برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۱۷:۵۶

دریافت بیش از ۷۰ اثر به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی مشهد

مشهدتئاتر– دبیر سیزدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی گفت: تاکنون بیش از ۷۰ اثر به دبیرخانه رسیده و در حال حاضر ۶۶ اثر ارزیابی شده است. کریم جشنی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با موضوع سیزدهمین جشنواره نمایش نامه خوانی مشهد که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد برگزار شد، گفت: تاکنون حدود  ۷۰ اثر به دبیرخانه […]

دریافت بیش از ۷۰ اثر به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی مشهد

مشهدتئاتر– دبیر سیزدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی گفت: تاکنون بیش از ۷۰ اثر به دبیرخانه رسیده و در حال حاضر ۶۶ اثر ارزیابی شده است.

کریم جشنی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با موضوع سیزدهمین جشنواره نمایش نامه خوانی مشهد که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد برگزار شد، گفت: تاکنون حدود  ۷۰ اثر به دبیرخانه رسیده، تا ۲۴ ساعت آینده نیز پیش‌بینی می‌شود  تعداد آثار به دو برابر این تعداد برسد.

وی افزود: از میان آثاری که تاکنون به دست ما رسیده، ۶۶ اثر ارزیابی شده و حدود ۳۰ اثر وارد رقابت اصلی می‌شوند، ۱۰ نمایشنامه برتر نیز از جمع امتیاز ۱۰۰، موفق به کسب امتیازات برتر شده‌اند که سه اثر اول، خاموشی دریا اثر محمدرضا علوی با امتیاز ۹۰٫۱۶، هذیان دو نفره از سارا کشمیری با امتیاز ۸۵٫۸۳، دردسرهای مرد مرده از مصطفی داوطلب با ۸۴٫۶۶ امتیاز، هستند.

دبیر سیزدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی ادامه داد: هفت اثر بعدی به ترتیب با عناوین، روزی نه مثل هر روز اثر رضا عربشاهی با ۸۳٫۵ امتیاز، حساب پرداخت نمیشه از مبین عطاری با ۸۲٫۹۱ امتیاز، سوپر بوقلمون از آرمین حسن‌زاده با ۸۱٫۵ امتیاز، سرو از مصطفی جلالی با ۸۰٫۵ امتیاز، آنسوی رنگی زه اثر سارا رستمی با ۸۰ امتیاز، پابرهنه در پارک از منصوره داوری‌نژاد با ۸۰ امتیاز و دختر یانکی اثر پیام کاویان جمع با ۷۸٫۸۳ امتیاز، انتخاب شده‌اند.

جشنی در خصوص اولویت آثار با موضوع رضوی و شهر بهشت و مشهد ۲۰۱۷، افزود: به دلیل مناسبت فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ به این آثار اولویت داده می‌شود، البته موضوع آثار برای این جشنواره آزاد است و هنرمندان در هر حوزه‌ای می‌توانند شرکت کنند.

دبیر سیزدهمین دوره جشنواره نمایشنامه‌خوانی مشهد با اشاره به کانال‌ها و گروه‌های مختص این جشنواره، گفت: شرکت‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به این فضاها، از وضعیت نمرات خود آگاه شوند.

جشنی بیان کرد: محل برگزاری آن نیز در سالن بهار مجتمع امام رضا و در سالن اصلی مجموعه در تاریخ ۳۰ تیر تا ۲ مرداد ماه آن است، علاوه بر این، طراحی پوستر، بولتن و کتاب جشنواره نیز به دست هنرمند سروش حیدری انجام شده است.

وی از تمهیدات جدید این جشنواره یاد کرد و گفت: برخی از آثار که امتیاز پایین کسب کردند، استعدادهای درخشانی در خود داشتند که بر آن شدیم تا در یک کارگروه جانبی از حضور این افراد استفاده کنیم، علاوه بر این گروه‌های منتخب در بخشی مجزا، خود به داوری آثار می‌پردازند و آثار برتر را انتخاب می‌کنند که دو جایزه نیز برای این بخش در نظر گرفته شده است.

دبیر سیزدهمین دوره جشنواره نمایشنامه‌خوانی مشهد با اشاره به برنامه تکریم از پیشکسوتان و اساتید هنر نمایشی، متذکر شد: در هر گروه، کارگردان و سرپرست می‌توانند استاد راهنمایی که نسبت به او احساس دین کرده‌اند، برای تقدیر و تکریم به جشنواره معرفی کنند.

جشنی اضافه کرد: قیمت بلیت عمومی در سیزدهمین جشنواره نمایشنامه‌خوانی مشهد ۵ هزار تومان است، علاوه بر این، هر نمایش دو اجرا دارد که یکی برای عموم و دیگری برای داوری است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تازه ترین ها , خبر
ارسال دیدگاه

تبلیغات