برگزیده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۲۰:۱۲

«ببعی و گرگ آشپز» در نیشابور روی صحنه رفت

مشهدتئاتر– نمایش  طنزکودکانه « ببعی و گرگ آشپز» به کارگردانی هنرمند نیشابوری محمد رضایی و نویسندگی  سید حسین فدای حسین در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به روی صحنه رفت. مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: این نمایش با محوریت فضای شاد  در بین کودکان و نوجوانان  است […]

«ببعی و گرگ آشپز» در  نیشابور روی صحنه رفت

مشهدتئاتر– نمایش  طنزکودکانه « ببعی و گرگ آشپز» به کارگردانی هنرمند نیشابوری محمد رضایی و نویسندگی  سید حسین فدای حسین در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به روی صحنه رفت.

مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: این نمایش با محوریت فضای شاد  در بین کودکان و نوجوانان  است  که هنرمندان خوش ذوق و با قریحه تأتر نیشابور با اجرای نمایش های مختلف با موضوعات متنوع باعث آشتی مردم به خصوص کودکان ونوجوانان  با تأتر شده اند و نمایش  طنزکودکانه « ببعی و گرگ آشپز » از این جمله نمایش هاست و یک داستان آموزنده است که در آن سعی شده مواردی چون میزان اعتماد به غریبه ها، در میان گذاشتن مسائل با والدین، برقراری ارتباط دوستانه بین فرزندان و والدین در قالب نمایش به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شودبه روی صحنه رفته است .

غلامرضا سلامتی گفت: نمایش « ببعی و گرگ آشپز »را سید حسین فدای حسین به رشته تحریر در آورده و محمد رضایی هنرمند نیشابوری آن را کارگردانی کرده اند که در آن هنرمندان نام آشنای تأتر  نیشابور: ابراهیم بلوکی ، حامد صادقی،زهره بلوکی، شاهرخ دهنوی ،المیرا صالحی  به ایفای نقش پرداخته اند و حامد امان آبادی ومحسن لزگی بعنوان عوامل و سازنده موسیقی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: این نمایش توسط گروه تأتر سایه وابسته به انجمن هنرهای نمایشی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تولید شده وبه روی صحنه  رفته است.

سلامتی  به داستان این نمایش اشاره کرد و افزود: مامان بزی برای چیدن علف از خانه خارج می شود و به ببعی سفارش می کند در را روی غریبه ها باز نکند. دو گرگ بدجنس با دیدن ببعیِ تنها در خانه سعی می کنند با کشیدن نقشه هایی وارد خانه ببعی شوند و او را بخورند ببعی تمام نقشه های آنها را نقش بر آب می کند ولی گرگ ها با فهمیدن نقطه ضعف ببعی که خوراکی است او را گول زده و با طرفندی وارد خانه می شوند که مامان بزی سر می‌رسد.

مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نمایش  طنزکودکانه « ببعی و گرگ آشپز » تا ۳۰ دی۹۶ هر روز صبح ویژه مدارس ومهدکودک ها و ۵ بعد از ظهر  در محل تالار ادیب اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور ویژه عموم علاقمندان به روی صحنه خواهد رفت.

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : تازه ترین ها , شهرستان ها , نیشابور
ارسال دیدگاه