برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۱۳:۳۹

جشنواره استانی تئاتر میثاق حاصل سخت کوشی هنرمندان کاشمری است

مشهدتئاتر– رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر برگزاری جشنواره استانی تئاتر استانی میثاق را حاصل تلاش و سخت کوشی هنرمندان کاشمری دانست. جواد روشندل عصر امروز در آئین آغازین ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق خراسان رضوی که در جوار گلزار شهدای مدفون شده در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره […]

جشنواره استانی تئاتر میثاق حاصل سخت کوشی هنرمندان کاشمری است

مشهدتئاتر– رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر برگزاری جشنواره استانی تئاتر استانی میثاق را حاصل تلاش و سخت کوشی هنرمندان کاشمری دانست.

جواد روشندل عصر امروز در آئین آغازین ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق خراسان رضوی که در جوار گلزار شهدای مدفون شده در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره تئاتر میثاق از ۶ سال قبل در این شهرستان و با تلاش و همت هنرمندان کاشمری کلید خورد که پس از برگزاری دو دوره اول به صورت شهرستانی و یک دوره به صورت منطقه ای، با پی گیری و رایزنی های انجام شده و موافقت مسئولان استانی، شاهد برگزاری این جشنواره به صورت استانی از سال چهارم آن هستیم.

وی با تأکید بر این که در کنار تلاش بی وقفه و همت هنرمندان شهرستان، حمایت ها و پشتیبانی های خوبی از سوی ادارات و نهادها و بخش های خصوصی از این جشنواره انجام شد به طوری که امروز شاهد برگزاری ششمین جشنواره آن هستیم، ابراز داشت: جا دارد از همه افراد و مجموعه هایی که در برگزاری این رویداد فرهنگی حمایت و پشتیبانی کردند تا این جشنواره بتواند برای ششمین سال متوالی برگزار شود تقدیر کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر با اشاره به این که آئین افتتاحیه این جشنواره با غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا همراه است، یادآور شد: تمسک به روح بلند شهیدان دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم معنویت خاصی به این جشنواره می بخشد و هنرمندان با حضورشان ضمن تجدید پیمان با آرمان های انقلاب و شهدا، عهد می بندند تا همواره رهپوی مکتب انقلاب باشند و هنر خویش را در جهت تعالی ارزش های اسلامی و انسانی به‌کار گیرند.

وی با بیان این که دومین شهر زیارتی خراسان رضوی از امروز پذیرای ۷ گروه منتخب نمایشی از شهرستان های استان است، ادامه داد: ۱۴۰ هنرمند از شهرستان های مشهد، کاشمر، تربت حیدریه و خواف در قالب گروه های نمایشی به مدت یک هفته هر شب در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر به روی صحنه می روند.

روشندل با اشاره به این که در نخستین شب این جشنواره نمایش حقیقتی که فاش نشد از مشهد به روی صحنه می رود، ادامه داد: پشت کلانتری،کوچه اول، تیرچراغ برق از خواف، در هیمن نزدیکی از مشهد، شبح سپید از تربت حیدریه، بی آنکه بدانیم بر عمق برف افزوده شد از کاشمر، سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز از مشهد و خون رقصه از کاشمر به ترتیب شش نمایشی است که در این جشنواره به روی صحنه می روند.

وی تاکید کرد: محمدناصری، حسن باستانی و میثم نویریان نیز داوران این جشنواره هستند.

گفتنی است شرکت کنندگان در آئین افتتاحیه ششمین جشنواره تئاتر استانی میثاق خراسان رضوی با غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند و با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهیدان تجدید پیمان کردند.


برچسب ها :
دسته بندی : برگزیده , تازه ترین ها , شهرستان ها , کاشمر
ارسال دیدگاه