاد اون جوک معروف “ما سه تا رو کجا میبرید” می اندازه!
  سابقه!!! هاشمی نژاد!!! شیب !!!
  اول بزرگوار خودتو به عنوان یک تاتری معرفی کن …بعد ادعای کسوت و خاطرات خوش ایام ماضی………………..!!!
  راستی یادش به خیر …سالن هاشمی نژآد!!!


  پاسخ دادن

 • محمد جهانپا

  تاریخ : ۲۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  سحر رضوانی عزیز ما تئاتر کار میکنیم پس هستیم ، پانزده ساله در تئاتر این شهر نفس کشیده ام و مطمئن باش این ادبیات سخیف و آلوده به بغض و کینه باعث رنجش نیست که دلگرم کننده است بگذار همچنان خاری در چشم باشیم
  موفق باشی بانوی تحصیل کرده ی تئاتر مشهد ، بانوی که تئاتر مشهد بازی های زیبای تو و همچینین اثار تو را همیشه در خاطر خواهد داشت


  پاسخ دادن

 • غبار

  تاریخ : ۲۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  هندی شد…


  پاسخ دادن

 • سجاد حسین پور

  تاریخ : ۲۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  روال حرف پراکنی و کتمان حقیقت ِ هنرمندای رانتی تئاتر مشهد با گفتن عباراتی مثل “عده ای جوان تازه ز راه رسیده…” یا “هستن بزرگتر از شما و متعهدتر از شما…” معمولا همین طور بوده و بعید به نظر میرسه بخواد تغییر کنه . خانم رضوانی یه جوری لیبل جوان از راه رسیده رو استفاده می کنید که معلومه سراسر وجودتون مملو از خشم و کینه است . انگار که جوونای تئاتر مشهد میخوان خدای نکرده زبانم لال جای شما رو بگیرن که تا این حد احساس خطر میکنید هر که نداند انگار ما جوانها بودیم که همین چندی پیش از روی فیلم و سریال خارجی کپی کردیم و نمایشنامه نوشتیم و به خورد مخاطب دادیم و با موج استقبال شدید مردم از نمایشمان غرق شدیم !!! بهتره حالا که دم از خاک صحنه خوردن و متولی تئاتر تو شهر بودن و هزار تا ادعای پوچ و توخالی می زنید ، احترام گذاشتن رو از خودتون شروع کنید بعد انتظار احترام از سوی بقیه داشته باشید . از آقای جهانپا هم که جان بر کف و دوان دوان با شمشیری از خشم آخته در صحنه حضور پیدا کردند و تمام قد به دفاع از انجمن وزین نمایش مشهد تمام حقایق پنهان مانیفست تعطیلی تاتر شهر را که وای وای خدا می داند این سایت مشهد تئاتر با چه مقاصدی رسانه ای کرده ، برملا کردند و در پایان با کلیشه ای نخنما شده و چهره ای مظلوم از قرض دادن نان به همکار خود دریغ نکردند تشکر میکنم و امیدوارم ما جوان های تئاتر مشهد که حالا با ادبیات سخیف و آلوده به بغض و کینه مان باعث رنجش ایشان شده ایم زودتر حضور در “سایه-حاشیه” خود را کم رنگ و کم رنگ تر کنیم تا ان شاالله به امید خدا تئاتر مشهد از وجود جوانان بری شود .


  پاسخ دادن

 • غبار

  تاریخ : ۳۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  متشکرم آقای حسین پور.
  حرف دل خیلی ها رو زدین.
  آقای محمد جهانپا…خانم سحر رضوانی…و امثالهم.
  همینی که آقای حسین پور گفتن…
  همین…خودشه.
  لطفاً چند بار بخونیدش…
  به خاطر خودتون می گم… والا…
  چندبار بخونین تا شاید در رفتار و گفتارتون که فعلاً برازنده ی صفت سخیف و آلوده به بغض و کینه ست، تجدیدنظر کنین.


