برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۱۷:۴۲

داوری‌های امسال نسبت به سال‌های قبل خیلی بهتر انجام گرفت

  مشهدتئاتر– بازیگر نمایش «جوجه اردک زشت» گفت: تربت حیدریه یک سالن آمفی تئاتر داشت که آن را هم به سینما تبدیل کرده‌اند. ما اکنون هیچ جایی برای بازی نداریم. داوود علی‌زاده در گفت‌‌وگو با ایسنا ادامه داد: اگر قرار باشد برای همین تئاتر جوجه اردک زشت ۱۰ شب اجرای عموم داشته باشیم هیچ سانسی […]

داوری‌های امسال نسبت به سال‌های قبل خیلی بهتر انجام گرفت

 

مشهدتئاتر– بازیگر نمایش «جوجه اردک زشت» گفت: تربت حیدریه یک سالن آمفی تئاتر داشت که آن را هم به سینما تبدیل کرده‌اند. ما اکنون هیچ جایی برای بازی نداریم.

داوود علی‌زاده در گفت‌‌وگو با ایسنا ادامه داد: اگر قرار باشد برای همین تئاتر جوجه اردک زشت ۱۰ شب اجرای عموم داشته باشیم هیچ سانسی نداریم.

وی تاکید کرد: متاسفانه مسئولان تئاتر تربت حیدریه، حامی آن نیستند. ما سوای اینکه سالن آمفی تئاتر نداریم از سالن بلک‌باکسمان هم نمی‌توانیم به درستی بهره ببریم چون استانداردهای کافی را ندارد.

علی‌زاده افزود: مسئولان به علت فضای کوچک شهرستان تربت حیدریه، اصلا به تئاتر اهمیت نمی‌دهند. با این وجود هنرمندان همیشه ثابت کرده‌اند هرچقدر هم که محدودیت وجود داشته باشد از جشنواره ها موفق بیرون می‌آیند.

وی عنوان کرد: به طور کل چند سالی است که تئاتر تربت حیدریه در استان کم‌رنگ شده اما خوشبختانه مجددا در حال بازگشت به وضع سابق است. ما خوشبختانه شاهد راه یافتن تعداد بیشتری از تئاترهای این شهرستان به جشنواره هستیم.

این بازیگر تئاتر خاطرنشان کرد: اساتید خیلی زیادی در حوزه تئاتر داریم که زادگاهشان تربت حیدریه است. این موضوع نشان می‌دهد که تئاتر از قدیم‌الایام در تربت حیدریه قوی بوده است.

علیزاده تصریح کرد: تقدیرهای زیادی در جشنواره صورت گرفت و جوایز مشترک بسیاری اهدا شد. از قضا داوران خواستند دل همه را به دست آورند.

وی ادامه داد: با این وجود کارهایی که برای جشنواره فجر انتخاب شده و به مرحله بعدی دست یافتند، به نظر من واقعا استحقاق آن را داشتند. خوبی کار ما تک‌گویی‌های آن بود. تک‌گویی همیشه در چشم است.

علیزاده در خصوص نمایش‌نامه «جوجه اردک زشت» عنوان کرد: نقطه قوت این نمایش، چیدن چند بازی در کنار یکدیگر است. یک بازی حسی در کنار یک بازی کمیک باعث ایجاد چند کار متفاوت در کنار یکدیگر شد.

این بازیگر تئاتر گفت: من توقع داشتم بازیگری اول را به دست بیاورم اما به هر حال صلاحدید جشنواره و سیاست‌های جشنواره به گونه دیگری بوده است و من به آن احترام می‌گذارم.

وی افزود: داوری‌های امسال نسبت به سال‌های قبل که تا حدودی هدف‌دار و مغرضانه بود، خیلی بهتر انجام گرفت اما موضوعی که وجود دارد، پخش جوایز بود.

علیزاده در مورد داستان این نمایش عنوان کرد: داستان جوجه اردک زشت روایتی رئال دارد و بیانگر داستان دو کودک است که در بدو تولد با یکدیگر عوض می شوند.

این بازیگر تئاتر تصریح کرد: من به همراه دیگر عوامل «جوجه اردک زشت» حدود ۵ ماه برای این کار تمرین کردیم.

جوجه اردک زشت


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تازه ترین ها , تربت حیدریه , شهرستان ها
ارسال دیدگاه

تبلیغات