برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ - ۱۸:۳۱

در نشست خبری «با مسئولیت محدود» مطرح شد

در فکر سودآوری نبودیم

شکیبا افخمی‌راد- روز گذشته نشست خبری نمایش «با مسئولیت محدود» با حضور کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران این نمایش در موسسه فرهنگی شهرآرا برگزار شد. این نمایش به‌کارگردانی محمد خوش‌خلق، یک تراژدی اجتماعی است که معضلات اجتماعی و اقتصادی و تضاد طبقاتی را درقالب زندگی سه انسان مطرح می‌کند.   محمد خوش‌خلق، کارگردان این نمایش، در […]

در فکر سودآوری نبودیم

شکیبا افخمی‌راد- روز گذشته نشست خبری نمایش «با مسئولیت محدود» با حضور کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران این نمایش در موسسه فرهنگی شهرآرا برگزار شد.

این نمایش به‌کارگردانی محمد خوش‌خلق، یک تراژدی اجتماعی است که معضلات اجتماعی و اقتصادی و تضاد طبقاتی را درقالب زندگی سه انسان مطرح می‌کند.  

محمد خوش‌خلق، کارگردان این نمایش، در ابتدا درباره مراحل تولید و پیش‌تولید «با مسئولیت محدود» بیان کرد: این کار جزو کارهای فشرده من بود. پیش‌تولیدی طولانی از لحاظ نوشتار و انتخاب عوامل داشت و با حدود ۵۰روز تمرین، تولید فشرده‌ای را پشت‌سر گذاشتیم.

در ادامه بهروز ارمغان، یکی از بازیگران این کار، دلایل حضورش در نمایش با مسئولیت محدود را این‌گونه مطرح کرد: من در انتخاب نقش وسواس زیادی دارم. برای من مهم است که یک کار می‌خواهد چه حرفی را انتقال دهد. همچنین برای من مهم است که نویسنده به متنی که نوشته است، اعتقاد داشته باشد؛ چون در غیر این‌صورت کار، شعاری می‌شود. این دو فاکتور درکنار یک گروه خوب و تغییری که نمایش در من ایجاد می‌کرد، باعث شد که من بازی در این نمایش را بپذیرم.

*استفاده از شخصیت‌های نه مثبت و نه منفی

 مسعود میرنیکزاد، دیگر بازیگر این نمایش، نیز با اشاره به شکل گرفتن داستان نمایش در یک بستر عاشقانه با زیرلایه‌های اجتماعی تصریح کرد: ما در این نمایش، آدم منفی و مثبت صرف نداریم. کاراکترها همین آدم‌هایی هستند که در جامعه می‌بینیم و به‌نظر من، این یکی از امتیازهای کار است.

سارا کشمیری، تنها بازیگر خانم نمایش با مسئولیت محدود، نیز درباره خود توضیح داد: نقش من در نمایشنامه، دیالوگ زیادی ندارد و روی صحنه زیاد حاضر نمی‌شود اما در روند داستان بسیار تاثیرگذار است و دعوای اصلی نیز بر سر این شخصیت است.

همچنین امید درخشانی، تهیه‌کننده کار، با تاکید بر اینکه به فکر سودآوری نبوده است، بیان کرد: اولین موضوعی که باعث شد من در این وضعیت اقتصادی وارد این کار شوم، اعتقادی بود که به آقای خوش‌خلق داشتم و خواستم کاری انجام شود که به معنای واقعی تئاتر باشد.

در پایان، بهروز ارمغان یادآوری کرد: متاسفانه این روزها سرمایه، قدرت و نفوذ، حرف اول را در تئاتر می‌زند و افراد کمی مثل آقای درخشانی هستند که چشمداشتی به برگشت پولشان نداشته باشند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : برگزیده , تازه ترین ها , خبر
ارسال دیدگاه