  پاسخ دادن

 • آرش

  تاریخ : ۳۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  آرش
  ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ در ۹:۵۸ ق.ظ

  سرکار خانم رضوانی گرامی … همه چیز کاملن آشکار و مبرهن است , هر کس از همان چیزی دفاع می کند که برایش حائز اهمیت است , برایش زحمت کشیده , دل سوزانده و در آن مفید و مهم و تاثیر گذار واقع شده است. اگر شما هم تئاتر را مهم و تماشاچی را محترم و لازم می دانستید این طور راحت از قانون چمن و غیره دم نمی زدید. کسی که در مشهد نیست و یا فقط در شلوغی جشنواره کار به روی صحنه برده و در اجرای عمومی ای هم که تجربه کرده با تعداد کم و معمولی تماشاچی همراه بوده , معلوم است برایش فرقی نمی کند که مردم از کجا به سالن تئاتر می روند.!!( از قدیم گفتند دیگی که برای من نمی جوشد …. ) اگر نمی توانید سنگی بردارید , سنگی هم نیاندازید خانم!! من حضور شما را در تئاتر مشهد کتمان نمی کنم. بله شما حضور دارید , مانند تک تک کسانی که حضور دارند. حال مهم است که این حضور به چه درد تئاتر مشهدمان می خورد؟ بعضی هستند که فقط می آیند و می روند , بعضی گهگاهی کاری انجام می دهند , بعضی همیشه هستند , بعضی به جز برگزاری جلسات مهم در جلوی در بلوار معلم هیچ کار نمی کنند , بعضی ادعا می کنند , بعضی توهین می کنند , بعضی کپی می کنند , و خدا را شکر بعضی هم دل می سوزانند و به آب و آتش می زنند و آبرو می خرند برای تئاتر ( نه برای خود). این که شما جزء کدام دسته هستید را من تشخیص نمی دهم. اما قدری فکر کنید و ببینید که مگر شما از کجا آمده اید که این جوانان تازه ز راه رسیده نیامده اند؟ مگر جز این است که آینده ی تئاتر این شهر همین جوانان تازه ز راه رسیده اند؟ قدری با جوانان تازه ز راه رسیده مهربان تر باشید بانوی پیشکسوت!! ( چرا که این جوانان تازه ز راه رسیده ادب و هنر را از پیشکسوتان درس خوانده و دوره دیده ای چون شما می آموزند) در این شرایط که خانم جوانی چون شما به جوان تر ها توهین می کند و این چنین که گویی از بالا به پایین پایش چشم می اندازد با دیگران سخن می گوید , وجود کسانی چون خانم غفوریان که در کنار تازه ز راه رسیده ها می نشیند و همیشه گرم و صمیمی و با همان لبخند مهربان آن ها را از خودش می داند و به جای سرکوب کردن کمک می رساند( در حالی که خود در همین چند سال بسیار مفید و موثر بوده اند و جزء معدود بانوان و حتی اشخاصی هستند که تماشاچی را با کار خوب به سالن می آورند) ستودنیست. و همین طور آقای ضیاء چمنی که از خوبان است و اقایان رئوف دشتی , عبدالله برجسته , فرشید تمری , امیر نجفی و و و و….
  در پایان از نظر منِ کمترین , مهم ترین اصل برای یک هنرمند این است که خودش باشد و خودش بماند.


