برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۸

بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به ایستگاه پایانی رسید

درخشش هنرمندان مشهدی در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان

مشهدتئاتر-  بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان با درخش هنرمندان تئاتر مشهد به ایستگاه پایانی رسید.    آیین اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان، فاضل عبادی مدیرکل فرهنگ و […]

درخشش هنرمندان مشهدی در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان

مشهدتئاتر-  بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان با درخش هنرمندان تئاتر مشهد به ایستگاه پایانی رسید.

 

 آیین اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان، فاضل عبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و مریم کاظمی دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا شهر همدان برگزار شد.

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی

پس از سخنان دبیر جشنواره  هیأت داوران مسابقه نمایشنامه‌نویسی بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان متشکل از محمد چرمشیر، سیدحسین فدایی حسین و گیتا داودی پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

دیپلم افتخار و جایزه نقدی این مسابقه مشترکاً تقدیم شد به:

– مریم منصوری برای نگارش نمایشنامه «اسب آبنوس» از تهران

– شادی غفوریان برای نگارش نمایشنامه «هفت دست و یک انگشت» از مشهد


– سینا شفیعی برای نگارش نمایشنامه «کوچه برزیلیا» از کرج

برگزیدگان مسابقه تئاتر خردسال

پس از سخنان استاندار همدان نوبت به اعلام برگزیدگان مسابقه تئاترخردسال رسید.آرا هیأت داوران مسابقه تئاترخردسال بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان متشکل از پرستو گلستانی، افسانه زمانی و حسین صفی پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

در بخش موسیقی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از جناب آقای «رضا عباسی» برای موسیقی نمایش «دستمال من زیر درخت آلبالو گم شده» از همدان تقدیر می کند.

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می شود به جناب آقای «امین پروین» برای موسیقی نمایش «هدیه ی کوچولو» از تهران

در بخش طراحی صحنه

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می شود به جناب آقایان «مجید بخششیان» و «سجاد انتظاری» برای طراحی صحنه نمایش «نجات مادر» از مشهد

—————————————————————————————————————————————————————————————–

در بخش بازیگری مرد

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می شود به جناب آقای «فرهاد اسماعیلی» برای بازی در نمایش «جاده اردک ها» از تهران

در بخش بازیگری زن

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می شود به سرکار خانم «مریم اکبری» برای بازی در نمایش «لاک پشت و خرگوش» از تهران

در بخش بازیگر خردسال

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از هنرمند خردسال «آراد ترابی» برای بازی در نمایش «دستمال من زیر درخت آلبالو گم شده» از همدان تقدیر می کند.

در بخش نمایشنامه نویسی

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی مشترکاً تقدیم می شود به سرکار خانم «سمیه منجم» برای نگارش نمایشنامه «کی از همه قویتره» از لاهیجان و جناب آقای «رامین کُهن» برای نگارش نمایشنامه «هدیه کوچولو» از تهران

در بخش کارگردانی

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می شود به جناب آقای «رامین کُهن» برای کارگردانی نمایش «هدیه کوچولو» از تهران

نمایش برگزیده  از دید مردمی

در بخش کودک «ماه پیشونی» آزاده انصاری از تهران

در بخش نوجوان «پسرها تنهایند» سید جواد رحیم زاده از مشهد

———————————————————————————————–

در بخش بین الملل «تک نوازی دو نفره»  کیو کمو  راماکیو از دانمارک

مسابقه تئاتر خیابانی

آرا هیأت داوران مسابقه تئاتر خیابانی بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان متشکل از منوچهر اکبرلو، سید فاتح بادپروا و فریبا چوپان نژاد پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

در بخش موسیقی

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می شود به آقایان «شیرزاد عشقی» و «جواد ذاکری» برای موسیقی نمایش «مبارک باشه» از میناب

در بخش طراحی فضا و لباس

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی مهدی حبیبی و امیرحسین شفیعی برای طراحی فضای نمایش «یک میهمانی ساده»

در بخش بازیگری مرد

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکاً به صبحان بامداد، میلاد حسین زاده، ابوالفضل زهرابی، سعید سرشار و رضا پورقصاب برای بازی در نمایش «بازی و کودک» از کیاشهر گیلان

برگزیده: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

در بخش بازیگری زن

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکاً  به سیده شقایق هاشمی و رزا کریمی برای بازی در نمایش «سیاره فتالاموس» از تهران

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نرگس خاک کار برای بازی در نمایش «یک میهمانی ساده» از شهر ری

در بخش طرح و ایده

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از احمد بیگلریان برای طرح و ایده نمایش «خواستن و توانستن» از همدان تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهداد بلیغ فر برای طرح و ایده نمایش «فتالاموس» از تهران

