به گزارش مشهدگیشه به نقل از سینما خراسان، جواد روشندل افزود: متقاضیان دریافت صدور مجوز برای رویدادهایی هنری مانند ورک شاپ، کارگاه آموزشی یا اجرای تئاتر، جشن و غیره باید به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی مراجعه و در این خصوص مجوز دریافت کنند.

وی ادامه داد: در تبلیغات مربوط به این رویدادها در فضای مجازی باید مرجع صدور مجوز آن اعلام شود تا شهروندان اطلاع یابند اگر برای حضور در برنامه ای از طریق فضای مجازی دعوت می شوند؛ از مجوز آن مطمئن شده و بتوانند پیگیر رفع ابهامات خود از طریق مرجع صدور مجوز (اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی) برای این برنامه باشند.

سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این روزها شاهد انتشار و نشر اخبار درست و نادرست فراوانی در فضاهای مجازی پیرامون برگزاری رویدادهای مختلف هنری هستیم که باید شهروندان از دارا بودن مجوز آنها اطمینان لازم را به دست آورند.

وی افزود: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و پیشگیری از بروز آسیبهایی که ممکن است از نداشتن اطلاعات لازم یا ناآگاهی نسبت به مرجعی که به اطلاعات دست یابند، به شهروندان وارد شود، پنجره شفاف سازی از سوی معاونت هنری و سینمایی در سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی ایجاد شده است.

روشندل ادامه داد: تمام مجوزهای صادره در خصوص آموزشگاه های آزاد هنری در رشته های نمایشی، سینمایی، هنرهای تجسمی، طراحی مد و لباس، هنرهای سنتی و همچنین نگارخانه ها، شرکتهای سینمایی و موسسات هنری تک منظوره در پنجره شفاف سازی سایت این اداره کل به نشانی khrz.farhang.gov.ir قرار داده شده است.

وی گفت: هر فرد می تواند قبل از انجام هر اقدامی، با مراجعه به نشانی اینترنتی مزبور از صحت و سقم اطلاعات منتشره در فضای مجازی آگاهی یافته و یا با شماره گیری تلفن ۴-۳۶۰۷۵۴۸۱ با کارشناسان هر حوزه تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت کند.