  پاسخ دادن

 • مهدی حسینی نسب

  تاریخ : ۳۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  من چندین ساله تمام اجراهارودیدم اماچنین نامی ازشمانشنیدم خانم رضوانی نام خودتان را با زره بین و تعداد کارهایتان را ضربدر چند کردید که خودتون انقدر بزرگ میبینید و بقیه کوچک… فک کنم با این خم و راست شدن های پیاپی هم جلوی اقای جهانپا شاید نهایتا یه جایزه جشنواره یاتقدیرنصیتون بشه و خلاص پس امتداد حضورتون رو فدای یه چنین چیزی نکنید … به ارتقای تاتر فکرکنید


  پاسخ دادن

 • مهدی حسینی نسب

  تاریخ : ۳۱ - خرداد - ۱۳۹۴

  یه اشتباهی شد راه بسته شد و دوستان متوجه اشتباهشون شدن و مشکل حل شد . حالا دس به دست هم بدیم و قدیمی و جدید بزرگ و کوچک از این بحران رد شیم خواهش میکنم من بعنوان یه تازه کارازتون خواهش میکنم اتحاد کنید بزرگواران پیشکسوت


  پاسخ دادن

 • جوان تازه ز راه رسیده

  تاریخ : ۳۱ - خرداد - ۱۳۹۴

  سرکار خانوم رضوانی؟پیشاپیش ببخشید که من به عنوان یک جوان یا اصلن یک نوباوه ی دیپلمه ی سواد ندار تازه ز راه رسیده جسارت می کنم و جواب بزرگ تر ها را می دهم. فقط می خواستم نکته ای را متذکر بشم و اون اینه که خدا رو شکر الان انقدر اینترنت و فضای مجازی پُر نقش هست توی زندگی ها ( اعم از پیشکسوتان و کم کسوتان و تازه رسیده ها ) که کارنامه ی کاری همه به راحتی قابل رویت است.با این حال من خیلی گشتم خانم رضوانی تا سابقه ی کاری شما رو در اجرای عمومی از اینترنت در بیارم. و در نهایت باز هم مجبور شدم به اطلاعات شخصی خودم و دیگران رجوع کنم , چون سابقه ی پر رنگی در اجرای عمومی از شما حتی در اینترنت هم به سختی یافت می شود. از رقص روی پشت کژدم ها که تنها سابقه ی شما در مقام کارگردان است که به اجرای عمومی رفته و آن چنان هم درخشان و پر مخاطب نبوده و حتی در جشنواره ی استانی هم به مراحل بعدی راه نیافته که بگذریم , شما در مقام بازیگر هم آخرین بار در سال ۹۱ بر روی صحنه ( در اجرای عمومی ) آن هم با نمایش کُنار اثری از جنـــــــاب جهان پا حضور داشته اید!!! و کلن پیش آز آن هم دو , سه تا کار بیشتر اجرا نکرده اید. خانم رضوانی سال ۹۱!!!! سال نود و یک!!! سه سال پیش!!!
  آن هم در دوره ای که اجرا های عمومی با بلیط فروشی اندک و مهمان بازی و نهایتا یک هفته اجرا تداوم داشت!!!
  شما که فقط در جشنواره ها که تماشاچی هایش همیشه و برای همه پر و پیمان است نمایش اجرا کردید معلوم است که انقدر راحت به رفت و آمد تماشاچی در فصل خوب اجرای نمایش بی اهمیت باشید.
  ای کاش حداقل به جای شما اعضای قدیمی و با تجربه ی گروه نیمکت مانند آقای امان پور که سال هاست در تئاتر حضور داشتند و یا حتی خانم رمضانیان که نویسنده و کارگردان خانم با تجربه تری از شما هستند و خیلی از جوانان قدیمی تر این طور صحبت کنند که لا اقل دل ما تازه ز راه رسیده ها انقدر نسوزد.
  یا حق…


  پاسخ دادن

 • نوید

  تاریخ : ۱ - تیر - ۱۳۹۴

  خانم رضوانی اگه شما نمایش آماده ای دارید چرا در ماه مبارک رمضان در تئاتر شهر نمی رید اجرا؟ می دونید که خیلی بد می شه اگر کاری آماده داشته باشید و بعد از ماه مبارک رمضان برید اجرا ! نترسید تماشاگر پا بر روی قانون چمن خواهد گذاشت.


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

تبلیغات