بخش کارگردانی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از  مریم مهدی پور پیربستی برای کارگردانی نمایش «بازی و کودک» تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهدی حبیبی برای کارگردانی نمایش «یک میهمانی ساده»

هیأت داوران نمایش‌های زیر را جهت بررسی نهایی برای حضور در سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به دبیرخانه این جشنواره معرفی کرد:

– نمایش «سیاره فتالاموس» به کارگردانی آقای «بهداد بلیغ فر» از تهران

– نمایش «یک میهمانی ساده» به کارگردانی آقای «مهدی حبیبی» از شهرری

مسابقه تئاتر ایران

هیأت داوران مسابقه تئاتر ایران بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان متشکل از بابک محمدی، حسین محب اهری، رضا فیاضی، احمد بیگلریان مریم سعادت پس از ارزیابی آثار حاضر، آراء خود را به شرح زیر اعلام کرد:

موسیقی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از  جعفر حدادپور برای موسیقی نمایش «پسرها تنهایند» تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به سیدمرتضی طباطبائی برای موسیقی نمایش «عقل صورتی»

طراحی صحنه و لباس

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکاً از  سینا ییلاق بیگی و  زیبا موسوی برای طراحی صحنه و لباس «سفر شادی» تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی مشترکاً به مهدی شریفی و زینب رشتی برای طراحی صحنه و لباس نمایش «دیواکولا» اهدا شد.

بازیگری مرد

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از جناب آقای «سعید ابک» برای بازی در نمایش «عقل صورتی» تقدیر می کند.

برگزیده:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می شود به جناب آقای «مهرداد باقری» برای بازی در نمایش «عقل صورتی»

بازیگری زن

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از  سوده سعدائی برای بازی در نمایش «سفر شادی» تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به  نسیم تاجی برای بازی در نمایش «سفر شادی» تقدیم شد.

نمایشنامه‌نویسی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از  مهدی فرشیدی سپهر برای نگارش نمایشنامه «عقل صورتی» تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به  حمید قلعه‌ای برای نگارش نمایشنامه «پسرها تنهایند»

کارگردانی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به سیدجواد رحیم‌زاده برای کارگردانی نمایش «پسرها تنهایند»

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به مهدی فرشیدی سپهر برای کارگردانی نمایش «عقل صورتی»

بخش مسابقه بین الملل

هیأت داوران بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان متشکل از اردشیر صالحپور، حمیدرضا نعیمی و هنینگ فن گاف پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

بخش موسیقی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر از گروه موسیقی نمایش «نوازنده کوچک» از کشور کره جنوبی تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار این بخش  پائولو کولتا برای موسیقی نمایش «دفتر خاطرات جوجه اردک زشت» از ایتالیا

بخش طراحی صحنه

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر به  بیانگ ووک چو برای طراحی صحنه نمایش «نوازنده کوچک» از کره جنوبی تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار این بخش  به روبرتا دوری بودو برای طراحی صحنه نمایش «دفتر خاطرات جوجه اردک زشت» از ایتالیا

بخش بازیگری مرد

تقدیر:

هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر از بازیگران ذیل تقدیر کرد:

محمود تیموری برای بازی در نمایش «من و در لجباز» از ایران

ابراهیم رحمانی برای بازی در نمایش «بچه های خاکستری» از ایران

برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار این بخش  به لوکا پاستور برای بازی در نمایش «دفتر خاطرات جوجه اردک زشت» از ایتالیا

بخش بازیگری زن

تقدیر:

هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر از بازیگران ذیل تقدیر می کند:

 مینووش رحیمیان برای بازی در نمایش «ماه پیشونی» از ایران

میانگ کیم برای بازی در نمایش «نوازنده کوچک» از کره جنوبی

ماریا فرانچسکا برای بازی در نمایش «دفتر خاطرات جوجه اردک زشت» از ایتالیا

برگزیده: هیأت داوران در این بخش چشم امید به آینده دارد.

بخش نمایشنامه نویسی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر از  امید نیاز  برای نگارش نمایشنامه «بچه های خاکستری» از ایران تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار این بخش  به  تونیو دی نیتو  برای نگارش نمایشنامه «دفتر خاطرات جوجه اردک زشت» از ایتالیا

 بخش کارگردانی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر از  کیل جون لی برای کارگردانی نمایش «نوازنده کوچک» از کره جنوبی تقدیر کرد.

برگزیده: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار این  به تونیو دی نیتو برای کارگردانی نمایش «دفتر خاطرات جوجه اردک زشت» از ایتالیا

 نمایش برگزیده

هیات داوران به اتفاق آراء نمایش «دفتر خاطرات جوجه اردک زشت» از کشور ایتالیا را با اهداء تندیس جشنواره به عنوان نمایش برگزیده مسابقه بین الملل بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان معرفی کرد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تازه ترین ها , گزارش
ارسال دیدگاه

تبلیغات